| victor333 a întrebat:

De ce ne plac noua barbatilor femeile? ce ne atrage asa de mult la ele in afara de lucrul evident adica procreerea? Ne descoperim pe noi prin ele intr un fel?

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dorinta de sex.

Apache
| Apache a răspuns:

Genetica? Instinct? Chimie?

| Shammal a răspuns:

E o atractie aproape involuntara, e ceva genetic; daca stau si ma gandesc nici nu pot sa-mi explic ce ma atrage, de ce imi place de ea, face anumite gesturi simple da e adorabila

| onasis1961 a răspuns:

In afara de procreiere mai este dragostea, iubirea, nevoia de cuplu de a face o familie.

| RamcolL a răspuns:

Omul e inca in stadiul de sclav, de-aia va plac.Si tot de-aia va plac si ele pe voi.

Asta daca te referi la sexualitate.

| victor333 explică:

Eu unul cred ca ne atrag diferentele dintre noi

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Citeste : "De ce iubim femeile", de Mircea Cartarescu.Eu doar am rasfoit-o, sa vad ce spune in mare, dar nu m-a interesat in mod special.

| RAY a răspuns:

De ce ne plac noua barbatilor femeile?
in primul rand ne place din cauza hormonilor sexuali, avem o atragere sexuala intensa mai ales la pubertate

eu unu as vrea o prietena cu care sa comunic si sa discutam

| Wøodenpints a răspuns:

Au ţâţe.

| Oana92 a răspuns:

Nu va descoperiti pe voi, descoperiti pe cineva care va completeaza si va satisfacele nevoile. Si asta e valabil si din partea noastra, a femeilor. Cautam mereu ca celalalt sa ne satisfaca nevoile, oricare ar fi ele.

| Delicacy a răspuns:

Cine vă opreşte să nu vă placă şi bărbaţii? laughing

Dacă îţi place mitologia, răspunsul tău îl poţi regăsi în mitul androginului.

| Xenya a răspuns:

Poate pentru faptul ca va regasiti in noi si de aceea va place sa va petreceti timpul in preajma noastra, apoi daca noi disparem din viata voastra va simtiti goi si o sa ne cautati iarasi.Mereu veti cauta acea femeie care se potriveste cat mai bine pe tiparul care va lipseste!
P.S Rau cu noi ca suntem uneori mult prea exagerate dar mai rau este fara noi!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Ne completam

| AwakenTheMonster a răspuns:

Femeile sunt pentru bărbaţi doar chestii prin care ei îşi exprimă / exteriorizează sexualitatea. Şi vice-versa.

| Nimixpecial a răspuns:

Testosteronul iti face asta.

| lexyy a răspuns:

Va plac pentru ca asta enatura umana, asa trebuie sa se intample.dar nu e o regula de aia exista gayhappyasa ca mai ai o optiunehappy

| ssd a răspuns:

Asa e firesc e o atractie care nu poate fi explicata (iubirea).Pur si simplu iti place.

| radomire a răspuns:

Cred ca e o chestie mostenita genetic