| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cand dragostea dispare? La voi a disparut sau a tinut mult timp? Dupa cat timp dispare dragostea dintr-o relatie/familie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dragostea adevarata nu dispare niciodata, doar cea mincinoasa, neadevarata, prefacuta.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La mine a disparut de la 16 ani. 13 ani inactiv sentimental cu modificari in lumea moderna am invatat ca cel mai bine e sa raman singur (exceptie sex ocazional da). Multi imi urmeaza exemplul altii isi deschid ochii altii decid sa aiba pe cineva variaza situatia.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai de ales dintre doua posibilitati: ori convietuiesti mai departe, ori te desparti.

| Freya1 a răspuns:

Nu exista un timp anume.Partea proasta e ca din perspectiva mea doi oameni o dată ce stau ani impreuna chiar daca se mai iubesc sau tin unul la altul nu vor mai avea neapărat sentimentul de dragoste nebună cat am încerca să ne mințim.
În fosta relație a ținut cam 3, maxim 4 ani si dupa inca 4 am stat din obisnuinta si respect.Acum in schimb am 3 ani oficial cu actualul si ne mai tine încă, pe parcurs nu stiu ce va fi.

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu nu cred in dragoste, ci doar in obisnuinta cu persoana de langa noi, sau o atractie mai "ciudata" intre cele doua, scanteia aia, asta depinzand strict de la persoana la persoana, de ce sa mint sa spun ca-n basme daca mintea mea percepe o fata mai diferita de restul si ma face sa ma atasez de ea?

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Depinde cat de intensă a fost