| IonutSiAtat92 a întrebat:

De ce fetele ne mint cand spun ca nu conteaza marimea? Spun ca nu conteaza marimea, dar se roaga sa nu fie sub 18cm.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza grosimea, pentru ca stimularea vaginala o face grosimea, pereti vaginala au milioane de nervi sensibili ei emit placere daca sunt stimulati, degeaba e mare daca nu le atinge, e logic, nu spun asta ca si vrajeala ca nu conteaza fizicul ca sa para a nu fii superficiale

| corbulalbrosu a răspuns:

Apare intrebarea logica : unde ai gasit informatia in care este mentionat ceea ce ai afirmat in privinta lungimii de peste 18 cm? :-?
IN PRIVINTA MARIMEA PENISULUI DORIT DE FEMEI : Ia aminte si de ceea ce sustin specialistii experti in acest domeniu :
,, Doctorul Nicole Prause a efectual un studiu în cadrul căruia a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni. În acest fel, modelele folosite erau cât mai reale, spre deosebire de studiile unde se foloseau modele de penisuri în stare flască sau desene 2D.
Din 100 de modele de penisuri create, Dr. Prause și echipa ei a ales 33 modele pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime, iar cel mai mare avea lungimea de aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate să aleagă dintr-un coș două penisuri pe care și le-ar dori la un partener – unul pentru un ""one night stand"" si un al 2-le penis care sa fie cel al bărbatului cu care ea doreste să aibă o relație de lungă durată.
În urma acestui studiu, a reiesit faptul că majoritatea femeilor, preferă un penis care are în medie pana in 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este si faptul că cele mai mari penisuri au fost alese insa numai pentru un ""one night stand"".
In concluzie, ''Un penis mare prezinta riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc insa numai în cazul intretinerii unui ''one night stand.", spune Dr. N. Prause.
http://unica.md/......-femeilor/

| IonutSiAtat92 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci ai raspuns singur ca marimea conteaza.Pentru mine 18cm inseamna mult. Daca ii aveam, nu mai eram asa complexat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Prin raspunsul oferit, am incercat sa te fac sa intelegi ca parerea si/sau convingerea ta : ''... dar se roaga sa nu fie sub 18cm''. este aberanta. Nu m-am referit la faptul ca ar conta sau nu marimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mint.
Alea de care vorbesti tu se numesc curve, iar pentru bazinul lor olimpic normal ca e nevoie de multi inotatori.
Sunt convins ca nu o femeie normala si de bun simt "se roaga" pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost doar cu tipi care o aveau de la 18 in sus, asta fara sa stiu mărimea cand m-am pus cu ei impreuna.
Am avut noroc presupun. laughing

| GouDidodino a răspuns:

Amin

| Alexandrionelu a răspuns:

Tu de ce vrei mai mulți bani, un telefon mai performant și o mașină cu mai mulți cai putere? Asa își doresc și ele cât mai mult, este firesc. Majoritatea se resemneaza cu ceea ce pot avea, dar uneori mai doresc și câte un "testdrive" cu un "bolid".

| GirlOnline81 a răspuns:

"De ce fetele ne mint când spun ca nu contează mărimea?"

Ca ne place sa recunoaștem sau nu, mărimea contează. Dar nu in sensul ca e lunga, scurta, groasa sau subțire - cu excepția cazurilor precum "ce dracu’ e asta", ci sa fie cea potrivită. Se numește compatibilitate.

| Andra9pk a răspuns:

Nu generaliza happy
Unele femei nu au nici o problema cu marimea.
Unele mint din diferite motive : iubirea pentru el conteaza mai mult decat marimea "iubitului"de jos laughing sau mint pentru ca nu vor sa-l faca sa se simta prost.
Unele spun ca nu conteaza, dar in timp vor altceva.vor sa schimbe marimea. Csf laughing
Important e cum o face tipul sa se simta, nu sa aiba peste 18cm laughing) daca stii ce sa faci ca barbat, o "implinesti" si cu 13-14.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Andra9pk):

Eu o am de 10...

| Andra9pk a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Si? Crezi ca toate vor un 'negru'?laughing) ia gaseste tu persoana potrivita, sa vezi ca nu se mai roaga pentru >18.