| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

De ce inseala o fata daca isi iubeste iubitul de langa ea? Cum se comporta acea fata dupa ce l. a inselat pe iubitul ei? Iti poti da seama daca o fata te. a inselat sau te inseala fara sa vezi acest lucru sau iti dai seama doar din comportamentul fetei?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Crede-mă, dacă iubeşte persoana de lângă ea, o fată nu îşi va înşela niciodată iubitul! Atunci când eşti cu adevărat îndrăgostit de cineva, nici nu mai simţi nevoia să arunci o privire în altă parte.
Înşelatul se bazează pe faptul că unul dintre cei doi s-a plictisit de relaţie, nu mai este la fel de încântat sau pur şi simplu caută varietate. După ce a găsit pe altcineva, o fată probabil se comportă destul de distant, nu mai este la fel de dedicată sau pasională şi mai mult ca sigur caută motive de ceartă. De asemenea, o să ajungă să fie cât mai puţin disponibilă şi va începe să îl evite pe actualul iubit.
Îţi poţi da seama dacă te înşală, însă mai greu. De obicei nu poţi fi sigur decât dacă ai văzut faptul în sine.

| Jony123 a răspuns:

Fetele inseala mai mult pentru sex/bani sau din prostie.
Ca sa iti dai seama din comportament daca tea inselat iti poti da seama atunci cand e rece cu tine, nu ii mai pasa de tine s-a plictisit de tine, dar asta nu e batut in cuie pot fi si alte motive care sa cauzeze acest comportament.
Nai cum sa iti dai seama daca tea inselat sau nu in mod sigur, mai ales daca e una de aia "scolarita" si stie teatru.
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzz

| inger02 a răspuns:

Da iti poti da seama usor cand vorbesti cu ia se gandeste in alta parte cand o suni sau ai spui sa ne vedem gaseste pretexte, te minte, e mai rece poate daca vrei s-o iei in brate minte. deci iti poti da seama :p

| Rebeca_5235 a răspuns:

1. Nu toate fetele insala
2. 90% dintre fete insala intr-adevar
3. Daca o fata insala un baiat poate insemna 2 lucrui ori ca e o panarama de aia care ii place sa ublme alandala, ori nu a gasit la baiatul cu care este ceea ce cauta.

Se poate intampla ca o fata sa insele desi isi iubeste enorm iubitul.Never say never.
Cat despre partea cu datul seama depinde foarte mult de context.
Daca te insala pentru ca nu te mai place si nu stie cum sa iti zica o sa iti dai usor seama. Daca de exemplu o vezi dintr-o data mai aranjata ca de obicei mai atenta la ce vorbeste mai parfumata mai altfel ca de obicei, inseamna ca vrea sa impresioneze pe cineva (sunt primele semne) ceea ce te-ar putea pune pe ganduri.
Daca te-a inselat din greseala sa zic asa, atunci poate o sa iti spuna ea daca te iubeste cu adevarat, iar daca nu are curaj sa iti spuna e mai greu sa iti dai seama, eventual daca nu te mai poate privii in ochi sau nu mai e la fel de deschisa ca pana atunci.

Sa iti spun ceva: Mie mi-a luat 6 luni sa aflu ca prietenul m-a inselat, si nu aflam niciodata daca nu imi spunea el. La fel e si cu fetele, nu tot timpul poti sa iti dai seama daca te insala sau nu, experienta doar te poate ajuta(nu iti doresc experienta intr-ale inselatului :p)

| EmHinoki a răspuns:

O fata sau un baiat inseala in momentul in care gaseste in alta pers ce nu i.ai putut oferii tu! Inselatu' mie una mi se pare o prostie! Adica nu te leaga nimic de persoana respectiva...nu aveti casa/copii/afacerilaughing.dai papucii si cb cu cine vrei. Cum iti dai seama? Vorbesti cu ea si pare ca te asculta da' daca o intrebi ceva din ce ai zis nu stie. te evita. daca ii ceri telefonul' nu ti.l da sau nu te lasa sa.i citesti mesajele/apelurile. Poate iti incurca si numele laughing

| Lisadream a răspuns:

Nu a rezistat tentatiei. A vazut la celalalt baiat ceva ce ei i-a placut si tu nu ai ( nu spun ca tu ai avea vreo problema) ci ca celalalt este diferit si a fost ceva ce a atras-o. poti sa iti dai seama ca te-a inselat daca isi schimba comportamentul este mai distanta cu tine, mai rece.

| Haios a răspuns:

Pentu ca ii iubeste si pe celalalt. sau a ajuns sa ili iubeasca pe celalalt si pe tine nu. Poti sa afli ca te inseala.