| MyNameisEduard a întrebat:

De ce majoritatea fetelor se îndrăgostesc mereu de un băiat care le înjură sau se comportă urât cu ele? De ce cei care se comportă frumos cu ele si nu le vorbesc urât sunt băgați in friend zone sau sunt ignorați? Nu ma refer la toate fetele dar majoritatea, chiar nu înțeleg de ce fac asta...

Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Multe o iau drept model pe Ilinca Vandici-barbatul trebuie sa fie smecher si sa faca toate cele enumarate de tine mai sus.
Acum sa descriem fetele smechere-ele trebuie sa aiba botox, unghii lungi, parul blond, de preferat extensii.
Si mai sunt o categorie de fete normale simple si invizibile cum este cazul meu care se macheza din cand in cand, nu sunt foarte sociabile, vorbesc doar cand sunt intrebate, se simt bine in cercul lor de prieteni fara ca sa iasa foarte mult in evidenta-pe voi nu va atrag fetele puse pe treaba lor.
Pe voi va atrag mahalagioaicele cu tupeu care sunt atrase de smecheri sau portofele.
Trebuie sa inveti sa citesti oamenii, mai sunt si oameni bun dar trebuie sa stii unde sa ii cauti si sa fi si tu tolerant cu ei.
Pitipoance gasesti pe toate drumurile mai greu de o fata buna.
Ce este al tau este pus de-o parte, cu siguranta vei gasi si tu o fata buna daca vei avea rabdare. happy
Fetele de mai sus sigur nu erau pentru tine, continua sa cauti pana gasesti ceea ce iti doresti.winking

| Danny28 a răspuns (pentru Latinmoon):

Dacă ai ști cât de mult caut o fată cum ești tu... Dar sunt din Constanța și ăsta e orașul ifoselor și a cocalarilor. Oriunde am căutat nu am găsit nici măcar o fată ok... Se pare că nu toată lumea e făcută să aibă pe cineva.

| Latinmoon a răspuns (pentru Danny28):

La momentul potrivit, vei gasi si tu pe cineva. Nu are rost sa disperi.

| Danny28 a răspuns (pentru Latinmoon):

Mulțumesc că încerci să mă încurajezi, dar băieții buni nu sunt doriți... Am văzut mesajele de la tine, dar nu pot răspunde fiindcă sunt utilizator junior. De curiozitate, ce vârstă ai?

38 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se acorda prioritate la tot ce e minciuna si rautate. Partea buna e data la o parte, alta vorba acum. omul bun in viata pierde.

| darrio2007 a răspuns:

Este o vorba foarte veche dar inca valabila.
„Cine se aseamana se aduna".

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

In orice vreme, barbatul trebuia sa demonstreze ca e barbat

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

Fie ca ninge fie ca ploua.

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

La mine ninge cu lacrimi

| RAY a răspuns:

Nu conteaza cum te comporti si aspectul fizic,nu toti barbati frumosi sunt badboys, natural ei si o cantitate mare de hormon masculin care le face mai violenti,agresivi,estrogenul atrage testosteronul si invers,plus ca nu noi alegem de cine sa fim atrasi desi inrebarea e imbecila,ce vina au ele ca asta simt,ce sa faca, sa stea din mila, scarba cu tine, tu ai sta, daca acei tipi le atrage sexual inseamna ca au gene bune, selectia sexuala are ca baza aspectul fizic
inaltimea
aspectul facial masculin
vocea groasa
brate mari
fara burtica

daca tu la 32 arati ca un pusti de 20 ca in cazul meu, creierul ei ii spune nu e bun de tine, asa si noua ne place cel mai fetele intre 16-20 de ani ca sunt fertile,fara risc de avort,citeste pshiolotia evolutiei umane,nu poti intelege omul in alt mod,fata aia trebuie sa aleaga cel mai bun mascul posibil iar baieti sa faca sex cu cat mai multe, fata suporta o sarcina, tu doar iti versi samanta, desi fata aia are o resposabilitate mult mai mare, de asta selectia trebuie sa o faca foarte bine

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea generalizata eronat si inutila!

Marea majoritatea a fetelor si femeilor cu creier se indragostesc de oameni normali, cu bun simt si cuminti.

De jigodii care le injura si vorbesc urat se indragostesc doar proastele si pitipoancele fara creier, care sunt fascinate de vulgaritatile acestor cocalari, sau smecherasi de cartier.

| MyNameisEduard explică (pentru Violleta2022):

Îmi cer scuze daca te-a deranjat întrebarea mea...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Nu intrebarea ta m-a deranjat, ci generalizarea asta la nivelul femeilor, facandu-ne indirect proaste.
Am mai explicat si cu alte ocazii, nu mai vorbi despre "majoritatea", ca nimeni nu spune aici despre voi baietii, ca majoritatea sunteti cocolari, putori sau prosti.
Vad ca ai doar 17 ani si nu ai avut inca ocazia sa cunosti fete si poate ca nu le atragi din cauza comportamnetului tau.

| MyNameisEduard explică (pentru Violleta2022):

M-am referit la majoritatea pentru ca doar asta vad în jurul meu, nu vreau sa jignesc pe nimeni.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Nu cred ca vezi bine, fiindca majoritatea inseamna cateva milioanele de femei care suntem in Riomania, ori tu nu ai cunsocut nici una pe real.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care majoritate?

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Nu majoritatea.
Doar pițipoancele și cele fără prea multă minte.
Dar, probabil, dacă tu te învârți doar în cercul lor, doar asta vezi și ți se pare că sunt "majoritatea".

| MyNameisEduard explică (pentru Hammurabi):

Nu stiu cum e prin alte locuri lar la mine este exaxt cum ai descris tu.

| Goete a răspuns:

De unde scoti statistica asta?

| oglindasultanului a răspuns:

rolling on the floor) Despre ce vorbesti, pentru ca, ca si la baieti, si fetele simt cand i-o zici, la cum injura baietii, e normal s-o simta. Pai daca esti vreun aratos care ii zici ca o bagi, e normal s-o simta, consider eu. Pentru ca cei care se comporta frumos, sunt cei care invata de la femei batrane si la fel de plictisitori ca si ele. (eh scuze ca ma repet si suna aiurea)

| LordCristobal a răspuns:

Sunt mai multe explicații aici.
De obicei o parte din fete resping băieții liniștiți deoarece băieții liniștiți își văd de treaba lor și nu reprezintă o atracție pentru fete deoarece fetele prefera băieții cu gena de aventurier, șmechereala și tupeu de prost gust.
O alta explicatie ar fi că sunt sado-masochiste.
De asemenea lipsa de cultura și a nivelului de educație poate fi un factor prin care fetele prefera bădăranii.

| 1997onur a răspuns:

Nu știu nu am de unde sa știu ele îi aleg pe așa oamenii în viața lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că vor adrenalină și senzații tari. Și le găsesc. Unele ajung și la spital sau în 4 scânduri în goana după "bad boys".

| timidu89 a răspuns:

Le place sa fiecsclavecsivdirtyctalking în pat rolling on the floor Sunt care vorbesc obscen la telefon, am trecut pe lângă o casa de schimb valutar, tipa era afara fuma și cu p0la in sus și jos discuta. În asaediu au crescut, dacă nu acasă, în anturaj. Nu știai ca le plac genul bad Boys? Genul golani sau ce vorbesc necenzurat le atrag. Cred ca dacă nu sunt injuratte sau chiar bătute unele nu se simt bine. Multe au limbaj bug mafia sau cheloo, mi-ar fi rușine sa ies cu o asa tipa în public.

| 120bulevard a răspuns:

Pentru ca au traume si daddy issues si probleme in familie, scandaluri, batai, etc. Si considera ca pentru a merge o relatie trebuie sa fie acolo, un strop de drama, pentru ca daca un baiat ofera atentie si iubire "de-a moaca" unei dereglate d-asta, o sa-l considere fraier, fiindca acest concept e ceva sci-fi pentru ea si o sa se plictiseasca de el, auto-sabotand relatia, si o sa-si caute marea iubire intr-un golan de-asta care sa o scuipe si sa o bata, bineinteles, nu toate fetele sunt asa.

| Cheo0S a răspuns:

Si alea nu injura? Nu? Sunt niste ingeri iesiti de sub norisori.

| andreidmbm a răspuns:

Pai daca filmul lor preferat e 50 Shades of Grey, sau 365, la ce sa te astepti? Lor li se pare mai interesant un dezaxat de genul, unul care e baiat ok le plictiseste.

Violleta s-a simtit inclusa in majoritatea respectiva, de aia s-a atacat asa. Probabil ca, in tinerete, mai intorcea si ea capul dupa astfel de baieti. Ca deh, vorba aia, tuturor fetelor le place sa se simta protejate. Iar un pampalau ca mine si ca tine cum le-ar putea proteja?! laughing

Pe langa asta cu comportamentul jegos, e vorba si de buzunar. Daca ai buzunarul plin, nici nu mai conteaza cum vorbesti. Si sa nu mai zicem de masina, musai BMW. Toate-s moarte dupa BMW. Tocmai de aceea mi-am luat Audi, sa nu le am pe constiinta.

Asa ca, cel putin pana se maturizeaza sau pana nu ajung in spital din cauza vreunui "smecherainnen" din asta, nu se invata minte. Dupa o trauma din asta, cel mai probabil vor apela la baietii cuminti, dar atentie, doar daca vor detine ele controlul.

| Danny28 a răspuns (pentru andreidmbm):

Am impresia că Violleta e Jassmina. laughing) Dacă cumva o ști. Răspundea la mai toate întrebările de pe TPU, mult și prost.

| Danny28 a răspuns (pentru andreidmbm):

Pe naiba apelează la băieții cuminți. Tot la smărdoi cu BMW se vor duce și după ce sunt bătute se vor plânge pe tiktok cum că toți bărbații sunt porci.

| andreidmbm a răspuns (pentru Danny28):

Asa e, ai dreptate, cred si eu ca ea e, ca prea a disparut dintr-o data si a aparut astă "mirătură" laughing

| andreidmbm a răspuns (pentru Danny28):

Da, asta cam asa e.

| LonelyGuy92 a răspuns (pentru Danny28):

Inca stam bine stai sa apara suge o ceapa aia sau ala ce o fi, ma amuza teribil user-ul ala cu tacso care si-a refacut viata la 50 de ani ca nu stiu ce si nu stiu cum ce se intampla cu ea oare i s-a luat de TPUrolling on the floor))

| SimonaBubu a răspuns:

Ca sunt proaste și panarame.

| LonelyGuy92 a răspuns:

Ca vad in ei niste barbatii cu principii de viata si alaturi de care pot face o familie, ma gandesc, pe acelasi tipar e si sora mea cu un baiat de genul, in trafic la el din 10 cuvinte 8 contin cuvantul scoola ca idee, nu ai ce sa le faci efectiv NIMIC

| LonelyGuy92 a răspuns:

Asta-s niste chestii care in mod normal trebuiau stiute mai ales de noi baietii prin TPU, vad zilnic aceleasi lamentari, cat mai vreti sa va minta nemernicile astea pe aici, ca vor baieti la locul lor, vor poola, baiati puternic cu caracter ce emana frica in jur si un posibil potential financiar bun pe viitor astea vor majoritatea adica 99% din fete, asta cauta ca vreti sa pricepeti sau nu, este o intreg circuit ca sa te dezvolti din timp sa pari un bad boy trebuie intai sa te ajute si muianul care daca NU il ai iar e un handicap mare si tot asa

| LonelyGuy92 a răspuns:

Oricum site-ul asta e degeaba, e un fel de alba neagra daca ai fi formulat invers de ce toate fetele nu ma vor ca sunt badaran si injur ti-ar fi sarit toate in cap ca ai un comportament de om nebun si ca ele nu cauta genul asta de baiat laughing) asa ca incearca sa pui alte intrebari in alta categoria ca PIERZI TIMPUL AIUREA

| LonelyGuy92 a răspuns:

Sa iti zic o chestie prin cineva am fost la o intalnire cu o fata de la tara rupta de realitatea din orase, tipa in jur de 26 27 studii medii locuia cu parintii si am zis hai sa incerc oricum stiam ca o sa dau de o URATA 100% fata singura nefootuta la 26 un caz la o mie vorba aia si asa a fost cum banuiam, am vorbit ce am vorbit am comandat si evident discutia s-a dat cu ce ma ocup ce masina am si ca de ce la varsta mea stau inca cu parintii si mi s-a parut ciudat stii in mintea mea - bah cazatura asta deja de la prima intalnire ma ia la rost nu se uita ca are jeg sub unghii si mi-a lasat un gust amar, asa ca toate-s dupa baietii bine si cu de toate, de aia nici nu ma mira ca e singura la 27 avand si pretentii la barbati, am dat-o dreacu si am plecat i-am comandat taxiu si pa

| LonelyGuy92 a răspuns:

Si apropo, asta e un atuu mare sa fii bad boy odata prinsa in capcana fetiscana sta la poola de frica ca o bati si nu te mai paraseste gen

| AloneMan2427 a răspuns:

Baaaa,eu o injur pe una si ma comport urat cu ea ca sa scap de ea, da' ea tot la mine vine si imi face ochi dulci, am incercat s-o ignor da' nimic! Explicati-mi si mie care ii faza cu asta?