| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca ma indragostesc tot timpul de barbati mai mari decat mine(20-33ani).(Eu am doar 14 ani). Cum sa fac sa nu ma mai indragostesc?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca este aceasta perioada in care te schimbi, esti deja o adolescenta si poate ca genul acesta de barvbati te atrage pentru ca sunt mai maturi, mai protectori, vezi in ei barbatul ideal, pe cand cei de varsta ta ii consideri infantili si cam imaturi, e normal, dar vei vedea ca va trece si asta...sa stii ca varsta nu prea conteaza intr-o relatie, dar totusi 33 de ani e cam mult...prea mult as putea spune, oricum nu iti face griji, bafta.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este un fel de dragoste platonica, admiri seriozitatea, bunul simt, inteligenta. Dragostea adevarata o vei simti mai tarziu! Care din noi nu s-a visat sarutata de nu stiu ce actor, nu invata de nota 10 la materia la care preda profesorul cu ochi albastri...Nu te speria, senzatii pasagere! Succes la scoala!

| liz23 a răspuns:

Ideea in sine de a te indragosti nu este alegerea nimanui... pur si simplu ti se intampla. Daca am putea decide cand si de cine...ar fi prea simpla viata.Totodata...gandeste-te la varsta pe care o ai...si nu te agata de cineva atat de mare fata de tine.Stiu ca intr-un fel apare o contrazicere... dar bucura-te de anii de liceu care vor urma, sunt cei mai frumosi...nu te complica de acum in situatii din care nu vei sti cum sa iesi. Barbatii mai mari te atrag pentru modul de gandire...si exprimare, este o explicatie cat se poate de simpla.

Răspuns utilizator avertizat
| daniDeeDee a răspuns:

33? :o Ar putea fi tatal tau.

| faranume a răspuns:

Nu pare a fi normal dar stii cum se spune:"dragostea nu are varsta"winking

| cipri08 a răspuns:

Esti Ioana din Piatra Neamt, Colegiul National De informatica?

| Justmeee a răspuns:

Incearca sa iti impui...nu e normal la varsta ta sa te indragostesti de barbati mult mai mari decat tine...are trebui sa iti placa baieti de varsta ta hai merge si cu un an, doi mai mare... pur si simplu cand simti k un barbat (20-33ani) iti atrage privirea, refuza

| alexandra15 a răspuns:

Buna scumpa.Si eu am 15 ani si patesc cam acelasi lucru.Probabil ai o gandire mai matura si la fel cauti si tu iar la baieti de 18 ani nu gasesti... poate doar foarte rar.Si eu am aceiasi tendinta... dar ai totusi mare grija:1. poti sa dai de nemernici...chiar si cu toata maturitatea; 2.barbatii mai mari de 20 d ani kauta sa plece in afara iar o relatie la distanta inseamna si multa suferinta; 3. el o sa vrea multa libertate... tu o sa vrei sa stay mai mult cu el...si poate o sa fie probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este absolut normal să te îndrăgostești de astfel de bărbați.
Și știi de ce? Te fascinează maturitatea lor, modul de abordare, gândire, siguranță, stilul de viață pe care îl au, etc.
Toate sunt trecătoare pentru ei, în schimb tu vei suferi de pe urma relațiilor cu ei.
Bucură-te de copilăria care încă mai este alături de tine, bărbații din viața ta trebuie să mai aștepte cel puțin până la 18-20 de ani. Atunci vei fi mai matură și o să știi ce vrei de fapt de la viață și care este menirea ta pe pământ.
Să ai grijă de tine, copile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți prevăd un viitor strălucit pe centură. Fără glumă. Ai grijă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la un coleg d al tau si sa vezi cate calitati are

daca nu vrei sa t trezesti maine poimaine abuzata si nu sti d c

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se intampla acelasi lucru dar nu la varsta de 14 anisori. de la varsta de 16 ani mi s-a intamplat, probabil ca te-ai maturizat mai devreme. uite eu am avut la 17 ani o relatie cu un barbat de 35 de ani, timp de un an. Eu nu consider ca e ceva rau in asta.
acum am 20 de ani si pana la varsta aceasta nu am avut decat prieteni mai in varsta decat mine. barbatii mai in varsta au asa un farmec incat te si inteleg, stiu sa te faca sa te simti iubita etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact asa patesc si eu stay linistyta asta nu e o problema sty vb aia dragostea nu are varsta aca va intelegety bine si totul e ok bine