| DianaXoXo a întrebat:

De ce inseala barbatii?
Ii asa de distractiv sa ranesti o fata care poate chiar tine la tine?
Si va rog sa spuneti parerea voastra, ca pe net puteam sa caut si eu.

Răspuns Câştigător
| Lia09 a răspuns:

Fiindca nu stiu sa aprecieze ceea ce deja au langa ei si vor sa-si arate ca inca mai pot cuceri! Doar ca nu se mai gandesc la persoana care le este alaturi zi de zi.

29 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu ai sa gasesti nici un raspuns la intrebarea ta. Sa spunem ca face parte din cursul vietii happy

| pwp a răspuns:

Pentru ca in relatie apare monotonia. pur si simplu baiatul se plictiseste de partenera si vrea ceva noi.
Trist...

| DeeaMarry a răspuns:

Nu inseala toti!
Cei care inseala sunt niste specimene ce nu ar trebui numite barbati, dupa parerea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Fii sigura de asta,nu toti insala, eu nu mi-as insela niciodata iubita, ca eu mereu cand iubesc, o fac cu toata inima, am plans pentru ea de multe ori si daca ar fi nevoie as si murii pentru relatia pe care o am.Ma dezgusta fetele si barbatii care inseala, pentu mine sunt niste tarfe acele specimene de "oameni"Mesajul meu pentru tine ca fata este sa iti spun sa ramai asa cum esti, sa iubesti cu tot sufletul pe cel de langa tine si sa nu iti vinzi frumusetea pe bani.Te pup...mai rar fete loiale...
Cu dragoste,
Un loial.

| Rustin a răspuns:

Mai cam bagat in ceata cu intrebarea asta
as putea la fel de simplu sa intreb si eu de ce inseala femeile thinking
pur si simplu, nici femeile si nici baietii care inseala nu au discernamant nici constiinta
ori is prea dobitoci sa nu realizeze ce fac thinking
o seara buna sa ai happy

| DianaXoXo explică (pentru Rustin):

Stiu ca si femeile inseala... dar ele au primit un nume

| Rustin a răspuns (pentru DianaXoXo):

Au primit, dar ti se pare normal sa te duci si sa iti "vinzi" trupu' pe autostrada doar pentru o mana de bani, chiar daca stii ca ai sot sau partener?thinking
problema ii ca in ziua de azi, nu mai exista dragostea aia pura care exista inaintewinking
ii pur si simplu aiurea sa mai intrebi de ce se inseala thinking
de aia bine sa stai si sa iti observi partenerul ca sa afli cu adevarat ce persoana ii
o seara buna happy

| Purec a răspuns:

Hmm E o intrebare buna. Eu unul nu as insela pe nimeni niciodata. E o prostie sa faci asta. Daca nu o mai vrei, ii zici si te duci la oricare alta happy

Oricum nu cred ca exista un motiv anume. Fiecare barbat inseala pentru un motiv diferit. Dar cred ca cel mai des se ajunge la asa ceva din cauza monotoniei din cuplu. E greu sa mentii suspansul, dorinta, iubirea. Dupa cativa ani aprca totul dispare. Daca in momentul ala nu exista comunicare, e oarecum normal ca unul sa calce stramb nu? Ca sa nu te insele un barbat, trebuie sa nu te schimbi. Sa ramai asa cum erai cand s-a indragostit de tine ( si nu ma refer la fizic) Daca devii cicalitoare, prea geloasa, ii reprosezi diferite chestii continuu, nu va mai gasi anumite lucruri alaturi de tine. Daca un barbat te va insela, eu cred ca 60-70% vina iti apartine.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Fiecare om e diferit fiecare om are un comportament diferit nu toti barbati inseala sunt barbati care tin la o relatie si tin sincer la acea persoana si o iubesc cu adevarat, dar exista un dar nici femeile nu sunt mai prejos asa cum inseala un barbat si raneste o femeie asa o femeie insala si il raneste pe acel barbat. Parerea mea nu am luat-o de pe net e parerea mea sincera sper ca te-am ajutat sfatul meu. Mult sucees. Funda?

| NeimaginabilA a răspuns:

Ok, parerea mea:
Din cauza frumusetei, da, exact!
Majoritatea barbatiilor cand se-ndragostesc de o femeie nu se-ndragostesc de sufletul ei ci de frumusetea ei.
Aici au si femeile o vina deoarece pun un asa mare accent pe frumusete.
In timp ce un suflet e unic, frumusetea nu-i.
Dragostea intre 2 suflete e unica in timp ce dragostea intre 2 corpuri e treptata.
Mie m-i se pare logic ca atatie barbati insala, daca ei s-au indragostit de frumusetea ei atunci e logic ca atunci cand cineva si mai frumoas apare in vizor, dragostea pentru ea va fi mai puternica deoarece atractia va fi mao mare.
Cum poti evita asta?
1. Prin a fii stearsa din punct de vedere fizic, (sufletul si nu cosmetica sa-ti fie fardurile)
2. Prin a arata si actiona ca femeia perfecta (produse cosmetice, feromoni, implanturi, a fii o domnisoara extrem de sensibila etc.)

| TM6524 a răspuns:

Cum s-a mai zis, apare monotonia in cuplu, baiatul vede o fata frumoasa si toata lumea stie cum e cand vrei tocmai ce nu poti avea: in astfel de momente lipsite de ratiune ai da orice, pana si fata de langa tine - care te iubeste asa mult.

| Godgodadi43 a răspuns:

Gandirea mea ar fi ....nu cred ca asa ceva este posibil...imagineazati ca te indragostesti in fiecare zii de el. o sa-l vezi cu acelasi zambet pe buze cand te vede..asta vad eu intr-o femeie..sa nu te plicisesti so iubesti in fiecare zii pana la sfarsitul vietii ca in prima zi

| hunterpainting a răspuns:

Pentru ca nu mai primesc ceva in releatie si cauta "ceva"-ul ala in alta parte.

Nu e distractiv, dar la fel de nasol e sa raman cu o fata daca nu mai merge treaba.
Si daca fata tine la mine, chiar daca ii dau papucii tot o sa o ranesc. Asa cu inselatu' macar se mai bucura de mine pana afla.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Sal diana in milioanele ani de evolutie barbatul a avut mai multe partenere pe atunci nu exista relatia in doii de azi cu timpul barbatul prin natura lui nu prea rezista la tentatie e predispus sa faca sex cu orice femeie valabil si in cazul cimpanzeilor mai inteles noi oamenii suntem programati de evoltuie sa avem mai multe partenere pana gasim cea potrivita si da iubirea poate rezista o viata, baietii (pustani) se stie ca noi ne maturizam mai greu decat femeile de aia uni din noi ducem lipsa de seriozitate si maturizare diferenta calculeaza cam asa 20 femela 25, 30 masculul vezi diferenta de ani masculul se maturiziaza mai greu bine uni niciodata eu unu nu-mi place sami bat joc de o fata stiu cum e dar si voi suntei doar dupa banii si asta e explicat de evolutie orice mascul osi impresioneaza femela, daca vrei mai multe detalii intra pe blogul meu sa afli cei evolutia

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Vad ca esti expert in aceste situatii, bazat pe calculele tale, spune-mi sexul si varsta mea.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Sunt mama omida de unde sa stiu eu daca nu crezi intrebati profa de biologie

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Totusi, daca spui o teorie macar devedeste-o, si nu fugi!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Cum vrei sa tio demonstrez?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Prin a-mi spune varsta si sexul.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Nu stiu

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Atunci nu mai vorbi nonsens, multumesc anticipat.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Eu am raspuns din ce stiu nu am precizat ca stiu viitorul presupun ca ai vreo 8, 9 ani

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ce are varsta si sexul meu de-a face cu viitorul?
8-9 ani pentru jignirea care ti-am adresat-o nu?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Pentru lipsa de ratiune in intrebare tu stii cum arat?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Cu ajutorul evolutiei!
Folosesti evolutia ca sa-ti explici orice teorie!
Acuma fiecare cu opinia lui dar, ai uitat sa bagi exceptiile in teoria ta. Zici ca toti oamenii-s la fel! Ce fel de ratiune e asta?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Aratami un barbat care nu e predispus la a avea mai multe partenere? sau o femeie care nu doreste un barbat inalt frumos etc asa cum dorea si stramoasele noastre

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Isi poti demonstra singura ca o femela cauta un partener care sai asigure viitorul ei si a copiilor ce vor urma valabil in toate speciile de mamifere se stie ca un mascul are mai multe partenere se stie ca un mascul isi incepe viata sexuala mai repede nu totii si majoritar dar suntem influentati de evolutie cam toti

| Hash001 a răspuns:

De plictiseala si de monotonie.

| gazza01 a răspuns:

Hmm, hai mha, nu fi rea laughing)) si femeile inseala, adevarat ca barbatzii mai mult, dar nah, ma rog... big grin Exista mai multe motive: din plictiseala, n; au de cine sa isi bata joc si cauta o victima, dar poate baiatul respectiv tine la tine, sau nu se poate abtzine laughing) facea asta cam des... Funda?batting eyelashes