| ariana_5123 a întrebat:

De ce credeti ca un barbat simte nevoia sa insele cand are langa el tot ce isi doreste? De ce simte nevoia de ceva nou? lamuriti-ma si pe mine pls

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Cica inselatul se afla in sangele barbatului dar eu cred ca sta in prostia lui!

eu cred ca un barbat daca are acasa tot ce is doreste inseala din nesimtire, egoism si lipsa de dragoste si respect pentru persoana care ii da tot ceea ce are nevoie!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si daca te inseli?! De unde stii ca are langa el tot ce isi doreste?! L-ai intrebat?! Poate nu e chiar asa! Mai gandeste-te!

| Vizitiul a răspuns:

Din curiozitate... vrea sa vada cum ii si cu altele:d

| liz23 a răspuns:

Sunt doua variante, fie ii lipseste ceva de la cea de langa el, fie asa este firea lui, fugind de stabilitate, dorind mereu "ceva nou".

| Linda a răspuns:

Eu cred ca se intmpla asta pe de o parte pentru ca fetele accepta sa fie cu baietii fara casatorie si atunci la un moment dat se plictisesc, oricum nu si-au luat angajamentul interior ca vor ramane cu acea fata. Pe de alta parte, legat de asta, pentru ca nu au o perioada de abstinenta, se obisnuiesc cu acest flagel, si le este super greu si dupa ce se casatoresc, chiar daca si-ar dori sa fie fideli. In concluzie inselatul are legatura directa cu lipsa de abstinenta dinainte de casatorie.

| Dara a răspuns:

Daca simte nevoia sa insele inseamna ca nu are chiar tot ce-si doreste langa el sau nu e sigur pe el si inseland, incearca sa-si recapete increderea in sine, sa-si dovedeasca masculinitatea.

| dydy22 a răspuns:

Mey poate vrea ceva nou si cu tine nu vrea sa faca pentru c aesti iubita lui si poate crede ca isi bare joc facand ce vrea el, sau poate i este rusine sa iti zica

| peanut a răspuns:

Un barbat nu inseala cand are langa el tot ce isi doreste, inseala cand are langa el o japit(z)a.

| nikoleta93 a răspuns:

Noi nu inselam doar le comparam sa stii si tu astawinking

| nikoleta93 a răspuns:

Opt barbati fiecare femie e ca un trofeu, noi asa gandim cu cat iti inseli gagica/nevasa cu atat esti mai tare ai cu ce te lauda la prieteni ba am facut sex si cu aia si cu aia si atunci te crezi mai tarewinking

| lili2006 a răspuns:

Orice barbat inseala asta e sigur si testata, dar nu inseala ca are tot ceea ce si doreste, inseala ca asa e educat, ca asa ii sta in caracter, dar isi da seama de greseala pe care o face dupa ce te pierde. sfatul meu e sa-l parasesti. daca te a inselat odata te va mai insela cu siguranta.la ei nu e vb de ceva nou, e vb de orgoliul lor de gigolo, sa mai puna inca o cucerire la pat in cv lor, asa ca nu l ierta, daca il ierti odata, il vei ierta mereu, daca ti a dat o palma, vor urma multe altele chiar daca iti va promite ca nu se va mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ariana, nu stiu, crede-ma...este o intrebare care ma terorizeaza, voi urmari postarile la intrebarea ta, poate inteleg si eu cum functioneaza mintea unui barbat.