| Sensitive a întrebat:

Nu am formulat bine intrebarea. Rectific: de ce ma indragostesc de barbati cu 10-15 ani mai mari ca mine? Astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Totul ti se trage din copilarie de acolo de unde ai inceput sa simti ceva pentru un barbat pentru prima data. Daca a fost mult mai mare, ceea ce cred cu convingere, atunci acea pornire a ramas undeva in adincurile tale.

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Intr-adevar,ai dreptate dar pe un copil nu-l intreaba nimeni si nici nu stie ca n-are voie, el simte doar atit.Si tu legi dragostea de sex uiti ca micutii sint capabili sa iubeasca fara a se gindi neaparat la sex.

| mona a răspuns:

Probabil pentru ca cauti ceva mai matur si care stiu ce vreau de la viata

| Criiistinutsa a răspuns:

Nu te indragostestithinking Este un sentiment care dupa cateva saptamani dispare. Probabil simti ceva pentru barbatii mai mari pentru ca sunt mai maturi, gandesc altfel, poate stiu sa se comporte cu o femeiethinking

| foxsilver a răspuns:

Ori ai o doza de maturitate de care esti constienta ca da bine pe langa un barbat matur, ori te atrage ideea ca un astfel de barbat te-ar rasfata foarte mult.Sau mergi pe principiul ca un barbat ajuns la maturitate, nu mai umbla din floare in floare, si vrea stabilitate.
Dar tu ar trebui sa stii mai bine. Cerceteaza-te, autocunoaste-te, si in final vei afla singura raspunsul la aceasta intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista fete care se maturizeaza mai devreme in comparatie cu cele de varsta lor, asa se poate intampla si cu tine, ti se pare ca nu ai nimci in comun cu baietii de varsta ta, alte fete sunt atrase de partea materiala sau se simt mai protejate linga o persoana mai matura, sper ca am fost pe intelesul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi, deci eu îs băiat și totuși amo părere despre asta.
Tu, fiind fată, ești mai matură și de asta îți plac băieții mai mari decât tine; pentru că tu consideri că sunt suficienți de maturi pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pen'ca barbatii maturi sunt mai artisti... ei folosesc dalta si ciocanul sa sculpteze, nu sa dea gauri in beton.

| Fantastic7 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantastic7):

Stii, era o vreme cand am dat raspunsul asta pe TPU, la o intrebare identica, acum vreun an, si am luat vreo 40 de amuzanti...
Ah, ce vremuri... pana si NOname imi daduse amuzant plus inteligent rolling on the floor

| Fantastic7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i aia NOname?laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantastic7):

O legenda TPU, ce sa fie rolling on the floor
Mai umbla umbra ei, pe La Cozia, zilele astea, de incep sa cred in fantome laughing

| Fantastic7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Legenda TPU? laughing Inseamna ca trebuie sa aiba cont cam de pe vremea lui Stefan cel Mare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah,nu-i bine. Hai sa-ti dau un pont: cei mai buni sunt aia intre 24-32 de ani. Pot sa sparga nuci cu ea... daca intelegi ce vreau sa zicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai raspuns unei utilizatoare la o intrebare de genul. Te-ai indragostit odata de un tip mai mare, ai vazut ca el iti oferea multa atentie, stia sa isi aleaga atent cuvintele pe care tu vroiai sa le auzi, experienta lui isi spunea cuvantul in orice situatie in fata ta, era rabdator, probabil grijuliu cu tine sau doar te indragosteai de faptul ca era o persoana stapana pe sine, independenta, interesat mai mult de realitate. Dupa el, cand ai vazut in jurul tau ca baietii de varsta ta nu au aceleasi calitati, ai inceput sa le cauti si sa le regasesti, logic, tot in persoane mult mai mari. E parctic normal si chiar mecanic de ti se intampla. tongue Foarte multe femei trec prin asta. Nu ar trebui sa te ingrijoreze. Probabil firea asta a unor femei le face sa se intrebe daca e corect ceea ce fac. Daca nu era corect ce faceai cred ca apareau si intrebari de la barbati de tipul" e ok daca am iesit cu o fata mai mica cu 10-15 ani?".Dar asta nu o vei vedea niciodata. Bucura-te de orice situatie atat cat poti si ai grija de tine.

| Ina93 a răspuns:

Pai poate cauti pe cineva in care sa ai incredere, care sa gandesca matur, si ca au alta metalitate.
dar poate nu te gandesti ca sentimenul asta e trecator

| GossipGirL93 a răspuns:

Pentru-ca sunt mai experimentati si sunt mai sexy eu sunt la fel da-mi un cinci)))mai ales sa fie chel si cu press)))