| Sensitive a întrebat:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi sunt de ajutor:-)am dat si funda! iar acum vin cu o alta intrebare legat de acelasi subiect(ca ma indragostesc de barbati mai mari cu 10-15 ani ca mine), si intrebarea e urmatoarea: este bine sau nu acest lucru? precizez ca am 18 ani.

25 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Preferi barbatii mai in varsta din aceeasi cauza ca si mine prefer si acum femeile mai in varsta decat mine di cauza ca sunt mult mai mature ai ce discuta cu ele si stiu sa faca sex

astea-s 2 din motive iar la tine ar mai fi unul barbatii mai in varsta stiu sa-si tina gura cand vine vorba de sex

Pe cand la baietii tineri ei se lauda prin anturajul lor mama ce i-am facut aleia aseara si cum am pus-o... intelegi tu.

| PinkTerror a răspuns:

OK...

Am citit si intrebarea ta anterioara (ca nu stiam despre ce vorbesti) si asta e parerea mea.

Nu exista o diferenta optima intre un barbat si o femeie. Poti sa fii atrasa de barbati cu 10-15 ani mai in varsta sau poti sa fii atrasa de batrani sau de persoane de varsta ta. asta tine mai mult de tatal tau si de relatia dintre voi.(fetele isi modeleaza cum vad barbatii dupa tati si baietii dupa mame)

In ceea ce priveste bine sau nu, asta nu este o intrebare pentru noi. este o intrebare pentru tine, dar faptul ca tu iti pui aceasta intrebare ridica niste semne de intrebare. intrebarea este daca tu la 18 ani te simti pregatita sa duci o relatie cu cineva de varsta mentionata. fiecare varsta vine cu momentele ei cu frumusetea ei, incearca sa vezi ce ti se potriveste cel mai bine si gandeste-te si la partea practica. la 33 de ani el va avea 43-48, la 43 de ani el va avea 53-58.
Parerea mea pe scurt este ca ar trebui sa analizezi un pic ce se intampla in viata ta si sa vezi ce vei face de acum incolo.
daca ceea ce vrei, ceea ce iti doresti, este sa fii cu cineva mai batran atunci... fa-o.

By the way conform unui studiu (englez cum altfel) diferenta ideala dintre un barbat si o femeie este de 2.2 ani ( ai dracu ce exacti sunt)

| stelyii a răspuns (pentru PinkTerror):

laughinglaughing) bine ca nu le a dat cu perioada laughing

| PinkTerror a răspuns (pentru stelyii):

rolling on the floor))))))

sunt curios daca au calculat in baza 12

| stelyii a răspuns (pentru PinkTerror):

Ce mai conteaza cum..conteaza ca le a dat ceva laughing

| PinkTerror a răspuns (pentru stelyii):

Vezi ca nu sunt de acord cu tine.

Unii baieti nu se maturizeaza niciodata... si altii sunt nascuti batrani big grinhappy

Asa ca aia cu de la 26 de ani nu se pune.

Have Fun

| stelyii a răspuns (pentru PinkTerror):

May asta e parerea mea..desigur ca exista unii si la 40 imaturi! eu am vbit din propria mea exp. Tu din ce categorie faci parte?tongue

| esco a răspuns (pentru stelyii):

Sigur recunoaste ca face parte din cei imaturi laughing

| stelyii a răspuns (pentru esco):

laughing fiecare spune ce-i convine tongue

| stelyii a răspuns (pentru stelyii):

Statutul se junior nu ma lasa sa dau mesaje. happy

| stelyii a răspuns (pentru PinkTerror):

25 scrie in profil.

| esco a răspuns (pentru stelyii):

Si ce daca?

| stelyii a răspuns (pentru esco):

Si ce daca ce? nu vbeam cu tine!

| esco a răspuns (pentru stelyii):

Scuze

| PinkTerror a răspuns (pentru esco):

Cine eu?

fie vorba intre noi... inca ma mai uit la anime, inca ma vad ajungand celebru, inca visez, inca imi place sa desenez tag-uri... si cred ca devin ridicol daca recunosc ca mai iau cate o acadea din cand in cand nu? big grin

| stelyii a răspuns (pentru PinkTerror):

Se spune ca e bine sa nu lasa sa moara "copilul din noi". Eu oricand m-as duce in parc si m-as da pe leagan, sau m-as juca cu papusile cu o fetita mai mica! chiar as vrea sa retraiesc clipele copilariei!

| stelyii a răspuns (pentru esco):

Nu i nimic happy

| doc69 a răspuns:

Buna,Vartsa este un numar, ne dezvoltam diferit.Educatia conteaza in modul in care ne orientam in viata. Ceea ce simtim ne face sau nu fericiti, Poate esti mai matura in gandire poate pur si simplu sunt genul tau de barbati..Nu e nimic rau nici ciudat. Conteaza sa fii tu insati si sa iti fie bine sa fii cu adevarat fericita.

| PAMparam a răspuns:

Hei stii la ce ma gandeam poate te indragostesti si iti place de baieti de varsta aia pentru ca acela iti este anturajul cand ai iesit ultima data cu un baiat de 19 hai 20 de ani?

| crissyyo a răspuns:

Pai daca tu te simti bine de ce n-ar fi bine? pana la urma tu esti singura care conteaza! esti majora si e viata tawinking Bafta si ai grija :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoasa virsta.Este bine ca te indragostesti, asta inseamna ca sufletul tau alearga sa isi gaseasca perechea.Referitor la virsta, iubirea nu are limita de virsta, daca simti ca numai asa te poti implini, mergi mai departe.Este numai decizia ta.Nimeni nu o poate face in locul tau.Mult noroc.

| Cosmotel a răspuns:

Mosii astia de 30 de ani ne iau toate fetele de varsta noastra laughing
noi cu ce mai ramanem? alea care de abia isi fac buletinul?
este viata ta, tu decizi ce sa faci cu ea. daca tu te simti in largul tau cand mergi pe strada cu unul mult mai in varsta decat tine atunci totul e ok. nu ar trebui sa-ti pese de parerea celorlalti.

| esco a răspuns:

Stiu ca se zice ca dragostea nu are varsta, dar eu spun ca o diferenta mai mare de 3 ani nu e benefica unei relatii.intervine complexul de inferioritate din partea celui mai tanar si astfel apar erori de comunicare ce duc la lucruri mult mai importante.depinde si de experienta in relatii pe care o ai si de ce iti ofera partenerul.dar eu evit asemenea relatii

| stelyii a răspuns:

Asa eram si eu ca tine.dar de la 16 ani imi placeau baietii mai maturi.defapt barbati, ceva nah..de la 26 incolo nu mai sunt baieti, sunt barbati! eu gandesc un pic mai matur pentru varsta mea, de aceea imi plac si tipii mai mari.Dar nu din din cauza fizicului, ci din cauza felului cum ei vorbesc, gandesc etc. Acum am 20 de ani iar iubitul meu 29.Ne intelegem perfect. De multe ori colegele mele m-au intrebat "pai si ce zic ai tai", iar eu le raspundeam cu o intrebare "pai ce sa zica?", adica eu nu vedeam si nu vad nicio problema in privinta diferentei noastre de varsta. Deci alege si decide cum crezi ca e mai bine pentru tine! Insa ai grija ca diferenta sa nu fie mai mare de 10 ani! Atunci sunt mai multe probleme!

Răspuns utilizator avertizat