| Teodora_Georgiana_1999 a întrebat:

De ce dupa contactul sexuala imi curge putin sange? (nu se intampla mereu )

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Situatia descrisa de tine este anormala. Noi putem formula doar pareri sau sa ne dam cu "presupusul" conform carora putem intui ca probabil, aparatul tau uro-genital, vulvar sau vaginal sufera de o anumita afectiune medicala sau de o anumita maladie. In cazul tau consultatia ginecologica devine mai mult decat necesara, probabil obligatorie. Multa sanatate!

| Teodora_Georgiana_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Am inteles ca s.ar putea sa imi curga putin sange cand este penetrarea adanca ceva de genul. Acum nu stiu, dar nu mi se intampla mereu.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog, pentru a vedea care este cauza acestor sangerari.

Răspuns utilizator avertizat
| Teodora_Georgiana_1999 explică:

Am mai inteles ca se poate sa imi curga putin sange cand este penetrarea adanca ceva de genul. Acum nu stiu, dar nu mi se intampla mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns (pentru Joseph_Octavian_Michael_Joseph_1989):

Indiferent de cat de profunda este penetrarea, cat este de gros penisul, indiferent de cat de violenta/dura ar fi penetrare, in nici un caz nu se poate produce sangerarea. Probabil exista o leziune, un fibrom sau polipi, ori leziuni ale mucoasei vaginale sau pe suprafata colului uterin. Fiind doar niste simple presupuneri, rezulta ca pentru a afla adevaratul motiv in mod obligatoriu trebuie sa fii consultata de un medic ginecolog. Sanatate!

| Teodora_Georgiana_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Citisem ceva pe net care iar nu stiu ce sa cred si ajung la concluzia ca trebuie sa consult un medic ginecolog... spunea acolo ceva de genul ca s.ar putea ca himenul sau cum se numeste cand este virigina sa nu se rupt definitiv