| Iulian03 a întrebat:

De ce majoritatea fetelor refuza băieții insistenti care chiar le place de ele si aleg sa fie împreuna cu băieții care isi bat joc de ele?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Considera ca aia vicleni le protejeaza si se simt mai bine langa ei... ca sa fi cu una trebuie sa iesi mult afara cu ea dar daca ai masina si pc sau consola si stai in casa apoi bagi bani in masina nu e de tine o femeie

| alexalx1234 a răspuns (pentru mgtow):

Mașinile și consolele niciodată nu înșeală

| darrio2007 a răspuns:

Nimeni nu poate sti cum gandeste o fata in asemenea cazuri.

| RAY a răspuns:

Adica daca eu o plac pe una, fatuca e obligata sa ma placa? aleg ce vor ele, e treaba lor

| Freya1 a răspuns:

Eu incercam sa prind goanga aia cu degetul ca nu stiam ce imi umbla pe ecran laughing

| Frank51 a răspuns:

Tu ai sta cu cineva pentru ca doar el te place? Hai sa fim seriosi, alegem oamenii care ne plac, chiar daca suferim apoi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ca nu stie sa scrie corect.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Deci, probabil, nici sa se exprime.

| mastadont a răspuns:

Vorbind din perspectiva unui bărbat cu relație stabilă, aproape căsătorit și cu copil, și cu peste 10 relații până acum, am cam pierdut numărătoarea big grin pot să spun că femeile gândesc foarte diferit decât bărbații. Unei femei îi place să o cucerești în timp, îi place să te cunoască, să fie sigură că se poate baza pe tine și că ești potrivit pentru ea. Am mai observat că în fiecare femeie există o copilă căreia îi plac gesturile spontane, le place să le aduci câte o floare, câte-o ciocolată fără să se simtă ca și cum ciocolata e ca o mită să stai cu ea, să faci aceste gesturi pentru că o iubești nu pentru că o vrei în pat. Femeile au o intuiție mai pronunțată decât a noastră și poate de aceea nu stau cu disperații, pentru că își dau seama din prima că vrea doar să le aibă în pat. Unii bărbați pun femeia pe un piedestal, sunt disperați după ea și îi oferă din prima conversație stelele, luna de pe cer și tot ce vor ele doar să le dea și lor puțină atenție. Dacă vrei să te bage în seamă, să povestească cu tine, să te iubească, atunci poartăte cu ea ca un om normal, ca și cum e prietena ta nu stăpâna și nici iubirea vieților tale trecute și viitoare. Bad boys, au de obicei un simț înnăscut pentru psihologia feminină, știu cum să le abordeze, știu cum să le trateze și știu când pot să avanseze în relație și când nu, poate de aceea au mai mult noroc. O femeie vrea să vadă că ești independent, că te descurci și că nu ai nevoie de ea dar că vorbești cu ea pentru că o placi și crezi că, în timp, puteți să fiți mai mult decât prieteni. O femeie vrea să vadă că stai cu ea pentru că te simți bine lângă ea nu pentru că ești disperat că n-ai prietenă și ai face moarte de om pentru una.
Dacă vrei femeie atunci fii bărbat nu o cârpă cu care poate să facă ce vrea că din-astea are destule!

| alexalx1234 a răspuns:

De ratate ce sunt. Le plac băieții care își bat joc de ele și după le auzi cum spun că toți băieții sunt porci.

| MPersephone a răspuns (pentru alexalx1234):

Energia ta de virgin e atat de puternica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Vezi tu, în viața aceasta femeile sunt abordate de mulți tipi.
La rândul lor băieții cred că dacă iubești o fată, îi faci cadouri, o înnebunești cu serviciile va înțelege că o iubești și sentimentul va fi reciproc.
Dar femeile vor o provocare, să simtă că muncesc să îl seducă pe acel om de care sunt atrase. Nu vor să le dai mură în gură.
Tot ce este ușor devine banal foarte rapid.
Personalitatea definește un bărbat. Dacă ele nu văd o personalitate hotărâtă atunci când te duci să le abordezi, te vor băga în categoria oamenilor nehotărâți.
Apoi, și noi, când vedem că nu avem rezultate, devenim disperați și asta este foarte, foarte frustraaaaant pentru sexul frumos.
Mult timp am făcut aceste greșeli fără să îmi dau seama.
Cât despre băieții obraznici, ei au aroganță, care, în primă fază se poate confunda foarte ușor cu încrederea în sine.
Sper că te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil exagerezi când zici că își bat joc de ele, fetele își doresc un bărbat stabil emoțional care nu simte fluturii in stomac și care le oferă securitate emoționala și sexuala(le domina in pat și în afara patului). Adică un bărbat mai matur, nu un copil îndrăgostit.
Un tip care îi "place" de ea, de obicei e un simp, disperat ori vreun ciudat incel supărat pe femei. Cam in majoritatea cazurilor.
Sunt extrem de puține fete, care le place sa insiști, care le place atenția și alte abureli din astea dar de obicei astea sunt pe partea sexuală diferita, adică le place sa te domine ele pe tine. Și sunt extrem de puține fete, acolo.

| MValentin a răspuns:

De ce ar fi o fata împreună cu unu ce se tin dupa ele si le trimit mesaje cu cf odată la 3 minute?

| MPersephone a răspuns:

Ca fata, ma irita baietii care nu accepta refuzul. Iti garantez ca de cele mai multe ori, daca eu refuz un baiat, motivul e in mine, nu in el. Adica, poate am prieten, poate nu sunt interesata, poata nu ma simt pregatita pentru relatie. Ca baiat, nu lua personal refuzul. Tu vrei sa fii cu o fata care vrea sa fie cu tine, nu una pe care sa o rogi sa iasa cu tine.
Si eu chiar nu cred ca noi fetele, fugim doar la baietii care isi bat joc. Voi cand sunteti refuzati, deodata incepeti sa spuneti ca fata e cu un baiat rau in relatie si de multe ori chiar nu e asa.
Baietii trebuie sa isi schimbe abordarea si mentalitatea si poate vor avea succes.

| TFL007 a răspuns (pentru MPersephone):

Si pe mine ma irita ipocritele care spun ca nu conteaza ASPECTUL FIZIC sa dea dmz sa vezi si tu cum e cand te refuza baietii, sper din suflet sa patesti asa ceva zilnic, ora de ora, zi de zi

| MPersephone a răspuns (pentru TFL007):

Eu sunt intr-o relatie de cativa ani, in timp ce tu ramai un frustrat virgin )

| TFL007 a răspuns (pentru MPersephone):

Hai sa mori tu ca motivul pentru care refuzi un barbat se afla in tine si nu il el laughing LESIN sa mor aici de ras am lacrimi in ochi

| TFL007 a răspuns:

Cand o sa intelegeti odata pentru totdeauna ca e necesar ca o fata sa placa un baiat si nu invers... zici ca sunteti spalati pe creier fereasca dmz

| DonGiani a răspuns:

Frate. Ce întrebare aiurea ca multe altele de genul pe aici. Dar totuși o sa încerc sa îți răspund cat de ok pot. Fetele nu sunt neapărat atrase de băieții care sunt reci cu ele sa mai știu eu ce alte bazaconii din astea. Părerea mea este ca ele sunt atrase de cine le place lor și punct și atat. Nu trebuie sa fi nu știu cum sa te placa cineva, trebuie sa fi tu și cine te place asa cum ești bine, cine nu nu. Iar faza cu insistenta e aiurea pentru ca dacă te refuza e clar ca nu vrea sa aibă de a face cu tine din varii motive, dacă acea persoana care te refuza e sincera sau nu cu motivul refuzului asta depinde de la o persoană la alta. Nu trebuie sa insiști degeaba. Succes.