| pepenerosu a întrebat:

De ce ne place sa ne sarutam?

12 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Pentru ca ne place :X e ceva frumos..superrr :X

| xibalba a răspuns:

Pentru ca sarutul este intim si totusi nu are nimic vulgar in el. Ne apropie de celalalt, ne face sa ne simtim bine. Nu neaparat faptul ca va uniti buzele face un sarut sa fie placut, ci faptul ca impartiti intimitatea, ca va oferiti unul altuia lucruri frumoase. Si pana la urma, stim cu totii care e senzatia dupa sarut, cand vrei sa nu mai plece de langa tine niciodata. Cred ca de asta ne place sa ne sarutam...

| sylver69 a răspuns:

Pt ca de la sarut pleaca tot...

| danutza a răspuns:

Pt ca ne place sa ne simtim bine...acea atingere denota placere

| byenkutzyk a răspuns:

love strucklove strucklove struckE ceva uniclove strucklove strucklove struck...Simtim nevoia sa facem asta...Mai ales cand iubimlove strucklove strucklove struckNe face sa ne simtim in al 9-lea certongue

| byenkutzyk a răspuns:

Pentru ca e o placerelove strucklove strucklove struck

| alexuzha a răspuns:

Pentru ca ye ceva frumos unic si te simti foarte bine sa ati saruti persoana iubita

| RappK a răspuns:

Eh...blushing
momente de tandretze si dragoste:X

| perfect a răspuns:

Pentru ca prin sarut ne exprimam o parte din dragostea noastra.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Pentru ca simti o senzatie placuta si dovedesti ca iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ne manifestam afectiunea. Nu stiu prea multe deoarece inca nu am fost sarutata. Sunt o copila.

| daghy14 a răspuns:

De unde sa stiu. N-am incercat. Dar cred ca la unii le place sarutul pentru ca aceia sunt indragostiti.