| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca dupa o despartire fetele sufera primele cateva zile, dar baietii sufera mult mai mult timp si de obicei ei incep sa sufere dupa cateva zile de la despartire. Si am auzit ca cercetatorii au spus ca fetele pot trece mai repede peste despartire. Cat de adevarat este? De ce ar suferii baietii mai mult? Orcum sigur ca exista si fete care sufera mai mult decat baietii dupa o despartire.

11 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Depinde de persoana.
De fapt depinde de amandoua persoanele.
Cand doua persoane se despart, imediat se gandesc la cat de mult insemna cealalta persoana pentru ele.
Cat de frumos se purta cu ele, si cat de rar se gasesc asemenea persoane.
Imediat ce realizeaza toate astea, si cat de mult il/o iubea cealalta persoana, incepe tristetea.
Te poti despartii de o persoana si sa te bucuri daca era o scorpie.
Deci, cum am zis, depinde foarte mult de persoane, fata poate sa sufere in timp ce baiatul se bucura, baiatul poate sa sufere in timp ce fata se bucura sau poate sa sufere amandoi.
Depinde de persoane.

| bloodyhell a răspuns:

Depinde de persoana.

| Chαяtreux a răspuns:

La baieti mai intervine si orgoliul - chiar daca s-au despartit de ea, sa nu o vada cu alt baiat. Acum depinde de caz si de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde ai observat tu asta de ai incadrat aceasta intrebare la Filme & Seriale?

| OliverArrow a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am gresit, am vrut la familie si relatii

| anonim_4396 explică (pentru OliverArrow):

Incearca sa nu mai gresesti, despartirile de care esti interesat/a sunt provocate din cauza greselilor, asta daca nu vrei sa treci si tu prin una.

| OliverArrow a răspuns (pentru anonim_4396):

Am trecut si eu prin despartiri. Cine nu trece? Cati din tinerii din ziua de azi nu trec prin despartiri? Macar dupa greselile pe care le fac sa invete ceva.

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Trebuie sa recunoastem ca o fata poate intra mult mai repede intr-o relatie decat un baiat. Baietii sufera mai mult deoarece le este greu sa o ia de la capat cand vine vorba de o noua prietena.

| Crissy_Crisulik_1994 a răspuns:

Fetele sufera imediat, dar le trece repede, pentru ca isi dau seama ca au pierdut cine stie ce, sau, pur si simplu, nu le doare.
Baietii sunt altfel, dupa ce se despart, ei cred ca au facut bine, dar apoi le pare rau, si sufera deoarece nu-si pot da la o parte mandria ca sa ceara scuze fetei si sa se impace.
Dar, poate sa fie si invers, nu toata lumea e la fel.

| IMC90 a răspuns (pentru Crissy_Crisulik_1994):

''deoarece nu-si pot da la o parte mandria ca sa ceara scuze fetei si sa se impace.''

uat da fac?

| Irinel_Deliu_1973 a răspuns:

Egal ca este baiat sau fata, fiecare sufera in functie de cat de mult a iubit. Apreciati si respectati persoana iubita cand o aveti nu dupa ce o pierdeti. Oricum viata merge inainte asa ca: "capul sus"!

Întrebări recente