| catalinaloredana a întrebat:

De ce cand facem dragoste prietenul meu se termina repede? El spune ca nu sepoate abtine cand e langa mine si ca de aia se termina repede pentru ca ma iubeste prea mult? Oare e adevarat? Se termina repede pentru ca ma iubeste prea mult? fundahappy

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ejacularea precoce este o disfunctie sexuala, nu are legatura cu iubirea. El este rusinat de aceasta disfunctie (datorata probabil unui exces de masturbare), dar si tu se poate sa-l fi interogat in mod nepotrivit. Exista o metoda de a rezolva problema, cu intelepciune si iubire. Si anume, sa se opreasca inainte de a se apropia de ejaculare, sa intrerupa penetrarea si sa reluati actul sexual peste 2-3 minute cand se mai "racoreste". Si tot asa, pana ajungeti la o durata normala (sa zicem, pentru inceput, 20 de minute). Daca faceti asta la fiecare act sexual, incet-incet o sa va opriti tot mai rar si in vreo doi ani chiar deloc. Dar pentru asta, el trebuie sa accepte faptul ca are o problema. Este o problema delicata si ar trebui sa fii foarte atenta legat de modul in care aduci problema in discutie, fara sa-l faci sa se simta rudinat sau acuzat de ceva, fiindca este o problema trecatoare de care nu este vinovat cu adevarat.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ejacularea precoce la tineri tine de excitatia marita si lipsa de experienta! De problema asta se scapa foarte greu, in timp, cu multa vointa, exercitii si autocunoastere, care o poate dobandi si prin Petting cu tine! Cel mai simplu este sa se goleasca singur, sau ajutat de tine, inainte de a o face voi, cam cu 30 de minute, sau mai putin - vedeti voi in timp cum va reactiona corpul lui!
Daca tu obisnuiesti sa te dai cumva cu ceva parfum sau spray inainte de sex, renunta, pentru ca si asta ii mareste gradul de excitatie! Daca in timp nu va da rezultate ce am scris eu acum, atunci trebuie mers la medic!
Iubirea tine de minte si suflet, iar excitatia de corpul fizic si interactiunea lui cu stimulii fizici/erotici exteriori!

| RXN a răspuns:

Nu, faptul ca termina repede nu are nicio legatura cu iubirea. Mi se pare ca e destul de egoist, din moment ce nu gaseste o solutie sa se poate controla, astfel ca sa te poate satisface si pe tine.Indicat ar fi ca atunci cand ii vine sa ejaculeze, sa va opriti, apoi sa continuati, iar in timp, el sa se invete sa se autocontroleze.

| RXN a răspuns:

@AndreyX, imi sustin parerea, n-are nicio treaba, nici cu atractia nu are prea mare treaba.Si prietenul meu e atras de mine, dar asta nu inseamna ca isi da drumul in 10 minute.

| Razvan a răspuns:

Minte, cocalarul, minteee.Se duce la femei, le instaleaza bine si cand sa ajunga si la tine, da chixno talking

| Alex0194 a răspuns:

Termina repede ca este foarte excitat si nu poate sa se tina

| Georgiana05 a răspuns:

Buna.Nu stiu ce sa zic, tot ce-i posibil, poate e mult prea atras de tine happy.
Am o colega careia i se intampla la fel.La inceput, prietenul ei o tinea cate o ora, primul nr, de ajungea cica sa se roage sa se termine, insa acum nu rezista mai mult de 10 minute laughing.
Oricum, da, e posibil.Nu te speria! :*

| OzVrajitorul a răspuns:

Sunt de acord cu Brigaela, stai de vb cu el pentru ca este o problema destul de grava peste care nu cred ca poate sa treaca singur

| Anonim_5618 a răspuns:

Suna stupid... "ma termin prea repede ca te iubesc."
nu prea credthinking
parerea mea... numai tu stii tongue

| AndreyTheKiller a răspuns:

Roxana se termina repede deoarece este foarte atrasa d ea

| cristyan003 a răspuns:

Dar daca nu te poti auto-controla? sa zicem nici macar 5 min?sad