| alex_8519 a întrebat:

De ce dupa 3/4 ani de relatie/casnicie dragostea dispare si intervine obisnuinta?

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

In unele cazuri da, in altele nu, depinde de parteneri. Daca stiu sa-si intretina dragostea, sa se surprinda placut unul pe altul, sa se respecte, sa petreaca in continuare timp impreuna si sa nu lase grijile de zi cu zi sa le afecteze relatia, se pot iubi si toata viata.happy

| NickiMinaj a răspuns:

Pentru ca nu a fost niciodata dragostewinking

| Alex0194 a răspuns:

O vorba zicea asa daca nu ma-nsel:" dupa 2-3 ani raman doar intersele, sentimentele se duc" dar e doar o vorba ce nu trebuie sa fie neaparat si adevarata... probabil ca intervine obisnuinta de aceea trebuie sa vii cu ceva nou sa fii spontan mereu ca sa nu intervina plictiseala... fii creativ si bafta

| erik a răspuns:

Orice relatie pentru a nu fi lovita crunt de monotonie trebuie intretinuta prin comunicare, respect reciproc, gesturi tandre, adoratie.Personal cred ca cuplurile care s-au impiedicat greu de obisnuinta sau monotonie si nu au reusit sa o depaseasca,
acolo nu a fost niciodata dragoste sau o relatie speciala.Concluzia ar fi:to be or not to be real love. Dragostea le depaseste pe toate... my dear friends.

| Cristyn a răspuns:

Da, aj.sa nu mai sti ce simti, ce e in inima ta.Ai vrea sa renunti, dar parca tie greu te-ai obisuit cu el/ea.Asa e daca nu tresare acel ceva in tine atunci cand il vezi dupa o perioada de timp(ex.nu va vedeti o sap.)ins.ca s-a dus...

| AdelinaC a răspuns:

Pentru ca nu a existat dragoste de prima data

| mitu86 a răspuns:

Mai ai fluturasii aia in stomac cand va vedeti... daca nu a devenit o obisnuinta. spune bine alex008 fa ceva ca sa nu intervina plictiseala

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Cica dragostea e chimie... iar aceasta ''chimie'' dupa un timp se evaporalaughing si ramane obisnuinta. Dar crede'ma ca nu e adevarat. Daca va iubiti cu adevarat nu intervine monotonia. Eu am o relatie de 3 ani jum si pot sa spun ca sunt multumita...inca ne respectam si inca ne iubim la fel ca la inceput. Nimic schimbattongue
Sau poate un singur lucru...ne iubim mai multhappy
Sper sa fi iubittongue