| andreismiley1983 a întrebat:

De ce fetele is asa sensibile si slabe de inger?

de exemplu is unii baieti care ia-u in gluma viata si rade orice s-ar intampla...
fetele de ce nu pot fi asa?

18 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Exista si fete puternice si baieti sensibili.

| Sabb1653 a răspuns:

Doar pentru ca nu ai intalnit tu, nu inseamna ca nu exista. Sunt din ce in ce mai multe fete vulgare si cel mai bine ar fi sa te feresti de ele.

| Vix999 a răspuns:

Sunt mai mult fete mai puternice decat baieti, pentru ca fetele sufera mai mult in viata si sunt mai predispuse la a-si forma un "scut" protector. Asta unu la mana.
Doi la mana depinde si de varsta pe care o ai tu si fetele pe care le observi tu. Daca 83 e anul nasterii tale ar trebui deja sa ai un raspuns la aceasta intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Vix999 a răspuns (pentru MadScientist):

Care sunt motivele pentru care barbatii sufera? Femeile. Altul?
Tu stiai ca femeile au un grad de suportabilitate al durerii fizice mult mai mare decat barbatii? Asta una.
Doi, noi avem dureri menstruale, stari psihice de rahat de la mama natura o data pe luna, suntem mai usor de fraierit la varste fragede si atunci ramanem cu traume mai multe decat voi, putem fi violate mult mai usor si mai des decat voi, trecem prin depresii mult mai timpuriu decat voi, suntem dezavantajate de societate inca, la noi conteaza foarte mult aspectul fizic - pe voi in mare parte va doare-n cot, noi suferim stresul ca e posibil sa ramanem insarcinate - voi o scuturati si plecati mai departe, noi suntem cele care trebuie sa luam anticonceptionale pentru ca voua vezi domne nu vi se scoala cu prezervativ si uite asa ne **** noi corpul si hormonii, noi trecem prin procesul unei sarcini....si multe altele pe care nu mai am chef sa le insir.
Daca tu chiar vrei sa negi ca noi suntem dezavantajate din start, negi natura umana din pur orgoliu,

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns:

E diferența de gândire dintre băieți și fete, ele caută stabilitate și siguranță dar băieți sunt genul rătăcitori.

| FearOfTheDark a răspuns:

Eu nu-s nici sensibila si nici slaba de inger.
Dar nici nu iau viata in gluma
Ma distrez pana e vorba de invatat si alte treburi inportante.
Sunt serioasa la ce ore vreau.Am profesori care accepta scandalul in ora lor.
Si totusi am si o doza de sensibilitatelaughing).

| Larisssaa a răspuns:

Stai linistit ca sunt si baietii de genul.

| Keith a răspuns:

Pentru ca femeile au vise cu printul fermecator pe cal alb care le duce in palat,si cand sunt lovite sentimental observa ca realitatea este alta ca nu e ca in basm, dar stai linistit ca acum femeia e independenta nu mai e ca pe timpuri, sunt si fete rele(bitches), sa stii, iar in legatura cu baietii sunt si ei impartiti tot in 2 categorii.Cei buni si cei rai...

| andreismiley1983 explică (pentru Keith):

Deci sunt unele relatii ca totul e bine si frumos si daca te comporti prea frumos cu prietena nu e bine ca te insala sau cine stie ce face cu speranta ca tu prost o ierti...iar daca nu te comporti f frumos cu ea sa isi permita sa isi bata joc de tine nici asa nu e binelaughing

| Keith a răspuns (pentru andreismiley1983):

Asta e alta mancare de peste, pentru ca sunt fete care adora baietii care se poarta frumos cu ele si fete care nu ii apreciaza si ii considera prosti, iar daca un baiat nu se comporta exemplar cu o fata inseamna ca ori el e mitocan ori fata nu merita ca sa se poarte baiatul frumos cu ea.

| andreismiley1983 explică (pentru Keith):

Sincer sa fiu eu nu mai am incredere in femei de cand am avut o dezamagire f mare in dragostelaughing acum nu mai am incrdere in femei nici cat e negru sub unghie pentru ca toates is la feloh go on toate te fac sa te simti vinovatlaughing

| Keith a răspuns (pentru andreismiley1983):

Nu ai de ce sa te simti vinovat daca aia a fost proasta si nu a stiut sa te tina langa ea, ti-a gresit, ti-am zis sunt fete cuminti si bitches, trebuie sa ai grija pe cine intalnesti.Bafta!

| andreismiley1983 explică (pentru Keith):

Intr-un fel ai dreptate...dar si fetele cuminti poate sa intre intr-un anturaj nu tocmai bun si devin si ele ce devin...

| Nelamuritul a răspuns:

Se pare ca nu ai intalnit si tu fete "ca baietii", is unele mai rau ca baietii, si viceversa.

| HappyGrumpy a răspuns:

Pai sunt si baieti mai sensibili, si fete mai gay, nu e vina lor, ca sunt asa, fetele asa s-au obisnuit, e vorba si de mediul in care cresc, daca sunt protejate de mici, si tinute in dulap, nu stiu sa-si poarte de grija, dar tigancile crezi ca sunt sensibile? alea iti taie oitele daca le enervezi... si tot femei sunt, ai curaj sa te pui cu una?

| WeedForever a răspuns:

Sa stii ca baietii care rad si fac haz de orice pot fi numiti neseriosi, s-ar putea crede ca lor nu le pasa cu adevarat de nimic.Iar fetele nu sunt slabe de inger(dar mai sensibile da) ele pur si simplu nu vad ceva de ras in orice situatie si gandesc putin mai rational in sensul ca se gandesc si la riscurile sau partile negative ale unei probleme. Toate astea nu inseamna ca fetele sunt mai atente si mai bune ca baietii ( pentru cei care ar considera asa) pur si simplu este una dintre diferentele intre sexe, dar nu inseamna ca nu exista baieti seriosi sau fete mai prostute, sau ca vreau sa fac discriminare. Nu zic astea ca asa ar srie undeva, pur si simplu asa vad eu situatia in cele mai multe cazuri, si repet, nu vreau sa para ca fac fetele mai bune ca baietii ca nu-i asa, fiecare cu calitatile si lipsurile sale, nu exista vreo regula dovedita si nici oameni cu adevarat superiori altora.