| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comporta fetele cind se indragostesc de un baiat (necunoscut)?

7 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Frumos. (daca apuca, ca ai spus ca e un 'necunoscut'.)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de fata. Eu daca ma indragostesc de un "necunoscut" (ceea ce nu prea este cazul, eventual sa-mi placa prima impresie si nimic mai mult) probabil ma duc si ii spun asta(ca dupa sa nu imi pierd jumate din viata intrebandu-ma"ce s-ar fi intamplat daca i-as fi zis...").
Asta fiind un caz mai izolat, cand o fata simpatizeaza un necunoscut pur si simplu stabig grin. Sta si asteapta o minune din cer si tipul in cauza sa vina calare pe un cal alb sa o ia in paradisbig grin In general oamenii cred ca doar partea masculina are dreptul sa aleaga, femeile ramanand niste hainute frumoase intr-o vitrina care asteapta sa fie cumparatetongue

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

F inteligent zis

| DrunkMan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok,, e de remarcat ca esti desteapta ( ipoteza ta ma frapat ) its true happy... dar eu am avut in vedere ce fel de semnale dau? cum poti observa daca e indragostita sau nu?
Cu ce se difera o fata indragostita de acel necunoscut, de o fata care isi cauta iubirea dar nu simpatizeaza pe acel "necunoscut"? ma refer la limbajul trupului ala inconstient si tacut cum se spune... (nu cunosc multe despre el).

| anonim_4396 explică (pentru DrunkMan):

Daca vrei sa te ajut pur practiciti iti voi spune cate ceva cu toate ca psihologia gesturilor e complexa. Cand o persoana se uita sa tine si inclina capul, sau il sprijina de o mana continuand sa se uite la tine e clar ca ii atragi atentia. Daca persoana respectiva iti zambeste fara motiv, o bine dispui( a fi bine dispus de sexul diferit duce la atractie in timp ).
Daca persoana respectiva se "fastaceste " in prezenta ta(isi aranjeaza parul in repetate randuri, gulerul, maneca etc. - este atenta sa atraga atentia)marcheaza la acelasi cos, cel al inimii tale. Sau cel putin, asta incearca.
Sunt si persoane care nu schiteaza nimic de teama sa nu para ridicole/sa nu fie respinse. Aici intervii tu incercand sa fii atent la gesturi mai mici de aranjatul unei suvite de par. Te poti insela prima data, a doua oara, dar cu siguranta vei invata din asta si cu timpul iti vei da seama intr-o fractiune de secunda cum sta treaba cu oricine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Practic*

| uyeuya a răspuns:

Cum se comporta depinde de caracterul lor... daca esti baiat destept iti dai tu seama...