| hanry a întrebat:

De ce fetelor le plac baieti mai mari decat ele cu vreo 3, 4 ani sau chiar mai mult?

41 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Si eu de exemplu sunt mai mica ca fostul meu iubit cu 5 ani, dar nu conteaza varsta, sincer, mie imi plac baieti mai mari ca mine si asta pentru ca ma simt mai in siguranta, sunt mai maturi, gandesc mai matur si mai logic, de obicei fetele sunt mai mature, baietii de aceeasi varsta sunt putin cam imaturi, dar nu toti sunt asa, eu una prefer pe cei mai mari...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Se presupune că ele se maturizează mai repede şi au nevoie de un băiat care să le înţeleagă şi astfel aleg unul mai mare cu câtiva ani.

| madalicious a răspuns:

Ne plac baietii mai mari pentru ca ei sunt mai maturi si ne pot proteja atunci cand avem probleme si ne inteleg mai bine decat cei care sunt de aceiasi varsta si ii consideram imaturi

| simoSTAR a răspuns:

Pentru ca au mai multa experienta de viata, pot fi mai hotarati, mai seriosi.happy

| Betty18 a răspuns:

Da asta asa este pentru ca baietii se maturizeaza mai greu, iar noi avem nevoie sa ne simtim protejate, sa ne simtim in sigurantatongue

succes

| georgiana a răspuns:

...pentru ca se inteleg mai bine cu ei, pot comunica mai deschis...sunt "mai copti la minte"(unii)... fetele se lasa conduse de farmecul acestora, si cred ca este de preferat ca baiatul sa fie mai marebig grin...
dar, acum mai sunt si cupluri in care fetele sunt mai mari precum baietii

| elyssa20 a răspuns:

Pentru ca pe cei de varsta lor ii considera mai imaturi, iar de la cei "mai in varsta" au ce invata si se simt mai protejate

| daii a răspuns:

Fiindca asa se simt mai in siguranta.Asa are cine sa le protejeze.+ ca sunt si mai maturi.

by daiiwinking

| inna a răspuns:

Pentru ca ii considera mai maturi.

| Crs a răspuns:

Pentru ca baietii cu 2-3-4-5 ani mai mari sunt mai maturi si ne putem intelege mai bine cu ei, decat cu un baiat de varsta cu noi; fetele se maiturizeaza mai repede decat baietii, ei sunt mult mai copilarosi.

| Ruxyana a răspuns:

Pentru ca fetele se dezvolta mai repede ca baietii. iar fetele considera ca baietii de varsta lor...nu sunt maturi... nu au experienta(habarnisti.laughing.glm:p).si nu pot sa ne ofere protectia de care avem nevoielaughing...nu stiu.:S...asta cred.happytongue...

| Mihaic93 a răspuns:

Fetele au ceva la cap cu chestia asta, vor numai baieti cu vreo 5 ani mai mari decat ele ca sa le invete...stim noi ce!winking

| aylyn a răspuns:

Deoarece noi fetele suntem mai mature gandim mai matur si ne maturizam mai repede decat un baiat, asa ca intodeauna cautam pe cineva mai matur si avem nevoie sa ne simtim protejate intodeauna de cineva.

| ioana_9061 a răspuns:

Dupa parearea mea toate fetele se simt in siguranta in bratele unui baiat mai mare. Orce fata se uita dupa corpul unui baiat. Un baiat mai mare este mai "bine facut" decat baieti mai mici(14-19ani). Eu ma consider mai matura de aceea imi plac baieti mai mari decat mine cu 5-6ani (uneori si mai mult) pentru ca sunt mai maturi.

| sTeFaN. a răspuns:

Nu toate fetele plac baietii mai mare decat ele, dar in general plac baietii mai mari decat ele.De ce? Pentru ca le poate oferi protectia necesara si unele mai umbla cu baieti mai mari decat ele pentru. a se lauda la prieteni/prietene.By MenThoL

| ahaaaaaaa a răspuns:

Asa e normal, noi ne maturizam mult mai repede ca barbatii de aceea, ca sa existe un echilibru intre noi trebuie ca barbatul sa fie cu cel putin 5 ani mai mare! Din experienta mea de viata mi-am dat seama ca uni nici la 40 ani nu au nimic in cap deci poti sa alegi si unul cu 15 ani mai mare! Tot cu un copil vei avea impresia ca esti, de asta iti vei da seama cand va ve-ti cunoaste mai bine pentru.ca la inceputul relatiei au o masca de barbat matur pe care o dau dupa cateva luni jos, mai ales cand este in prezenta mamei care il trateaza ca pe un copilas si asta pentru ca ei permit asta, nu se maturizeaza niciodata!

| juniper a răspuns:

Pai asa ar fi mai normal, nu ca Monica Columbeanu, aia are 20 si ceva de ani si e cu un batran de 50 si ceva de ani, deci mai bine baietii si fie mai batrani cu vreo 3-4 ani.

| Crucified a răspuns:

Uite asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi, au o experienta mai bogata si au ce invata de la ei. Hmm, mi-a iesit bine descrierea? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca cei de varsta noastra sunt imaturi, ca sa ajunga la psihologia noastra le trebuiesc vreo 5 ani, este si nu este adevarat, Era bine ca sotul sa fie mai mare decat sotia pentru ca se presupunea ocrotirea ei, asigurarea necesitatilor, cresterea copiilor, maturitate, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca un barbat matur este capabil sa iti ofere exact ceea ce ai nevoie, te ocroteste, stie sa te faca sa te simti speciala. Cei mai tineri, fara experienta au numai gargauni in cap laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu am nevoie de protectia unui baiat, de fapt nu am nevoie de nimic de la un baiat...asa am invatat sa ma comport, ca un baiat ma apar singura, nu ma imbrac cu fustitze roz nici pentru bani si ma plac toti baieti pentu atidunea mea puternica... am raspuns asa pentru ca toate raspunsurile de aici spun "pentru ca baiatul sa protejeze fata"...in fine ...pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai zis cineva pe aici...pentru ca majoritatea baietilor de 20-25 de ani sau chiar mai putin ...sunt cu gandul in alte parti...acum nu vreau sa zic ca ceilalti sunt mult mai brezi...(pana la urma toti sunt cam o apa si un pamant)...au aceleasi instincte...numai ca o vulpe mai batrana se cunoaste...intre mine si prietenul meu sunt 8 ani...si chiar si asa uneori ma frapaeaza cu declaratii puierile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le plac baietii cu 4+ ani mai mari dar lor nu le place sa fie cu ele.De ce ar fi un baiat cu o fata cu 8 ani mai mica? Lasand la o parte ipocrizia umana, singurul raspuns logic ar fi ca ala e prea prost sa il placa o fata de varsta lui. Cu alte cuvinte daca esti cu un baiat cu 8 ani mai mare, este unul dintre aceia ramasi fara pereche daca intelegeti ce vreau sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca aici e vorba ca fetele care sunt cu baieti mai mari sunt cu ei doar pentru a se lauda in fata prietenilor/prietenelor. Prietenul este mai mare decat mine cu 10 ani. Desi suntem impreuna de aproape o jumatate de an, nu am trecut la alt pas...Problema este ca daca ai cap, poti fi cu orcie baiat mai mare fara sa ii dai prea multewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele se dezvolta mai repede si fizic si mintal sa zicem ca fata are 15 si baiatul 18 si amandoi gandesc la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce fetelor le plac baieti mai mari dechit ele? Fiindca fetele socot ca baietii mai mari dechit ele sunt seriosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au experienta mai mare in pat si au p*** mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au experienta mai mare in pat si au p*** mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...pentru toate motivele de mai sus dar trebuie sa avem grija sa nu invatam ce nu trebuie asta depinde si de varsta noastra si trebuie sa stii la ce se asteapta de la tine si ce vrea si chiar daca uni nu vor sa recunosca noi fetele suntem mai mature ca eiwinking