| Barajag a întrebat:

De ce barbatilor le place sexul mai mult decat femeilor?big grin

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Ursulika, se pare ca nici un barbat nu este destul de barbat ca sa recunoasca acest lucru laughing Se agita toti si tu, de fapt si de drept, le-ai dat unda verde ca sa se laude cu cuceririle lor laughing
Mai baieti, pai voi in loc sa fructificati intrebarea voi va agitati? laughing rolling on the floor

43 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Auziti, copii... ininte de Revolutie, era un slogan: Sa transformam cantitatea intr-o noua calitate! Asta se are ca ar trebui invatat si aplicat si in relatiile sexuale! Degeaba se da unu` mare armasar, iar ea simuleaza, ca sa ii gadile orgoliul, (si sa traga si oaresce foloase!), si dupa aia o face IAR, cu altul, si tipa si se zvarcoleste pe bune! Deci, si aici se poate aplica "mai rarut, ca-i mai dragut/bunut!", dar nici prea rar, ca cel ce se simte frustrat sa aiba motiv sa caute supliment//compensatie, ca doar jucariile sunt atat de... diferite, eficace, amuzante, mangaietoare, surprinzatoare..., si... compensatoare, nu?!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Flory, daca mai vrei un bis, iti recomand urmatorele: cauti piesa "Do that 2 me one more time" cu Captain Tenille, ii pregatesti ceva bunut de papica, ca intermezzo energetic, plus un suc natural de fructe, o cafea, etc... DAR, inainte, il lasi sa se odihneasca, sau sa doarma 30 de min, sau 1 ora, in care timp tu ReDevii fresh, si apetisanta! Si, cand crezi ca s-a odinit destul pentru cat de dornica esti de bis, (ii studiezi miscarile in somn!, si te orientezi!), il trezesti usor, alintandu-l, si momindu-l cu papica special pregatita pentru el, (de fapt pentru tine!), dai drumul la piesa, il stimulezi, >> ii faci un masaj reflexiv, si sa vezi atunci BIS! Success!

| Flav a răspuns:

A mai fost intrebarea mea si nu-s de acord cu ea, doar ca barbatii sunt mai directi. De ce vrea sa se legalizeze prostitutia in tara, oare din cauza barbatilor? Sunteti la fel ca noi, numai ca voi n-o etalati, ascundeti feeling-ul asta dar va place la fel de mult ca noi. Daca un barbat face avansuri, e denumit porc prima oara, a 2 oara devine armasar ca i-a placut noaptea. Cam asa sta treaba

| Flav a răspuns:

Intrebarea asta *, apropo, aproape orice ziar din Romania are la publicitate ''oferte de intimitate'', ghici din partea cui? So, chiar ne place noua sexul mai mult? Si nu-mi ziceti ca se face pentru. bani si doar atat. E si placere dar nah, scopul scuza mijloacele, cica!

| Barajag explică:

Scze flav, dar intrebarea asta am pus-o pur si simpluhappynu am vz ca ai postat aceeasi intrebare...

| Barajag explică:

@eu_o_mare_enigma:sunt unele femei care recunosc ...cu adevarat le place sexul, insa vezi tu, unele se mai si ascund, dar nu stiu de ce! eu una nu ma ferescbig grin

| Barajag explică:

@aminadab:mai mult decat oamenilorrolling on the floor

| Barajag explică:

@lia:am vrut sa vad daca sunt cu adevarat sinceri, noi femeile(unele)batting eyelashesam recunoscut,... da, ne place si nouabig grin...domnilor vedeti, sa nu mai ziceti ca nu ne place sexul...laughing

| Barajag explică:

@bismark:offf, chiar daca nu recunoasteti, noi tot stim cat de cat, dorintele voastre si acelea se rezuma la sexbig grin

| lia a răspuns:

Ursulika, lasa ca atunci cand ajungi in pat cu ei iti spun tooooot adevarul laughing
Chiar si cel pe care nu vrei sa il stii laughing rolling on the floor

auran
| auran a răspuns:

Ok, baieti si noua ne place, dar nu avem aceeasi activitate ca si voi, mai avem si altele de facut (crescut copii, spalat, calcat, mancare curat) asa ca, ne sacrificam pentru celelalate 2, 5 femei libere

| Leea1234 a răspuns:

Si noua ne place! hai sa fim cinstite, numai ca noi suntem mai retinute, si nu prea vorbim despre viata noastra sexuala, barbatii sunt mai "laudarosi" si asta te face sa crezi, ca sunt nesatuli!

Shin
| Shin a răspuns:

Femeilor le place mai putin sexul decat barbatilor? Asta nu este adevarat deloc. Ce e adevarat e ca femeile recunosc ca le place sexul mai rar decat barbatii, de aici tragandu-se si conceptia gresita. Asteapta pana gasesti tipa aia cu care o sa fi compatibil 100% dpdv sexual. O sa vezi ca sa o aiba chef aproape in fiecare seara si/sau zi, si s-ar putea chiar sa se supere putin cand o sa vrei sa te uiti la meci in loc sa stai cu ea happy Si nu, nu e nimfomana, doar ca ii place sexul la fel de mult ca si tine, si nu ii e teama sa o arate.
Numai bine, Shin.

| JustMeFlory a răspuns:

Nu e adevarat ca le place lor mai mult! Ne place in acceasi masurahappy...sau chiar mai mult noua, fetelor! S'a creat aceasta impresie pentru ca baietii/barbatii in general se lauda mai mult si vorbesc mai mult despre acest subiectbig grin
Cateodata hai sa recunoastem ca se mai intampla ca barbatul sa termine mai repede...si noi sa mai vrem... da'deh...next time, sau daca il tine o luam de la capatlaughing

| JustMeFlory a răspuns:

PshioSex:nu procedez asa...il las 2 min sa isi revina si dupa sar pe ellaughinglaughinglaughing

| greg a răspuns:

Eu cred ca invers big grin
Barbatii le plac mai mult noile cuceriri big grin

| greg a răspuns:

Scz Barbatilor
ah Eu_o_mare_enigma
abia asteptai u laughing

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu cred ca barbatilor le place sexul mai mult decat femeilor. Asta e un mit care porneste din educatia femeilor:
1) Femeile sunt educate ca sexul e ceva murdar si un subiect tabu. Multe nu ar vorbi despre sex nici in ruptul capului. Asa ca nu vor recunoaste ca abia asteapta sa intre in pat cu cate un barbat, ca daca spun asta, chiar si celei mai bune prietene, se va trezi ca va fi numita curva pe la colturi. Majoritatea femeilor care stiu sa faca sex, nu o sa recunoasca ca le place. Am auzit discutii intre tipe cum spuneau ca sexul oral e scarbos, desi aveam "dovezi obiective" ca una nu e straina de asemenea practici, si pun pariu ca majoritatea care fac sex oral nu o sa recunoasca nici in ruptul capului.
2) Multe femei nu stiu sa faca sex. Asta din cauza lipsei de experienta a lor si partenerilor lor (da, multi barbati nu stiu sa faca sex). Sunt chiar si fete tinere care rezuma sexul la "stai pe spate si lasa-l doar pe el". Daca tipa sta doar pe spate, si nu zice nimic, barbatul o sa mai miste stanga/dreapta putin si reuseste sa scoata ceva, dar tipa care, in teorie, ajunge mai greu la orgasm, ar trebui sa spuna si ea o directie ceva, ca altfel, o fi superman dar tot oboseste saracu om.
3) In romania inca nu se discuta in cuplu despre sex.
4) Nu exista in dictionarul nostru cuvantul "preludiu". sexul se face ca in gara.
5) Romanii nu stiu sa faca sex. Sa recunoastem, o partida la francezi dureaza o ora, la romani 5 minute. Cat timp o sa facem sex "ca-n gara", femeia e aia batuta de soarta.

"Parerea mea..."

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu cred ca barbatilor le place sexul mai mult decat femeilor. Asta e un mit care porneste din educatia femeilor:
1) Femeile sunt educate ca sexul e ceva murdar si un subiect tabu. Multe nu ar vorbi despre sex nici in ruptul capului. Asa ca nu vor recunoaste ca abia asteapta sa intre in pat cu cate un barbat, ca daca spun asta, chiar si celei mai bune prietene, se va trezi ca va fi numita curva pe la colturi. Majoritatea femeilor care stiu sa faca sex, nu o sa recunoasca ca le place. Am auzit discutii intre tipe cum spuneau ca sexul oral e scarbos, desi aveam "dovezi obiective" ca una nu e straina de asemenea practici, si pun pariu ca majoritatea care fac sex oral nu o sa recunoasca nici in ruptul capului.
2) Multe femei nu stiu sa faca sex. Asta din cauza lipsei de experienta a lor si partenerilor lor (da, multi barbati nu stiu sa faca sex). Sunt chiar si fete tinere care rezuma sexul la "stai pe spate si lasa-l doar pe el". Daca tipa sta doar pe spate, si nu zice nimic, barbatul o sa mai miste stanga/dreapta putin si reuseste sa scoata ceva, dar tipa care, in teorie, ajunge mai greu la orgasm, ar trebuii sa spuna si ea o directie ceva, ca altfel, o fi superman dar tot oboseste saracu om.
3) In romania inca nu se discuta in cuplu despre sex.
4) Nu exista in dictionarul nostru cuvantul "preludiu". sexul se face ca in gara.
5) Romanii nu stiu sa faca sex. Sa recunoastem, o partida la francezi dureaza o ora, la romani 5 minute. Cat timp o sa facem sex "ca-n gara", femeia e aia batuta de soarta.

"Parerea mea..."

| bismark65 a răspuns:

Barbatii sunt vanatori prin nascare si d-aia crezi ca lor le place mai mult decat voua, neadevarat, sexul place la fel de mult ambelor sexe doar ca un barbat care recunoaste asta este macho pe cand o femeie este curva

| selef a răspuns:

De ce nu recunosc femeile ca si lor le place sexul cel putin la fel de mult.

| bibitza a răspuns:

Asa stii tu? big grinbig grin eu cred ca difera de la pesoana la persoana...cunosc fete care sunt moarte dupa sex si baieti care...nu prea le placwinking.

| giovana a răspuns:

Da' de unde stii tu asta? Io zic ca la toti ne placebatting eyelashes

| urbanghost a răspuns:

Eu zic ca fetele sunt cam innebunite dupa sex ( cunosc cazuri ).happy

| dreamerlainen a răspuns:

In timp ce barbatul ar fi dispus sa faca sex 364 de zile pe an, femeia si-o doreste 365 de zile.

| totata a răspuns:

Din punctul meu de vedere sexul este preferat in egala maasura atat de femei cat si de barbati, doar ca ei sunt mai directi si nu asteapta sa fie cuceriti ca si femeile. Dar, daca ne uitam in jur la toate pitzipoancele avide dupa sex as zice ca lumea s-a cam schimbat de la ultima mea cugetarebig grin

| roxi_3527 a răspuns:

Ne place sexul in mod egal, la fel de mult.doar ca asa i-am facut sa creada ca lor le place mai multbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursulika, voi chiar castigati detasat la acest capitol.scuza-ma insa asta este adevarul.de ce va mai ascundeti dupa deget si nu aveti curajul sa priviti realitatea in fata?