| angelinthedark a întrebat:

Dau funditahappy...deci prietenul meu mi-a zis ca tine la mine si ma iubeste mult ca daca nu tinea la mine nu mai astepta dupa mine sa facem dragoste ca inca nu am facut-o in plus nu mai imi ierta greselile, ca i-am gresit ba ca l-am mintit, ba ca nu aveam incredere in el, etc.adevarul e ca nu m-a stresat cu asta, inainte imi zicea mai des ca cand facem dragoste si noi, dar eu tot l-am refuzat, acum el de ceva timp nu mai mi-a cerut deloc si a zis ca ma iubeste si de aceea ma asteapta si a lasat de la el sa ii spun eu cand sa o facem ca cica ma iubeste mult, voi ce credeti? Oare nu cumva vrea doar sa cred eu ca ma iubeste si ca ma asteapta ca sa accept sa cad in plasa? Vreu sa spun ca ma respecta, se comporta frumos cu mine, e tandru si ma suna si ne vedem des, in plus a mai lasat de multe ori de la el dar adv e ca si el a mai gresit si l-am iertat ca oricare de altfel, dar voi ce credeti, vrea doar sa ma faca sa cred ca ma iubeste ca sa cedez sau chiar ma iubeste cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| 5000 a răspuns:

Si pentru a trage o concluzie din tot acest conglomerat de raspunsuri, trebuie sa recunosti ca iti este pur si simplu frica!

Asa faceti voi, domnisoarele, scorniti niste scenarii demne de oscar pentru a amana.

Daca te iubeste ori nu, nu suntem noi in putere sa-ti spunem, asta e ceva ce trebuie sa ramana doar intre voi. Motivele pentru care nu vrei o relatie sexuala cu el, sunt ori frica, ori faptul ca nu te atrage suficient ori ca nu a reusit sa te convinga (pentru ca asta face).

Si sa mai stii una de la mine, la un moment dat o sa se sature de stat pe usca si o sa plece. Barbatii sunt niste vanatori, le place sa stea la panda, sa se joace cu prada, daca daca nu reusesc sa o prinda in timp util, pleaca la alta gazela.

Grija mare sa nu ramai cu ochii in soare. Adevarule ste ca daca se intampla asa, atunci o sa fii inca o femeie care o sa ne considere porci, si pana la urma, ne-am obisnuit cu apelaticul.

Bafta

13 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Da... e clar... vrea doar sex de la tine big grin
dc sunt toti la fel?!
daca te iubeste cu adevarat n-ar trebui sa-ti aduca aminte mereu ca el te iubeste si ca te-a iertat cand ai gresit
trebuie sa mai astepti un pic si sa vezi cum reactioneaza:dca te iubeste va astepta daca vrea doar sex de la tine se va plictisi sa astepte si asta inseamna ca trebuie sa-i zici pa-pa tongue rolling on the floor

| kaya a răspuns:

Nu e adevarat ca vrea sa ii cazi in plasa, iti spun sigur pentru ca am trecut prin asta si eu la randul meu, daca nu te iubea si tu nu vroiai sa faci dragoste cu el te parasea demult iti zic sigur. Un baiat care asteapta o fata nu o face de ochii lumii, in general un baiat care vrea sa obtina ceva de la o fata si nu poate, cauta alta si tot asa pana obtine ce vrea. Faptul ca acum nu iti mai spune nimic probabil ca asteapta ca tu sa fii pregatita si sa nu il mai refuzi, si la intrebarea care ai pus-o :"voi ce credeti chiar ma iubeste cu adevarat?" iti raspund ca tu trebuie sa iti dai seama de sentimentele lui, tu trebuie sa simti si sa vezi daca te iubeste.Eu zic ca e de ajuns ca te-a iertat ca ti-a dat inca o sansa, daca nu te iubea era de ajuns faptul ca l-ai mintit ca sa scape de tine sa "iti dea papucii" era un pretext bun sa te faca sa pari vinovata, dar daca te-a iertat parerea mea ca te iubeste.Cati ani ai tu si cati ani are el?

Răspuns utilizator avertizat
| Andreia1 a răspuns:

Pai se comporta frumos pana cand tu cedezi.big grin. ca asa sunt toti :d sau daca intr-adevar te iubeste o sa te astepte cand esti tu pregatita. nu te lasa pacalita de el mai lasa sa treaca timpu big grin. si vei vedea.

| SweetPrinces a răspuns:

Pai daca te asteapta pana esti tu pregatita l-ai si mintit iai gresit cu multe eu zic ca te iubeste zi mersi ca mai sta cu tine ca daca ar fi fost altu in locu lui de mult era cu alta care ii da puta nu mai statea sa se chinuie saracu cu emanuela sau mana dreapta ca e greu pentru un baiat sa nu faca sex atata timp il dor outele intelegi laughing

| Anda_5509 a răspuns:

Hmm.nimeni nu stie ce este in capul lui.De cand sunteti impreuna? Daca te iubeste te astepata cat timp ai nevoie, sa fii pregatita atat fizic cat si psihic.

Din cate ne ai spus tu, exista mai multe posibilitati:sa te iubeasca cu adevarat, sau sa vrea decat sex.
cand iti spune ca te iubeste, uita te in ochii lui si da ti seama daca e sincer.Ar cam trebuii si fapte, nu numai vorbe.

Nimeni nu este in masura sa ti spuna ce sa faci.este alegeerea ta. Dar ai mare grija, in caz ca te culci cu el, sa nu ti dea papucii dupa o saptamana-2, cum multe alte fete au patit si dupiaa si au dat pumni in kp.Succes:*

| dorina195 a răspuns:

Eu cred ca te iubesteste cu adevarat...deoarece el tine la tine si daca vrea ca tu sa fii fericita atunci el fae tot posibilul.sa stii ca omul se supara cind iubeste.si daca el

| TheMihutz a răspuns:

Nu am ce sa-ti mai zic.DOAR du-te cu incredere la un psihiatru.

| f a răspuns:

Daca chiar vrea doar sa-i cazi in plasa, eu una cred ca se descurca destul de binelaughing...
Dar eu cred ca te iubeste cu adevarat si probabil ca a mai vorbit si el cu altcineva si astfel si-a dat seama ca te streseaza intrebandu-te mai mereu daca vreti sa faceti dragoste, cel putin asta imi reiese mie din povestirea tahappy

| kennyspark a răspuns:

Deci u esti dovada vie ca orice ar face un baiat/barbat nu e bine.
faceti asa fel si o intoarceti pe toate partile ca tot noi iesim rau.
Ar trebui sa o faci pentru ca asta va poate apropia si mai mult.
oricum. vesnic nemultumitebig grin

| puisor a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna, caci daca aveti putin timp cel mai probabil e sa te vrea in patul lui.Marea majoritate a baietilor promit si zic multe vorbe frumoase doar ca sa te atraga, dupa ce te-a prins in plasa iti da drumul, iar daca intr-adevar te iubeste o sa astepte pana ce vei fi tu pregatita. Eu te sfatuiesc sa mai astepti putin.Sa fii iubita si fericita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti tot "reproseaza" ca te iubeste si vrea sa te faca sa simti vinovata ca ii gresesti ca sa. i cazi in clasa. Deci, din pacate cred ca vrea doar sex straight face. Tu ioncearca sa. l mai testezi, poate ma isnel si eu si tu, dar si eu am patit la fel si l.am parasit pe respectivu` big grin
E decizia ta love struck Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil el te iubeste, dar daca nu esti sigura, asa cum observ eu, pune-l la incercare. Bate apropoul, ca ai dori sa faci dragoste. Pune-i intrebari care sa aiba doua intelesuri, unul despre dragoste si sex, si unul despre cu totul altceva. Invita-l la tine acasa, spunandu-i ca esti singura si vrei sa faceti ceva ce v-ar face amndurora placere sa faceti... daca pomeneste de sex cade testul, tu spui ca te referea-i la un film...
E necesar de mai multe astfel de teste ca sa iti dai seama sigur de ce doreste.
Teoria asta e testata, de prietena mea, pe mine, si recunosc ca si eu am cazut primele dati in plasa, dar pe parcurs i-am demonstrat iubirea, nu doar dorinta de a face dragoste... succes!