| lunimartimiercurijoi a întrebat:

De ce cand un baiat este indragostit de tine, iar tu nu esti de el iti provoaca nervi de cate ori vorbeste cu tine fie si ca amic?

6 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Fata "rusel" habar nu are crede-ma. Uneori simpatia in cazul nostru se transforma in ura. Deci ca sa-ti fie mai clar : Ai fost vreodata indragostita? Daca n-ai fost iti spun cum e : te trezesti de dimineata cu gindul la persoana draga, adormi seara putin mai tirziu pentru ca 10 minute din somn sunt dedicate pentru meditare asupra persoanei dragi. mereu faci ipoteze presupuneri, speri mereu ca te place, mereu iti imaginezi acest lucru aproape e real pentru tine. Deci acest lucru e tragic draga : eu iubesc pe cineva dar ea nu ma iubeste, exista oare ceva mai trist? Din toata melancolia asta el face ura totusi el e constient ca te iubeste dar incearca fara motiv cu orice ocazie sau contact sa te jigneasca, sa te scoata din sarite, el nu te poate accepta ca prietena si nu doreste sa creada acest lucru viseaza lumea sa tu si el 1+1=

| lunimartimiercurijoi explică (pentru Annim):

Am fost indragostita dar cand am vazut ca magia a disparut din partea opusa am renuntat, nu stresam omu desi mi-a fost greu am reusit sa il uit.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Depinde si de caz.Era un tip care ma placea si mi-e nu imi placea de el, Imi venea sa-l omor cind il vedeam pentru ca se purta ca un mos, si mai ales ca ceilalalti incearcau sa mi-l dea cu forta pentru ca era ''baiat bun''.In cazul acesta am inceput sa-l urasc pentru ca in fiecare zi se gasea cineva sa mi-l laude, dar daca e un tip dragut si nu se tine din urma ta de ce ti-ar provoca nervi?

| lunimartimiercurijoi explică (pentru Domnisoaraindragostita):

Faptul asta ma enerveaza si pe mine cand lumea incearca sa ia decizii in locul meu! Nu pot face cuplu doar pentru ca este baiat bun, iar mie nu imi place deloc de el din nici un punct de vedere.

| rusel a răspuns:

Pentru ca vrea sa vada cum reactiozezi, ce fl vorbesti, sau dor sa se joace cu nervi tai de asta cred eu
sper ca te-am ajutat multa Bafta!

| lunimartimiercurijoi explică (pentru rusel):

Incearca sa se comporte ca un amic dar nu-i iese, iar eu il evit tocmai ca sa ma uite.