| GulDan a întrebat:

De ce la prima vedere/impresie toate fetele au o parere buna despre mine!?

Dar dupa un timp, nu prea mai sunt interesate..si nu mai vb aproape deloc.

Probabil nu ma comport cum trebuie cu fetele?sad

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Esti negativist, te joci prea mult jocuri pe computer (ti-am citit posturile anterioare), ai probabil o parere prea buna despre tine, dar sincer iti spun ca nu vreau nici sa devii pesimist de-a binelea. Trebuie sa intelegi ca poti sa cuceresti orice fata, dintre fetele bune bineinteles. Chiar si una de treaba si foarte frumoasa daca alea iti plac. Trebuie sa devii mai carismatic, acum nu tot timpul, dar cu activitate intensa pe calculator pe langa temele realizate perfect nu o sa ajungi nicaieri! E ok sa muncesti mult la scoala, dar macar acasa fa chestii sociale. Ori poate ca nu cauti la cine trebuie, iti trebuie o fata mai unidimensionala ca sa zic asa. Poate ca nici nu trebuie sa te schimbi. Chiar daca esti poate prea "nerd", in opinia mea. Sau mai exista o varianta care pare si mai plauzibila din punctul meu de vedere, tu fiind un om linistit si cu destule calitati, e posibil ca fetele din anturajul tau sa te placa dar tu nu faci pasi importanti. Atitudinea ta din acest punct de vedere pare sa fie destul de domoala, nici macar de mijloc. Uneori si cand e de mijloc nu-ti iese. Asta am observat eu in timp. Oricum, daca sunt fete care te plac si nu-ti arata mai deloc, e si vina lor. Dar trebuie sa intelegi ca daca nu iti merg lucrurile bine aici, tu ai puterea de a corecta cu mai mult efort.

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ele te văd în calitate de amic.Probabil eşti un tip ok şi amuzant, dar nu vorbeşti despre o eventuală relaţie.Aici ieşi din friend zone.

| madyddd a răspuns:

Tu incerci sa ne intrebi asta? Nu e logic de ce?!
Aparentele inseala. Prima impresie este cea corecta foate rar. Asta au patit si ele, da-ti seama acolo unde gresesti si corecteaza-te!

| RAY a răspuns:

Sta in educatia noastra sa vrem sa fim primitori cu toata lumea, cand e sa formam ceva serios ne aratam adevarata fata

| Lawliet14 a răspuns:

Iti mai dau inca un sfat, du-te la dansurile alea ca sa socializezi nu ca sa devii cel mai mare dansator. E un plus sa fii un bun dansator dar nu asa agati o fata! Un om normal spre deosebire de tine, nu se bazeaza pe un hobby popular ca sa agate. Se bazeaza pe fizic, caracter, carisma, dupa daca toate sunt bune il accepta fata cu cele mai ciudate hobby-uri daca nu sunt vicioase. Mai exista si lucruri in comun, nu e posibil sa nu fie. E penibil si sa tot aud pe site despre "zona de confort". Suna americaneste si tocilareste. Mersi la dansuri, speed dating, ce vrei tu. Socializeaza cat mai mult. La dansuri si speed dating ai sansa sa stai cu fete. Apropo, acum mai mult timp spuneai ca nu ai prietene in anturaj. Oricum, eu nu imi fac probleme ca nu o sa reusesti. Cam toti oamenii linistiti si inteligenti ca tine au ajuns bine. Chiar daca nu au avut o viata liniara la inceput din alte puncte de vedere decat scoala poate.

| GulDan explică (pentru Lawliet14):

Mersi pentru sfaturi! chiar mai m-ai incurajat happy se vede ca sti sa dai sfaturi care chiar ma ajuta

| Lawliet14 a răspuns (pentru GulDan):

Trebuie sa te cunosti in primul rand pe tine dar sa si crezi in tine! Np, An Nou Fericit iti doresc! Cu sanatate, realizare profesionala, bucurie in general si o femeie puternica in spatele tau.

| grab a răspuns:

Considera urmatoarele defecte:
-iti miroase gura a mers la dentist numai in an bisect
-faci greseli de vorbire si razi ca broasca la bec din orice mizerie
-nu stii sa fii cavaler, te consideri superior si vrei ca femeile sa sara pe tine primele
-le cunosti la intuneric si va dati prima intalnire pe soare unde ti se mai vad si alte imperfectiuni de ten
-atitudine narcisica.

Răspuns utilizator avertizat
| crys12 a răspuns:

Eu consider ca frumusetea fizica nu este tocmai de ajuns. Degeaba arati foarte bine, daca comportamentul si temperamentul tau spun altceva. Si nu neaparat nu te comporti bine cu fetele, nu esti tocmai ok. Prin felul tau de a fii le-ai demonstrat ca aparentele inseala si s-au indepartat de tine. Sfatul meu este...cel putin sa incerci sa schimbi ceva la tine happy si probabil va fi mai bine.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Asta dovedeste ca fizicul nu e totul. Degeaba esti frumos daca nu stii sa te faci placut. Daca ai si fizic si comportament frumos e mai bine happy. Analizeaza tot si vezi ce trebuie schimbat. Sau intreabati prietenii ce nu faci bine.