| Ariana_1600 a întrebat:

De ce aveti impresia ca baietii daca sunt la distanta inseala? Credeti ca daca ar fi langa voi nu v-ar insela? Sa imi raspunda fetele care au iubitii la departare dar conteaza si parerile celorlalte...Sau conteaza si parerea unui baiatwinking
Eu cred ca le e mult mai usor daca sunt langa voi pentru ca nu ai mai controlati atat de multbig grin Mersiiiiibig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Adriana. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos intr-un fel.Am avut si eu o relatie cu un baiat la fff mare distanta.Ne despartea 1300 de km dar totusi relatia noastra a durat 3 ani iar acum suntem casatoriti.De ce e mai de folos o relatie la distanta? Iti spun eu de ce pentru ca asta mi s-a intamplat si mie.In primul rand nu te plictisesti de partener pentru ca nu e tot timpul langa tine, pentru ca una e sa-l vezi in fiecare seara si dupa sa devina monotonie, iar alta e sa-l vezi mai des si sa ti se para un lucru ff frumos. Dupa ai mai multa libertate, nu ca sa fi cu altii, pentru ca daca il iubesti nu ai sa faci asta, dar vezi si tu ca daca e tot timpul langa tine iti impune restrictii, si o ultima faza e cea cu sexul pentru ca in orice relatie exista. Datorita faptului ca va vedeti mai rar o sa faceti sex mai rar ceea ce la inceput dupa parerea mea inseamna ceva, pentru ca o sa-si doreasca cu nerabdare acest lucru, iar daca o faceti in fiecare seara se va plictisi si dupa urmeaza certurile. Sper sa te ajute cu ceva raspunsul meu.pwwp

5 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

@Ariana: Raspunde la aceasta intrebare, te rog:
De ce ai impresia ca fetele daca sunt la distanta inseala?
Daca raspunzi, iti raspund si eu.

| Mike959 a răspuns:

Adriana uite prietena mea este la distanta de mine, in jur de 180 de km si ne vedem de regula in weekend, dar sa stii ca daca pornesti intr-o relatie serioasa care se bazeaza pe incredere in primul rand si merita, nu te gandesti la asa ceva, altfel nu are sens sa te mai chinui!

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Cred ca este mult mai bine ca iubitul tau sau al altor fete, sa fie cat mai aproape de voi, deoarece, asa, cand sta in at oras va e mai greu sa comunicati, si nu se stie ce face el la ora 3 dimineata.Club,gagici,bunaciuni,bautura,distractie,tovarasi...
Cel mai important punct, este comunicarea! Poti comunica cu el prins scris, dar nu e la fel ca atunci cand dezbateti un oarecare subiect, impreuna, unul langa altul. Sper ca am ajutat.
Pupici.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii implicati intr'o relatie la distanta au tentatia sa insele din doua motive, la fel ca si fetele.
1) Cine o sa afle? El, ea nu are de unde.
2) Multi nu stiu in ce s'au bagat, si le este greu fara tandrete, atingeri.
Eu am o relatie la distanta acum, dar am incredere in el pentru ca imi spune tot.

| Ariana_1600 explică:

Pai multumesc tuturor celor care ati raspuns...eu inainte aveam un fix pentru inselatul asta dar usor am capatat in primul rand incredere in mine si dupa aia in el. Dar m-am uitat la toate fete care au in prieten si toate aoloo ma inseala, aolooo s-a culcat cu alta si de aia am pus intrebarea asta dar am vazut ca si relatiile la distanta au un viitor.ms mult big grinsi va doresc la toti sa fiti fericiti impreuna.