| ahgogogo a întrebat:

De ce baietii vor sa faca orice doar sa se culce cu fetele si nu vor nimic serios?

Răspuns Câştigător
| Simonamee a răspuns:

Nu toti baietii sunt asa! Desi ca fata nu sunt de acord cu gandirea unora iti spun ca pe ei ii intereseaza distractia. Unii baieti au senzatia ca sunt tineri si ca merita orice fata si daca nu cucereste vreo 3 pe saptamana au impresia ca a trecut timpul pe langa ei sau ca sunt prosti ori se fac de ras in fata prietenilor lor. Ca fata am incercat sa-i inteleg si sincer nu am dezlusit cum poate pe ei sa-i distreze si sa-i satisfaca saritul asta din floare in floare.Mult mai distractiv si mai satisfacator ar fi sa cunoasca fata speciala si sa ramana cu ea dar o astfel de relatie implica prea mult: mult timp de asteptat, responsabilitate si sinceritate iar pentru unii asemenea calitati nu exista sau daca exista li se par inutile atata timp cand sunt tineri si pot sa le arate fetelor ce cool sunt ei. Sa sti ca si educatia primita ori anturajul poate sa-i faca asa.Mai sunt si altii care pur si simplu nu cred in dragoste. Si mai sunt unii care isi bat joc pentru ca asta ii face pe ei fericiti. Sunt mii de tipuri de baieti si te asigur ca exista baieti cu care poti sta o viata si tot li s-ar parea putin.Iar in privinta acelor care vor doar sa se culce cu fetele...eu cred ca mai intevine si lenea..de ce sa fuga dupa o fata serioasa( zic fuga pentru ca fetele mai serioase nu cedeaza asa usor) cand au in fata ospatul gratis. Uneori ajunsesem sa ma intreb daca nu cumva noi fetele suntem de vina pentru comportamentul lor... daca am fi cu toate destepte si serioase ei ar fi fost oarecum incurajati sa lupte mai mult dar evident ca o astfel de ordine e imposibila.

22 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Da-ti un pumn, du-te la fiecare baiat de pe planeta asta, si vezi cati sunt asa cum ai spus tu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E cel mai practic asawinking, cu timpu iti vei da seama si tu.

| neutrino a răspuns:

Sexul este o activitate foarte serioasa. Ce intelegi tu prin "ceva serios" si cat poate dura?

| h3r a răspuns:

Că-s băieți!

| Danysan a răspuns:

Cine zice :-p.Eu vreau te Oferi?

| ahgogogo explică (pentru Danysan):

?

| Danysan a răspuns (pentru ahgogogo):

Ce nu intelegi :-p.Eu vreau ceva serios laughing.De-o seara asa laughing -just Kidding. Daca ti-as zice eu 100 de ani ca vreau ceva stabil tot nu mai crede oricum :-p

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Danysan):

Buna ziua! Asta inseamna ca stai cam prost la capitolul "convingere". tongue

| grab a răspuns:

Pentru ca barbatii au nevoia animalica si instinctuala sa ejaculeze.
De preferat ar fi intr-un vagin.
Si femeile au de castigat de pe urma spermei primite in vagin, sunt substante care stau la baza aspectului si al simtirii de bine.
Dar trebuie mare, mare, MARE ATENTIE la contraceptie si la sanatatea mintala a persoanei pe care o alegi sa iti impartasesti intimitatea cu ea.

Sanatate!

| greyhound a răspuns:

Pai si ce ai vrea la varsta asta? E cineva care la 16-18 ani cauta stabilitate? Toti vor sa experimenteze, deopotriva fete si baieti. E plin site-ul asta de tradati in "dragoste" si desi multi zic ca ei cauta altceva, la prima ocazie toti o zbarcesc. Asa e de cand lumea si pamantul, nu stiu de ce dramatizezi. O sa vina si cavalerul ala calare pe cal alb, trebuie doar sa ai rabdare, viata e lunga si fiecare are timp destul sa le faca pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aiurea, relatiile nu mai tin ca pe vremuri. Suntem atat de tineri si ne indragostim imediat si de alte persoane. Nu poti face nimic. Ceva serios e aiurea. Cand te casatoresti atunci va fi ceva serios. Acum nu vad de ce?! avem o viata care trebuie traita la maxim. Sexul este ceva magic, ceva placut. Nu ai cum sa intelegi esti fata. Si nu vrem sa ne culcam cu fete doar cu unele, suntem masculi. Ne place tot ce e frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ei iubirea si sexul sunt 2 treburi diferite, iar iubirea sincera si curata nu e pentru oricine.

| contαbαndonαt a răspuns:

Serios? Depinde doar de ce fel de pretentii emiti catre celalalt partener, pentru ca nu toti avem aceleasi gusturi.
Dar da, o asa zisa relatie in care partenerii sint implicatie doar cu actul sexual, nu se poate numi relatie serioasa ci doar tavaleala.

| varcolaccc a răspuns:

Depinde de fiecare baiat in parte. Sti de obicei baieti se maturizeaza mult mai târziu ca si fetele si " ii mănâncă hormoni" si vor doar sa faca sex. Depinde un baiat care vrea ceva serios inseamna ca e un baiat care stie ce vrea de la viata. care isi dorește o fata căruia sa ii ofere dragostea si reciproc. Eu unul daca as intra intr-o relatie ar fi una serioasa cu o fata serioasa. Pe scurt : depinde de la caracter la caracter.

| Keith a răspuns:

Nu ii incadra pe toti in aceasta categorie pentru ca nu toti sunt asa.Altii vor o relatie bazata pe sentimente, altii vor o relatie bazata doar pe sex.Depinde de caracterul fiecarui baiat, dar nu sunt toti asa.Bafta!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Depinde de baiat, cine tine la tine cu adevarat va face orice ca sa fie alaturi de tine, nu sa te convinga sa "faci patul" impreuna cu el, daca ma intelegi. Cam "raruti", dar mai sunt baieti care inca apreciaza fetele pentru ceea ce au in cap, dar se arata mai greu, sa nu piarda din masculinitate.laughing O zi buna!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Sincer am vazut cateva clipulete pe youtube cu semnale satanice care sunt vazute de subconstient. Deci toti baietii care s-au uitat la desenele alea au boala asta cu sex-ul. Exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=eGFrlDZpBxE

| Giuvaer a răspuns:

Asta vor baietii cu care umbli tu.

| 9Valérie a răspuns:

Caută unde trebuie. De obicei, un băiat serios, doreşte o fată serioasă. Preocupă-te de ceea ce ai tu de oferit, şi dezvoltă-ţi personalitatea, pentru că asta caită băieţii serioşi.

| Gabs98 a răspuns:

HEH, nu stiu ce baieti ai intalnit si, si chiar imi pare rau daca ai trecut prin asa ceva, dar noi nu suntem toti asa, adica mrg marea majoritate sunt... dar mai suntem si restul, syi... tipii de treaba, care ajung in friendzone, si de asta voi ajungeti sa suferiti

| Danysan a răspuns (pentru Gabs98):

Pe cuvantul meu eu chestia cu friend zone e cea imi nasola.Eu i-am zis la o fata cu care am iesit ca daca ma baga la friend zone o bat -m-am saturat de friendzone laughing.Ori da ori ba :-p

| ReBelle22 a răspuns:

Pentru ca la varsta lor (pana in 18 ani), zburda hormonii in ei.
si nu vor ceva serios pentru ca tu esti disperata sa cauti un tip care vrea ceva serios, si ei automat simt asta.
mai asteapta, intr-un final vei gasi un baiat care te merita, dar depinde si de atitudinea ta.