| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca la 17 ani este o rusine sa fii virgina? Majoritatea colegilor mei si-au inceput viata sexuala si din aceasta cauza fac glume proaste pe seama mea insa, nu le dau importanta pentru ca, dupa parerea mea, virginitatea este cea mai mare comoara a unei fete. Nu stiu de ce in ziua de azi unele fete se daruiesc primului baiat care le iese-n cale doar pentru ca este "la moda". Voi ce credeti despre asta?

As vrea si parerea baietilor!

Răspuns Câştigător
| Ileana_6025 a răspuns:

Consider ca multi mint pentru a se da mari si tari: "am facut-o cu x-ulet". Nu tot ce zboara se mananca, deci nu toate afirmatiile sunt adevarate.
Plus ca eu consider ca in viata trebuie sa ai un singur partener sexual, barbatul tau, care trebuie sa fie bine ales (poate e o parere invechita). Mi se pare o greseala sa iti incepi viata sexuala inaintea majoratului.
Este foarte OK ca esti virgina, e ceva laudabil si de apreciat. Cine afirma contrariul, in opinia mea, E PROST. Dar e doar opinia meatongue

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shtephie a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Nu este o rusine ci este o mandrie!
Trebuie sa te daruiesti persoanei iubite si cand te simti tu pregatita!
Felicitari pentru aceasta gandire!

| Baby a răspuns:

Nu e deloc o rusine. Nici daca ai facut-o la 16 nu e, mai devreme poate fi. Eu zic sa te pastrezi pentru baiatul pe care il iubesti. Astea care fac misto probabil sunt niste tar** si nu are rost sa iti pierzi timpul cu ele. happy Tu ai o atitudine foarte buna, imi place big grin

| BlueDreams a răspuns:

E da! Da tu trebuie sa le dai lor raportul daca mai esti sau nu virgina? daca te deranjeaza asa de tare ce spun (desi nu inteleg de ce,tu esti chiar mai speciala deoarece te-ai pastrat asa) cand te intreaba spune-le si tu: dar de unde stiti voi ca nu am facut-o? Nu fi fraiera,nimeni nu are dreptul sa se bage in viata ta. daca am dansa dupa cum ar canta altii,ar inseamna ca suntem niste persoane slabe, fara vointa, incapabile sa ia decizii proprii si mult prea usor de manipulat.

| FoarteLetargic a răspuns:

Daca nu vrei, nu iti incepi viata sexuala. Nu e o rusine. Pur si simplu nu ai gasit baiatul potrivit. O sa il gasesti la un moment dat.
Pace tie!winking

Răspuns utilizator avertizat
| lAuRitAs a răspuns:

Du-te si trageti-o cu un caine

| uca_1023 a răspuns:

Nu e nici o rusine.E alegerea ta cand o faci, nu ai de ce sa te lasi conditionata de altii.Pana pe la 17-18 ani nici nu stiu cat de sanatos este sa te...cotzai.big grin La mine situatia e si mai grava:de asemenea, fetele din grup au avut contacte sexuale...cea mai mica avand vreo 13 ani si cea mai mare 16 juma, iar eu sunt singura virgina.Nu mi-e rusine, nu prierd nimic.
Ele au sanse mai mari sa faca un cancer de col uterin, nu tu.
Cine rade e cam fraier,(inclusiv baietii)

| buburuza_1564 a răspuns:

Eu sunt total de acord cu tine.ai ft mare dreptate ) dupa parea mea ai tot timpul din lume sa o faci P.S baietii cauta fete cu un trecut bun.nu fa prostii in prezent ca pe viitor sa nu te vrea nimeni big grin

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Du-te cu primul om/animal care îți iese în cale...smug

| TheDavis a răspuns:

Buna gabriela,
Sa stii ca gandesti foarte bine, in niciun caz nu trrebuie ca fata sa te daruiesti primului baiat care iti iese in cale.In legatura cu colegii tai,foarte bine faci, nu ii baga in sema, parerea mea e ca sunt niste prosti.Sa stii ca nu este absolut nicio rusine sa fii virgina la varsta de 17 ani, eu te sfatuisesc sa astepti sa vina acel baiat special care te intelege si te iubeste si vrei cu adevarat sa i te dedici.Asta e parerea unui baiat.winking Iti doresc toate cele bune.

| Cristinna_8657 a răspuns:

Bine faci, nu le da importanta.ai dreptate virginitatea unei fete este comoara ei.si pana la urma daca nu esti pregatita sau nu ai gasit persoana ideala pentru ati incepe viata sexuala.fi linistita unele fete isi incep viata sexuala la 20-23 de ani asa ca...

| allynootsa a răspuns:

Tu ar trebui sa fi mandra de tine pentru ca nu multe mai sunt asa la varsta de 17 ani sa mai fie virgine.de la 11-12 ani deja incepwinkingstai linistita nu e deloc o rusine! e ceva laudabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ai f mare dreptate sunt total de acord cu tine si eu am 17 ani si nu e rusine s fii virgina e mai rau sa nu fii funda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 18 ani jumate si nu mi-am inceput viata sexuala.si nu sunt de parere ca ar fi vreo rusine, unii chiar se mira daca aud de fete virgine la varsta asta.dar sunt si altii ca si colegii tai si cum ai zis tu : nu le da importanta.tu faci ce vrei cu viata ta.ai timp sa gasesti baiatul potrvit ca sa i te daruiesti.