| FataȘarpe a întrebat:

De ce barbatii se excita mai repede ca femeile? E legat de procedeul de reproducere? O femeie e mult mai greu de incins ca un barbat.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea dupa ce am studiat mult psihologia feminina
am tras cateva conculzi
femeile sunt foarte dornice de activitate sexuala in timpul ovulatiei, tot in perioada aia ele prefera barbati adevarati tip alfa,lucru dovedit in multe studii

am observat ca femeile difera in modul de excitare de exemplu o femeie daca citeste o poveste de dragoste ea simte mult mai erotic ca un barbat, femeile care citesc romane de dragoste fac mai mult sex

personal consider ca o femeie cand vede un barbat frumos,inalt,bine facut simte si ea o dorinta sexuala poate nu asa puternica ca un barbat dar repet conteaza ciclul menstraual eu il vad esential in viata /dorintele unei femeii
sexualitatea feminima este mai diversa si mult mai creativa decat a unui barbat
ar fi mult mai multe de scris si mai multe de descoperit femeia e o necunoscuta, sa nu uitam ca femeia simte sa faca dragoste iar barbatul sex vezi diferenta femeia vrea sa simta iubire cand face sex, s-a observat c chiar lesbienele au mai putine relati ca homosexuali ceea ce dovedeste ca femeile trebuie sa simta ori o dorinta sexuala puternica la ovulatie ori iubire ca sa faca sex, barbatul in scimb el are acelasi nivel de hormonii masculi toata viata desi e o mare diferenta, desi unele studii spun ca hormoni nu joaca un rol mare in dorinta sexuala feminina si legatura emotionala

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai asa este in firea lor. Un barbat cand vede o fata dezbracata se gandeste la sex.
Dar pentru o fata este diferit. Ea are nevoie de preludiu, ca sa zic asa.
La femei toata chiestia este mentala nu ca la barbati.
Zic eu...

| mentholinks a răspuns:

Greu de zis. Sunt foarte multi factori, diferentele anatomice si genetice, mentalitatea, credintele, experienta.

| RaraSeeDY a răspuns:

Si barbatul si femeia este facut din acelasi material. Practic femeia a fost creata din barbat asa cum ne-a conceput dumnezeu. Ideea este ca barbatul are mult mai multi stimuli sexuali. Barbatul in special se gandeste doar la asta, si cu gandul se poate excita. Contrar, la femeil este putin mai greu, ele sunt mai rezistente in acest sens dar vorbind serios acum nici o femeie nu poate rezista daca barbatul stie sa o excite. Ori ce ar face un barbat poate seduce prin atingeri o femeie!