| fofinha a întrebat:

Cu trei saptamani in urma eu si prietenul meu am decis sa luam o pauza pentru ca deja eram foarte stresati si ajunsesem sa ne certam din orice. in primele 2 zile nu am vorbit, nici macar un mesaj. a treia zii deja vorbea cu prietena mea cea mai buna despre mine, ce fac cum sunt si chestii de genul. mie nu mi place ca el sa vorbeasca cu ea si el stie de asta asa ca l am sunat si ne am certat foarte tare. i am spus ca nu il mai vreau si ca ar fi mai bine sa terminam totul. el a fost de acord si ne am despartit. am decis sa ramanem prieteni insa el bate mereu apropo ca ar vrea sa ne impacam, ca ii este greu fara mine bla bla bla. tin la el dar ma deranjeaza faptul ca vorbeste cu preitenele mele stiind ca asta ma deranjeaza. nu stiiu ce sa fac. funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| raluk018 a răspuns:

Fa ceea ce simti, fii responsabila pentru tine.pentru tot ce eu am facut, a fost raspunderea mea, nu am invinuit pe nimeni ulterior.baietii is niste bebelusi mai mari.rpobabil vb cu prietenele tale, pentru ca e imatur, nu discerne. pentru alte explicatii : https://www.facebook.com/raluca.ciulei

6 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Nu iti dai seama. vorbeste cu alte fete pentru ca intr-un fel ii e rusine ca daca o sa vina la tine o sa il alungi
si macar asa vorbind cu prietenele tale iti atrage atentia si macar stie ca te gandesti la el
sau poate e o cursa mica sa te atraga sa mergi uh la el.
asta depinde de cum e el. uh ar trebui sa il cunosti mai bine tongue
incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui tot ce nu tzia placut cand ati fots impreuna
sa discutati civilizat si daca vedeti ca se poate face ceva atunci spun sa va mai dati o sansa. adica daca e iubire dc sa o distrugeti pentru niste tampeni care nu le-ati discutat?

| Aiureeaaa a răspuns:

Eu pot sa iti zic un singur lucru:
Daca el te place cu adv nu ar trebui sa ai o problema cu faptul ca vorbeste cu alte fete[stiu ca iti este greu, te inteleg]
dar daca el vrea sa fiti din nou impreuna inseamna ca tine la tine.Nu face greseala de a-l pierde pentru ca o sa regretihappy

[ Stiu cum e sa vorbeasca cu alte fete si cu tine nustraight face]

Take care:*

| MAMYNYTO a răspuns:

Daca a facut totul din dragoste pentru tine merita a 2 a sansa. Poti sa il testezi un pic.Barbatii indragostiti fac gresili mai tot timpul. Sper sa iei o decizie buna.

| andreeaandreea123 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai dai o sansa relatiei voastre. Poate dupa ce ati petrecut ceva departe unul de altul, veti incepe sa pretuiti momentele petrecute impreuna. Dar daca vorbeste cu prietenele tale, atunci poate el pur si simplu vrea sa afle ce faci tu, cum te simti, nu ai pe altcineva. Eu ti-as spune sa incerci acum, ca mai tirziu sa nu-ti para rau.

| locomondo a răspuns:

Proasta esti domane, doar intreba cum te simti si daca esti bine ceea ce inseamna ca ii pasa de tine. te deranjeaza ca se intereseaza de tine? daca le baga ceva in gura mai intelegeam da asa.laughing))

| fofinha explică (pentru locomondo):

Si cand era cu mine pentru ce vorbea cu ele? acum am inteles ca este din cauza mea dar inainte?