| Smileyy a întrebat:

De ce la o despartire, fetele sufera mai mult decat baietii?straight face

Răspuns Câştigător
| Anutzaxx a răspuns:

Pt ca baiatul gasesti mai repede o fata decat fata un baiat. straight face.
De fapt eu cred ca si baieti sufera dar nu vor sa arate asta laughing Le e teama sa nu-si strice reputati laughing)).

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu toate. Într-adevăr,unele fete se implică mai mult într-o relaţie,nu-şi păstrează niciun fel de rezerve, iubesc pasional şi nu raţional aşa cum ar trebui. Trebuie să ne folosim de apatie ( nu în totalitate, bineînţeles), ca într-un final să nu suferim.

| RXN a răspuns:

Generalizarea e greseala logica si duce la o propozitie falsa.

Depinde de cat de intense sunt sentimentele respectivului om pentru fostul/fosta sau/sa partener/a. Daca inca mai tine la ea/el,e logic ca va suferi,daca sentimentele s-au stins, merge mai departe fara nicio problema.
Suferinta dupa o relatie nu e in niciun caz mai intensa in cazul unei femei, depinde doar de fiecare om in parte.

| TeoPT a răspuns:

Asta crezi tu. Nu ai cunoscut si alt tip de baieti laughing

Nu mai generalizati. Fiecare om e diferit. Exista si fete sensibile care sufera, si baieti care sufera.Nu va mai comportati ca si cum baietii ar fi niste brute fara sentimente si voi saracele, numai voi stiti cum e sa suferi straight face Ce sa va povestesc.

Bafta

| WooLove a răspuns:

Smileyy@ sa nu crezi ce auzi. Nu este adevarat nici 10% din ceea ce zici tu. 50-50% in ambele cazuri!

| whatevernvm a răspuns:

Pentru ca sunt mai sensibile si mai sentimantale, pun pret pe drafoste si mai ales daca tineau la parteneri.

Dar, si baietii sufera cateodata mai mult decat o fatahappy

Baftahappy

| DEBrown a răspuns:

Stai linistita ca si baietii sufera. Doar ca ei isi gasesc un loc linistit, undeva singuri, nu ca fetele, sa se apuce sa planga intre 100 de oameni.

| LifeFail a răspuns:

Bună!
Nu neapărat,uneori băieţii suferă şi ei chiar foarte mult.
În general, fetele mai sensibile suferă, cele care chiar au pus suflet în relaţia respectivă.
Baftă!

| maftei a răspuns:

Eu cred ca sunt si baieti care sufera si plang dar nu se arata ca cica sunt barbati.Dar fetele sufera mai tare ca ele pun suflet cam mult antr-o relatie si de obicei sunt si fete mai sensibile.Dar eu cred ca este normal sa suferi odata ce ai fost cu cineva an relatie si ai pus suflet

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Pentru ca fetele pun mai multa dragoste. Dar cateodata si baietii sufera ft mult

| ioska a răspuns:

Aveti voi o impresie ca suferiti mai mult
nu-i adevarat
exact cum sunt baieti care-i doare in fund de prietenele lor,sunt si fete, deci nu sunt diferente, doar ca voi fetele stiti sa va plangeti de mila si sa faceti tam-tam din orice mica problema in loc sa incercati sa o rezolvati
succesuri multe

| meduzzza a răspuns:

Pentru ca fetele pun suflet mai mult ca baietii, noi fetele suntem foarte sentimentale.Cand iubesti cu adevarat suferi enorm de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Fetele sufera mai mult pentru ca sunt mai sentimentale, mai romantice, pun suflet in relatie, si ...totusi cred ca au ceva al lor care le face sa se gandeasca de 2 ori la despartire [vorbim despre fetele care iubesc cu adevarat ]
Cred ca si baietii sufera, dar ei nu au curajul sa spuna unui prieten : "Mai, uite.imi e tare dor de ea si as vrea sa imi petrec restul vietii mele cu ea " pe cand fetelor le trebuie un umar pe care sa planga, sa isi adune gandurile etc.
Probabil ca ...pana la urma acea suferinta se transforma mai tarziu in zambet pentru ca a intalnit intr-adevar persoana potrivita si isi da seama ca acea despartire a fost benefica.
Eu una asa cred...Tu crezi altceva? love struck

| DerekMontayne a răspuns:

Pentru ca fetele se dedica cu toata fiinta lor unei relati chiar daca e greu de observat, si fetele is si mai sensibile

| DiannaOwO a răspuns:

Atunci cand o fata se combina cu un baiat, de cele mai multe ori se intampla ca ea sa il placa si, din momentul in care zice "da" la cererea lui, sa se implice mai mult decat un baiat in relatie. Depinde evident si de baiat. Sunt unii baieti care isi exprima suferinta prin simpla ignoranta. Dar sunt mai multi baieti care schimba fetele "ca pe sosete" si asta afecteaza o fata mai mult decat pe eiwinking

| anay_7801 a răspuns:

Durerea despartirii poate fi la fel de mare si la fete si la baieti, insa exprimata diferit lasa impresia ca unul sufera mai mult decat altul...baietilor nu le place sa planga si de asta noua ne par mai insensibili, dar si in sufletul unui derbedeu se ascunde o lacrima si un regret!