| alexalx1234 a întrebat:

De ce fetele nu apreciaza baietii care le iubesc cu adevarat si nu le inseala?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca oamenilor le place sa lupte pentru ce au, daca totul e prea pe tava se plictisesc. Si cam asa sunt baietii descrisi de tine. Nicio fata nu vrea sa fie inselata sau neiubita, dar vrea sa fie si starnita vreun pic de baiatul ala si sa simta ca a facut ceva pentru iubirea lui.

| RAY a răspuns:

Nu stiu,in fapt nu prea stim sa apreciem oamenii din jurul nostru,doar cand suntem parasiti de ei,indiferent de sex,acum cu fetele nu toate gandesc la fel,nu toate au acelasi personalitate,dar omul este facut sa dezamageasca,asa e omul,daca nici iisus nu a gasit un om de incredere, de ce ne mai miram? mereu vei fi dezamagit de oamenii victor, la randul tau si tu vei dezamagi pe alti, femei, barbati =oamenii care dezamagesc, inseala

| Nemessys a răspuns:

Nu exista raspuns la asta.

tot ce stiu este ca prostia se plateste. happy

Daca ele sunt atat de... hai sa nu zic proaste, poate doar imature; incat sa-si aleaga unul asa mai,, mrrrrr " betiv, prost de crapa pamantul care nu-l duce capul deloc, treaba lor. tongue

Fiecare dupa preferinte lor, nu? Mi-e mila de asa specimene sincer... deci dupa ce ca numai de genul asta de baieti sunt atrase, la sfarsitul unei relatii se intreaba,, vai de mine. de ce m-a inselat?",, de ce m-a ranit?" etc.

Nu am ce sa le zic mai mult. Daca nu se maturiseaza pana la o anumita varsta, asta le poate costa viitorul. Cine stie cu cine o sa se casatoreasca si sa vezi atunci bataie in fiecare zi. hah. Nu doresc raul nimanui, dar. o merita. happy

Sper ca totusi. daca o sa i se intample asa ceva, la 35 de ani sa-si aduca aminte de baiatul care l-a cunoscut la 21 de ani pe care ea il considera,, fraier" si sa-si zica,, vai ce proasta am fost ca nu l-am ales pe el" Iar apoi sa stea 2 minute de vorba cu sotia acelui,, fraier" care ii spune ca nu mai poate de fericire, ca are o familie minunata, certuri foarte rare dar care se termina cu bine, nu cu lacrimi, vanatai si asa mai departe. happy

| HazelEyes77 a răspuns:

Le place sa traiasca periculos... fetele din ziua de azi se plictisesc grozav de prea mult bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat ca unii nu inteleg ca e o prostie sa generalizezi.Ce se aplica la x, la y, la majoritate, nu trebuie neaparat sa se aplice si la z.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti spun de ce fetele vor sã lupte pentru un baiat care le insealã si nu prea le iubeste, fetele vor intotdeauna un baiat de care fac rost mai greu, ele gandesc in felul urmãtor "baiatul asta are foarte multe fete, si eu vreau sa fiu una dintre ele, pe mine vreau sa ma aleaga, trebuie sa fiu cu el"
In schimb cu baiatul care nu o insealã si o iubeste, nu are ce face cu el deoarece ea a obtinut deja ce vrea, iubirea lui si tot ce mai este etc.

Răspuns utilizator avertizat
| bubu12234 a răspuns:

Nu toate fetele fac chestia asta, dar pentru noi e foarte greu sa ne dam seama cine iubeste si cine nu inseala...nu cred ca e ceva exact, sunt cazuri particulare, deci nu ai cum sa generalizezi. pur si simplu, nu realizam cine ne apreciaza si cine nu pana nu ne lovim de situatii nasoale

| dubfreeromaniasmoke a răspuns:

Lasa-le sa dea peste unu care sa le bata, sa le insele. asa merita

| TaViFMM a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asta....Si nu cred ca exista un raspuns...