| adellina a întrebat:

De ce baietii isi inseala partenera, daca ei spun ca o iubesc?

Daca ea nu are ce au altele, de ce nu se desparte de ea si sa stea cu cine vor ei?

De ce trebuie sa raneasca?

18 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca esti tu una din fetele bune fara noroc in viata sad N-ai stiut sa alegi baietii sau n-ai avut norocul sa il gasesti pe cel potrivit. Toata lumea raneste odata si-odata. Chiar si tu, stiu sigur desi nu te cunosc. Important e sa nu lasi intamplarile astea sa te schimbe in cineva mai rau. Ia-le ca pe niste incercari care te fac mai puternica.

nony
| nony a răspuns:

Vai, saracutele de voi. Sfinteniile voastre.Fii serioasa, si fetele si baietii inseala in aceiasi masura.
Gandeste o secunda : fata cu care te inseala, te-ai gandit ca are prieten la randul ei? Deci 1-1.Asa ca mai bine uitati-va in curtea voastra, apoi aruncati mortaciunea la noi.

| Frogie a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel. Cei care fac lucrul asta, cu siguranta nu isi iubesc cu adevarat partenerele sau nu sunt pe deplin satisfacuti de relatie lor si cauta refugiu in alta parte.

Răspuns utilizator avertizat
| Mystique a răspuns:

Intrebarea ta e chiar filosofica, multe fete incearca sa gaseaca raspuns la asta.Cred ca de cele mai multe ori inseala pentru ca intervine rutina si vor putina distractie, chiar daca se presupune ca isi iubesc iubita.Depinde si de tip evident, dar daca tentatia exista si mai arata si disponibilitate nu cred ca ar da inapoi de la o aventura. Unii barbati pur si simplu nu sunt facuti sa fie monogami si partea cu ranitul, hmmm...creierul lor nu proceseaza emotiile la fel ca noi si probabil cred ca daca isi cer iertare, e totul uitat. App si nu e vorba ca "aventurile"sunt mai bune decat prietena, dar sunt altele, asta e tot si ii incita sa le cunoasca mai bine. happy

| ady2607 a răspuns:

Asta e cea mai mare ipocrizie. Cunosc foarte multe fete care si-au inselat prietenii dupa multe declaratii de dragoste si fluturasi. Nu generaliza si nu dramatiza, fetele inseala mai mult decat baietii sau cel putin la fel de mult. Singura nedreptate existenta este acea a denumirilor:c***a pentru fata care inseala, jmecher pentru baiatul ce inseala.

| Aerosmith a răspuns:

Pentru ca unii baieti sunt curiosi atunci cand vad un fund nou.

| dtte a răspuns:

Ceea ce voi spune eu acum este doar o PARERE! Oricat de multa iubire ar exista, exista si tentatii la fiecare pas si cum barbatii sunt mai slabi de inger, asa.accepta! Mai sunt si cazuri in care partenerele, din anumite motive, nu prea vor sa le indeplineasca acestora fanteziile si ei, fugutza la alta! Alt caz, dupa ani buni de casnicie si copii, e normal ca barbatul sa se cam sature de atmosfera, intervine rutina si din nou, fugutza! Unii pur si simplu nu au curajul sa se desparta pentru ca isi iubesc partenerele, altii pur si simplu, din obisnuinta se complac samd! In concluzie, eu nu cred ca exista barbat care sa nu insele macar 1data in viata, indiferent din ce motiv! Daca este cineva care gandeste altfel, eu repet:e doar parerea mea!

| oleee a răspuns:

Pentru ca asa e viata si oricat de mult ai iubii pe cineva "ce-i frumos si lui D-zeu ii place"
crede`ma ca si u daca ai fi cu un baiat si ti-ar face curte altul mai frumos mai bine facut si astea te-ai duce o tura cu elhappy

| ilovemusic a răspuns:

Eu cred ca ei insala deoarece vor sa-si satisafaca nevoile, posibil sa se creada mari macho-men si smecheri(cunosc persoane) daca stau cu mai multe fete.

| dorinaugustin a răspuns:

. sincer? Ca sa ai u ce sa intrebi...laughing)

| valyfornike a răspuns:

Pentru ca la un moment dat baietii se plictisesc de aceeasi "Gaura"ca sa zic asa si incearc in alta parte eu zic sa stai linistita tot la tine vine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul lui αηjеlιqυе mi se pare cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asa sunt baietii fac sa sufere fetele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt pidarasi

| aliutza_8652 a răspuns:

Pentru ei nu e o greseala, doar o distractie. lor li se pare ca devin mai populari ...eh da ma rog cine stie la ce se gandesc m la roata de rezerva

| bogdan8 a răspuns:

Pentu ca sunt idioti de aia, daca ei ranaesc candva vor fi si ei raniti la fel numai ca ei nu cred ca li se poate intampla si lortongue.sunt bucuros ca nu am fost in postura de a insela pana acumbig grin. ROATE SE INTOARCE.