| didiDia a întrebat:

De ce barbatii nu se multumesc cu o singura femeie? De ce se uita mereu si la alte n femei, desi sunt casatoriti sau au prietena? De ce nu pot avea ochi doar pentru partenera lor?

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Wooww
Mai asa suntem noi, unii se abtzin altii nu! Hm ideea sta in felul urmator: noi nu prea stim de sentimente, adica in adancul sufletului tinem la partenera, o iubum, insa satisfactia este aceeasi sau mai putin placuta ca inainte (stiu ca suna naspa)! noi vanam, prada daca se lasa usor vanata,"savuram" din ea apoi trecem f usor la alta, daca prada se lasa "greu" atunci noi incercam mai muult si mai muult sa ajungem la ea! ar fi bine ca barbatul si partenera sa fie mereu la fel, in ideea daca barbatul vine cu chef de "dragoste" si femeiea de la munca obosita "sa zicem" femeia va zice nu acum, sunt obosita laughing asa va fi si urmatoarea zi, si etc...in cele din urma vor ajunge sa culce impreuna doar in mom cand barbatul nu are pofta laughing! km asa ajunge animal; ul din noi sa inshele partenera straight face acelasi lucru e si la voi, daca nu ti se da ce vrei, mai rabzi, mai rabzi, etc, dr si rabdarea are o limita, astea din tooate pct de vedere ( sentimente, financiar, distractie, placere si etc) E bine cand aducem zambetul pe buze! Si noi suntem de vina dar si voi, nu te gandii k doar noi suntem de vina! stiu ca am fost nesimtzit, atta ette! vreau sa intelegi ideea caci atat timp cat paqrtenerul stie sa te pastreze langa el, si invers, nu cred ca exista prb intr-o relatie, decat daca este vr-unul defect! laughing

| didiDia explică (pentru Picasso):

Multumesc frumos pentru raspunsul elaborat, Picasso. Primesti/primiti funda.

| Picasso a răspuns (pentru didiDia):

Merci, nu-mi trebuie mie premiu si etc, ideea este sa pricepi ceaa ce trebuie priceput! succes si ai grija de tine

| didiDia explică (pentru Picasso):

Multumesc. La fel si pentru tine!

| Picasso a răspuns (pentru didiDia):

N-ai pentru cum, ramai datoare cu ceai" cu mine"!winking

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde de femeie,sa stii.
Orice femeie care nu stie sa-si pastreze iubitul,merita sa-l piarda!
Barbatul, ca sa-l pastrezi, trebuie sa-l tii ca apa in palma!
Incearca sa tii apa in mana cu pumnul strans.Se risipeste toata apa,doar te uzi.
Deschide complet degetele,departeaza-le,iar ti se scurge toata apa.
Cum poti tine apa in palma? Pai,faci mana caus!
Asa ca,daca-l strangi prea tare in chingi,o sa-ti fuga si daca-l lasi prea liber,o sa-ti alunece! Asa ca,nici prea-prea,nici foarte-foarte.
Daca l-ai "prins", lasa "lesa" atat de larga incat sa n-o simta, spun multi.
Intotdeauna depinde si de femeie!

greece12
| greece12 a răspuns:

De ce amesteci tu fizica si-mi vorbesti de chimie,nu stiu!
Chimie,dinamica produsului bancar,inconfundabilitatea rosului de Ferrari sau originalitatea lui Gucci si Versace! Experimentele,insa,chiar si fara toate astea, continua!
Doar graba ii obliga sa se opreasca asa prost, uita subit ca-s zmeii soselelor si tot la cratita le trimit p-alea!

| Picasso a răspuns (pentru greece12):

Salutyy greece12, nu stiu ce esti(fata sau baiat) insa jos palarie pentru tine! imi plc cum abordezi probleme big hug ii lasi fara zumzetwinking
eu am vaga impresie ca estimascul "tenace" tongue

| greece12 a răspuns (pentru Picasso):

Te voi dezamagi.Sunt o ea!
Dar, tot eu raman.happy

| Picasso a răspuns (pentru greece12):

Oooo pakat! deaaa lasa ca ma inteleg bine si cu fetilii desi sunt nesuferit oh go on trecem peste, ma bucur sa mai vad raspunsuri bune! >big grin

| greece12 a răspuns (pentru Picasso):

Cu mine o sa te intelegi bine, te vad des, inca putin si-ncepeam sa te salut!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna didihappy astazi e la moda asa ceva, cred ca e un trend totusi nu mi se pare ceva normal, dar fiecare cauta ce nu gaseste acasa, in general barbatul e amator de senzatii tari, iar acasa sotia fiind decenta si cu frica lui Dumnezeu, nu poate oferi asa ceva, de facut nu cred ca se poate face ceva, depinde de fiecare cum si cat iubeste fam si implicit tot ce inseamna ea, dar atat timp cat sunt aceste "ispite" tinerele care ofera tot ce vrea barbatu, divorturi vor exista mereu din pacate, bine e vorba doar acolo unde bogatia troneaza la loc de cinste.

| xXx_6966 a răspuns:

Eh de parca acea femeie niciodata nu s-a uitat la un alt barbat si s-a gandit ca lea sta bine impreuna// voi fetelor.sunteti atat de naive... daca femeile ar da mai putine intrebari.barbatii vor spune mai putine minciuni si nu se vor uita la alte femei.

| gogupantof a răspuns:

Nu e vorba de barbati, gresesti. Atat barbatii cat si femeile sunt la fel de susceptibili la infidelitate si nu cred ca poti spune ca barbatii sunt mai infideli decat femeile, slabiciunea asta se afla in aceeasi masura atat la sexul feminin cat si la masculin iar orice persoana poate ajunge in postura de a-si insela partenerul atat timp cat i se ofera oportunitatea. Probabil obiceiul deriva din cauza lacomiei pe care o avem toti in sange de a nu ne multumi cu ceea ce avem deja (am o masina-vreau alta mai buna, am o casa-vreau una mai mare, am o relatie stabila-vreau ceva mai bun).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu riscul de a generaliza, femeile au tendinta de a da vina pe "nenorocita" care l-a sedus pe pui. Fara a minimaliza contributia partenerului la situatia de criza, orbita de dorinta de a nu isi deteriora imagina de sine, ea decide sa o contacteze pe hoata, punand-o cap de afis pe lista most wanted. Seducatoarea in serie este pesiflata, este amenintata si in final este maturata din viata partenerului. El nu poate fi principalul vinovat, pentru ca asta ar putea echivala cu ranirea orgoliului feminin. Intrebari de genul: de ce este ea mai buna, cu ce am gresit bantuie mintea inselatei.
In fiecare barbat se asunde un baietel care vrea sa se joace, sa cucereasca si sa experimenteze. De aceea, cateodata recurg la o aventura sau chiar la o amanta. Acest gen de barbati considera femeile dret "trofee", pe care le colectioneaza, despre care vorbesc si cu care defileaza. Scuza lor este ca nu pot renunta la provocarea pe care o constituie cucerirea unei femei. Sa aflam acest lucru este foarte flatant pentru sexul frumos, insa teribil de dureros pentru cele care sunt in postura femeii inselate.

| MihaiTek123 a răspuns:

Un barbat,ca sa-l ai pentru tine trebuie sa-l cunosti ca "Tatal Nostru", daca el vede ca nu-l intelegi si daca femeia respectiva nu e potrivita pentru el, atunci el inca cauta.De obicei inseamna ca nu esti destul de "cum trebuie" pentru el.

| cumcinesidece a răspuns:

Pentu ca exista posibilitatea ca acea femeie sa ffie asa cum este cea de langamn si anume mult prea posesiva ii vin dracii din ori ce chestie si a ramas fara prieteni, un prieten e mai usor sa iti gasesti ca baiat dar o prietena care sa te inteleaga gasesti cu siguranta mult mai repede