| GabrielaIoana a întrebat:

Oare De ce iubim? La ce ne este iubirea de folos?

4 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Este folos sa sa.sincer sa suferim! fericirea nu dureaza mult.nu zic din propria experieta.ca sunt praf laughing. eu am fost fericita 2 ani de zile.si acum.acum ce fac? sufar. pentru ce? nu pentru el.pentru iubire. ca am iubit pe cine nu trebuie.sad. trebuie sa stii ca folosesti iubirea asta...nu sa iubesti pe cine nu trebuie.trebuie sa ai grija.pentru ca prin asta traim.ca daca nu e iubire.chiar nu e nimic.cum sa traiesti fara sa nu iubesti? nu exista asa ceva!

| Atâtdedulce a răspuns:

Iubim pentru a ne răgăsi. Pentru a ne reîntregi. Pentru a ne simţi cu adevărat împliniţi şi fericiţi. Iubim pentru că prin asta trăim; iubim pentru că noi prin definiţie suntem iubire.happy

| lumy5 a răspuns:

Pt ca iubind esti si fericit si trist in acelasi timp. pentru ca iti da putere sa treci peste orice, pentru ca atunci cand ai pers iubita langa tine simti ca poti sa faci orice, te simti mai bun, mai curat, mai puternic. Simti ca nimeni si nimic nu iti poate face rau, te simti atat de puternic incat ai putea misca muntii din loc. Si totusi esti atat de fragil...in fata unei singure persoane, acela care iti este cel mai bun prieten, confident, cel mai aprig dusman uneori (aparent, pentru ca iti vrea doar binele), iubit si tot ce mai vrei. Iubirea iti da aripi si de multe ori nu ne dam seama cata fericire ne da acest sentiment decat prea tarziu.

| IzabellaPopa a răspuns:

Iubire e ceva foarte bun in inima la cineva toti avem o iubire in inima cum ar fi eu imi iubesc mama si tatal cand simti ceva puternic asupra ta iubire e de folos foarte mult cu ea tu tei nascut va veni momentu cand cine va foarte important tie de la schoala etc etc... vei simti ceva foarte puternic si nu uita sunt si dezamagiri dar treci peste asta vei gasi o alta iubire happy