| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce majoritatea fetelor mint in legatura cu faptul ca nu le intereseaza situatia materiala a iubitului? Considerati ca dragostea tine de foame? Eu nu cred. De ce nu recunoasteti fetelor ca va intereseaza SI banii. Astept doar pareri din partea fetelor sincere si obiective la acest subiect. Telenovelistele rog sa stea deoparte.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fara banii ce ai in lumea asta? se merita sa traiesti daca nu ai banii? ce viitor poti avea fara banii? raspunsul e ca fara banii viata nu are sens, rost sa traiesti, traim ca sai facem si sai cheltuim, daca esti un tip matur sti ca fara banii nu poti sa ai o relatie serioasa gandeste la viitorul copil punete in locul lui tu ai vrea sa simnti foamete de mic? nu cred, iar o fata matura recunoaste ca ai nevoie de banii, mie personal nu-mi plac fetele care vor totul pe tava si ele sa nu faca nimic e intr-o relatie trag ambii nu doar o persoana

| RAY a răspuns (pentru RAY):

La intrebarea asta as vrea sa ma intorc in timp si sa imi dau doua palme

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea trece prin stomac, fără o situație materială echilibrată cât de cât nu poți supraviețui în societatea care mai peste tot are ușile închise.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Asa sunt unele fete, materialiste si consider ca dragostea nu tine de foame [nu toate fetele sunt interesate de tipii cu bani]

| MaDeclarFan a răspuns:

Bun,sinceritate:de mica am fost crescuta cu ideea ca totul se poate cumpara, pana si iubirea, iar acum am ajuns sa detest aceasta idee.Cand ma uit la un tip, recunosc, prima oara ma uit la aspect, apoi la comportament, si in cele din urma la portofel.Eu personal consider ca pentru fericire nu ai nevoie de multi bani, iar la varsta mea (14 ani) in mod sigur nu am nevoie sa fiu intretinuta de un baiat

| Elvina a răspuns:

Pai clar ca ne intereseaza banii. In primul rand banii conteaza alaturi de frumusete, intelegere, iubire, tandrete, ajutor reciproc si altele. Fara bani e greu. Avem nevoie de ei pentru o viata fericita.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Elvina):

Excelent raspuns.

| Elvina a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Mersi de apreciere.

| MEMBRUNOU2012 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

E clar ca ai avut anumite legaturi doar cu acest fel de persoane, e timpul sa descoperi ceva nou! Succes!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ce dracu? Fetele nu-s facute din sticla, pot face bani si ele.

| Sofer a răspuns:

Pai iubire fără bani. Nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cat de sincera si obiectiva poate fi o fata spirituala.
Nu-mi place sa stau pe banii nimanui. Ma pot descurca si singura.
Dar vreau un tip inteligent, cu studiile terminate si descurcaret. Si odata cu asta vine si o cariera, asadar si banii.(ei, la noi in Romania nu-i o regula).
Dar daca e sa ne imaginam povestea unui tip inteligent, caruia pur si simplu societatea nu i-a dat o sansa, l-as accepta, cu conditia sa nu stea ca un pier de vara pe canapea si sa faca pe martirul.
Dar in general un om inteligent, descurcaret si cu vointa nu moare de foame.
Destul de obiectiv?

Răspuns utilizator avertizat
| cristina107 a răspuns:

Sigur că contează și banii într-o anumită măsură. Cred că nici unei fete nu i-ar place să iasă cu un tip care nu este în stare să plătească măcar sucul.La toate le place să iasă în oraș, să primească flori, să primiască cadouri la ocazii mai speciale.

| A2895 a răspuns:

In ziua de azi intr-adevar se pune extrem de mult accent pe situatia materiala a partenerului, dar stii de ce?
1. Pitipoancele vor o persoana care sa le intretina pentru ca sunt si ele constiente ca pe fruntea lor scrie "Nu am niciun viitor. Nu ma pot intretine singura."
2. O tipa stabila din punct de vedere financiar nu o sa aiba niciodata langa ea unu' pe care sa-l intretina ea, ca doar daca ar fi vrut asta s-ar fi cuplat cu un tip paralizat.

| Darla2007 a răspuns:

Nu vor bani multi neaparat...dar este important sa ai un buget suficient incat sa-ti permiti sa o mai scoti la un suc din cand in cand happy. Nu stiu cati ani ai...dar de la o anumita varsta statul cu orele pe bancile din parcuri nu mai multumeste. Normal ca preferam sa veniti dupa noi cu masina intr-o zi ploioasa, si nu cu autobuzul. Normal ca preferam sa mancam o inghetata la o terasa si nu la colt de strada. Normal ca vrem sa primim trandafiri rosii si nu 3 flori de camp ofilite. In general baietii cauta frumusetea si feminitatea la partenera, iar fetele cauta protectia si puterea la partener. A avea grija ca partenera sa nu moara de frig cand ploua si a nu o tine prin parcuri cu orele e tot o forma de protectie

| lizz23 a răspuns:

Cred ca orice fata isi doreste langa ea un barbat nu un ratat da nu vreau un miliardar dar nici un baiat care sa nu isi permita sa ma scoata la un suc sau unul care e prins pe bani parintilor.Sa fim realiste fetelor banul conteaza la unele mai mult ca la altele dar conteaza.big grinbig grin