| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? (Cel mai dragut raspuns va fi premiat cu fundaa)

10 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Te-ai gândit vreodată că atunci când ne îndrăgostim ne dăm scenarii în cap cum ar trebui să fie jumătatea noastră pentru noi. După ce standarele noastre nu corespund deloc atunci începe să se stingă şi aceea flacără care arde.

Şi uite aşa nu iubim...

| FABULOSUL6000 a răspuns:

De prostii! Cand ne indragostim cu adevarat iubim in continuare persoana respectiva chiar si dupa despartire. Nu poti alege sa nu mai iubesti, poti doar sa treci mai departe.Gen prima dragoste, poti trece mai departe dar o vei iubi mereu pentru ca a fost prima!

| Mussette a răspuns:

Cand te indragostesti, atunci iubesti cu adevarat. In rest e placere, pasiune, atractie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne plictisim, ne spalam rufele in public si ne scarbim, gasim altceva mai bun, ne place sa ne ranim, ne mintim la prima vedere, ne iubim cam tot pe acolo si nu e obligatoriu sa iubesti pe cineva forever.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenie adevarata + incredere + respect + iubire = relatie fericita.
Cam asta e secretul. Cand ne indragostim de multe ori sunt doar hormonii care ne joaca prin cap. Hormoni care ne fac sa nu vedem defectele partenerului dar atunci cand te indragostesti si incepi sa iubesti pe cineva in mod constient cu toate defectele lui atunci poti vorbi de iubire vesnica. happy Ni se spune ca trebuie sa iubim cu inima dar trebuie cu creierul si dupa sa simtim toata dragostea cu inima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii confunda verbele. A placea nu e acelasi lucru cu a iubi.

| Madayna a răspuns:

Probabil se stinge focul pasiunii, poate din partea celuilalt nu primeste asa cum daruieste.

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns:

Asta se intampla doar cand te indragostesti de fizic, daca te indragostesti de sufletul persoanei vei iubi in continuare persoana

| Razvanel93 a răspuns:

Exista un raspuns logic. Se spune ca noi ne indragostim unii de ceilalti datorita feromonilor eliminati de corpurile noastre. La inceputul unei relatii totul este roz si frumos dar dupa ce trece timpul... 1 an... se cam termina totul, ori secretiile de feromoni scad sau ne obisnuim noi.