| bebitza a întrebat:

De ce la varsata de 17 ani daca spui cuiva(mai ales unui baiat) ca esti virgina majoritatea nu te cred?
oare din cauza unor fetite care isi incep viata sexuala de la 12-13 ani?(eu una cred ca din cauza lor, daca o fata la varsta aia nu mai e virgina, la 17 ani unora li se pare chiar logic sa nu mai fi...asta e parerea mea...)
astept parerea voastra...
cate fete la 17 ani sunt virgine, le cred cineva cand ele sustin lucru asta?
multumesc

Răspuns Câştigător
| DiMoDi a răspuns:

Părerea mea este că nu e cazul să-ţi "afişezi" virginitatea în faţa nimănuihappy despre aşa ceva se discută cu mai multă discreţie (fără supărare!) şi în nici un caz pe un site de internethappy Dar dacă tot ai abordat subiectul, eu cred că totuşi mai sunt încă multe fete (ba chiar şi băieţi) care-si păstrează viginitatea până când întâlnesc persoana care chiar merită. Însă fiind discreţi(e), rămân (şi foarte bine fac), în umbra zgomotosilor imberbi care se laudă cât de "emancipaţi" sunt ei... Vai de capul lor, dacă-i cauţi bine, cei mai mulţi, nici nu stiu din ce se compune aparatul genital, sau care sunt regulile elementare de igienă sexuală sad... de acolo şi întrebările aiurite de genul celor puse de admin. Raluca, la "gazeta de perete" a sfârşitului de săptămână oh go on
Eu cred că e cât se poate de logic să-ţi păstrezi virginitatea, până în momentul în care esti pregătit să-ţi iei viaţa în propriile mâini. Din păcate la noi, atât în familie cât şi în şcoală, se pune mult prea puţin accent pe educaţia sexuală... dacă tinerilor li s-ar explica corect, ce înseamnă viaţa sexuală şi ce responsabilităţi implică, nu ar mai fi atâtea poveşti triste cu căsnicii destrămate şi copii orfani deşi au părinţii în viaţăsad

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca nu te cred fiindca spui lucrul asta unor persoane nepotrivite. Virginitatea ta este un subiect extrem de intim, pe care nu ar trebui sa-l discuti decat cu persoane pe care le cunosti bine si ai mare incredere in ele. Ma gandesc ca nu pot exista mai mult de 5-6 persoane in lume cu care sa poti vorbi chestii din astea.

nony
| nony a răspuns:

Nu va crede nici draq, pentru ca tot din cauza voastra s-a format curentul asta bolnav de ati pierde virginitatea la 13 ani.
Acum cand cineva nu te crede.iti pui intrebarea care ne-ai pus-o si noua... Dc oare nu ma crede?
Si stai linistita ca nu iti spune nimeni daca e virgin sau nu pe aicihee hee

nony
| nony a răspuns:

Daaaa.sigur.Si voi ce va mai speriati cand auziti de sex, nu? laughing.Cred ca pentru voi sexul este ceva insignifiant, venit de pe alta lume.Eu nu am zis ca nu e bine sa fii virgina, bravo tie.sa o tii pana crezi u ca e bine, dar esti o ¨specie¨ rara.De asta nu cred baieti ca esti virgina la 17 ani.
Multeeeeeeee fete si-au pierdut¨darul¨.mult mai devreme.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si de ce trebuie sa te creada altii? laughing

| Silvia a răspuns:

Ba eu am 13 ani, asta inseamna ca trebuie neaparat sa mi`o traga cineva?thinking

| Linda a răspuns:

Nu are importanta daca ceilalti cred sau nu. Ca doar cine o face o face mai prioritar pentru el nu pentru altii. Eu in general pana nu am evidente contrare ii cred pe oameni pe cuvant.

| yanny`s a răspuns:

Eu am 16 si putin si inca sunt, unii baieti nu cred, altora nu le vine sa creada, dar cei care au incredere in ceea ce le spun ma apreciaza pentru ca spun ca mai sunt putine ca mine:*

| Lorenyk a răspuns:

Eu am 17 ani si sunt virgina. pe mine ma cred, pentru ca nu obisnuiesc sa fac ochi dulci fiecarui baiat care-mi iese in cale. din fire sunt mai retrasa cand vine vorba de baieti. asta din cauza faptului ca la mine in liceu, cum am nimerit eu, sunt baieti cam nesimtiti si nu ii sufar. ii ignor total, iar cei pe care ii sufar, sunt doar amici. nici nu le fac ochi dulci, nici nimic, pentru ca nu sunt genul meu de baieti.
tu ai dreptate in ceea ce spui.
la intrebarea asta, cred ca ar fi mult mai utile raspunsurile unor baieti, ca ei stiu mai bine ce gandesc. noi fetele, doar ne dam cu presupusul.

Răspuns utilizator avertizat
| alin88 a răspuns:

Am si eu o intrebare : de ce trebuie sa spui oricui acest lucru? Chiar nu va abtineti deloc? Asta e o problema care nu se discuta... parerea mea.

| BabyPink a răspuns:

Cateva prietene de'ale mele sunt in clasa a 8'a respectiv 13-14 ani.
Si mi'au zis ca deja "si-au tras`o" ca sa zic asa laughing
Deci.
straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă ești virgină ești pentru că așa vrei tu, nu să spui la băieți, ei sunt mulți doar pentru distracție la o așa vârstă.
Relațiile serioase nu încep de la 12-13 ani.
Nu te compromite, nu se merită.
Școala pe locul unu, băieții mai târziu după 18-20 de ani, atunci ești mai matură.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa nellya fale invidioase.ca ceau pierdut nu mai gasesc in vecii vecilor.si tu pastreazate cat vrei. dar nu de tot.ai vazut ce spune nony? de parca el nu cu o fata vrea sa faca sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza "fetele" care se cracaneaza prea repede sad eu le numesc usuratice, ca nu vreau sa zic mai urat. daca spui cuiva (unui barbat presupun) si nu te crede, vezi daca face si misto, atunci da-l in saracie, nu-i bun de nimic. dar unul care te place, crede-ma, te va placea si mai tare, poate se va indragosti pe bune de tine...important e sa nu faci parada cu virginitatea ta, asa cum a mai zis cineva, dar daca te inteaba serios, poti sa-i zici... eu una as roshi...laughing pe bune