| AdioTPU a întrebat:

De ce bărbații disprețuiesc o femeie care cedează ușor la avansurile lor sexuale?

Răspuns Câştigător
| Alexandru3131 a răspuns:

Pentru ca, asa cum cedeaza cu mine de exemplu, asa înseamnă ca cedeaza cu toti. Daca vrea sexulet de la prima întâlnire, inseamna ca asa face cu toti. O cetate puternica se cucereste greu, iar o cetate slaba se cucereste usor.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar o apreciaza. De ce sa isi bată capul prea mult cu metode de convingere. Doua -trei vorbe si gata.
Tu cum esti?

| RAY a răspuns:

Impotenți, urati, misogin cei care nu au parte de sex vor dispretui femeile pentru orice, eu mai ma uit la porno românesc, ce comentarii lasa români, e de groasă, aia urăsc femeile, dar se uita la ele, e foarte multă ura, misogism in Romania

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca le considera curve si le trateaza ca atare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu toți. Nu judeca la grămadă.

| mihai69 a răspuns:

De fraieri; ar trebui venerată!

| doctorandus a răspuns:

Hmm... toate generalizarile sunt gresite.

| Mosotti a răspuns:

De prosti.

Ca in mod normal se contrazic, pe deoparte abia asteapta sa cedeze, pe de alta nu.
In mod normal cand se plac reciproc, abia se asteapta de catre fiecare sa se ajunga la sex.
Este normal sa vrei repede, chiar si dupa o zi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cine sunt cretintii aia?

| Hammurabi a răspuns:

Tot ce se obține prea ușor își pierde din valoare.
Asta e mentalitatea. N-ai cum să corectezi așa ceva.

| Dismally a răspuns:

Pai cu cat e mai greu de obtinut un lucru cu atat ti-l doresti mai mult, probabil de asta big grin

| StrongHeart a răspuns:

Ca e desfranata.

| LordCristobal a răspuns:

Nu toti barbatii au aceași parere. Unora le plac femeile care cedeaza mai usor iar altora le plac femeile mai sofisticate care le place sa fie curtate mai mult.
Aici depinde de preferintele fiecarui barbat.

| CleanHeart a răspuns:

Pentru că bărbații adevărați vor să obțină ce e mai greu

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns:

Bărbații pot disprețui o femeie care cedează ușor la avansurile lor sexuale deoarece aceasta poate fi percepută ca fiind prea ușor de cucerit sau ca nu are respect pentru propria persoană. De asemenea, poate fi perceput că această femeie nu este interesată în mod real de ceea ce bărbatul are de oferit și că relația nu va fi pe termen lung. De asemenea, această percepție poate fi întărită de faptul că femeile cedează ușor la avansurile bărbaților, ceea ce poate duce la sentimente de neîncredere și suspiciune în relațiile bărbaților cu femeile.

| Jus7t a răspuns:

Cedezi ușor?

| Negoiu a răspuns:

Nu o disprețuiești, dar nici nu o apreciezi foarte mult, deși nu toți bărbații sunt la fel. O consideri o femeie ușoară, te bucuri de o relație pasageră dar probabil nu te vei căsători cu ea. Câteodată lucrurile obținute prea ușor nu sunt apreciate la adevărata valoare. O "cetate" mai trebuie și cucerită dacă e o "cetate".
E ca în bancul ăla în care Măria simțindu-se cam neglijată îi oferă soțului o cină deosebită, un pahar de vin roșu, se îmbracă sexi și se întinde languros pe pat cu un picior dezgolit. La care el privind-o îi spune: "Mărie, nici nu ști ce ți-as face dacă n-ai fi soția mea!"...

| Nyarlathotep a răspuns:

De as dispretui o astfel de femeie? O femeie care ma place pe bune nu doar ca va ceda avansurilor mele, dar nici macar nu va fi nevoie de prea multe avansuri din partea mea.