| Dimitrov_Liviu_1999 a întrebat:

De ce noi baietii\barbatii avem pe penis cand e intarit o vena dedesubt umflata asa cum care duce spre preput sau fren una din ele. Astept, am mai vazut imagini etc.

8 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Se mai intampla sa se inflameze vase de sange ale penisului ca urmare a unei mici traume mecanice ce poate surveni in timpul somnului (urmare a erectiilor nocturne) in timpul unui act sexual, masturbarii incorect efectuate sau datorita purtarii unei lenjerii prea stranse pe corp. Tine o igiena cu un sapun care nu usuca pielea si foloseste lubrefianti in timpul actului sexual daca partenera are vreo problema cu lubrefierea naturala. Sănătate!

| Dimitrov_Liviu_1999 explică (pentru Elena9328):

Am 18 ani, n-am timp de prietenă. dar am înteles raspunsul tău mersi!?

| fyndtnydt7u a răspuns:

Aia este ața. Prin ea trece un vas important de sânge care irigă "capul" penisului acesta putând fi excitat. Fără ață ai pierde capacitatea de a te excita.

| Dimitrov_Liviu_1999 explică (pentru fyndtnydt7u):

Știi la ce ma refer nu?

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru Dimitrov_Liviu_1999):

Da, știu. Ața este de la cap până la bază.

| Dimitrov_Liviu_1999 explică (pentru fyndtnydt7u):

Pe dedesubt asa sti aia pe spatele penisului in jos rosie asa

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru Dimitrov_Liviu_1999):

Da, de aia spun.

| Dimitrov_Liviu_1999 explică:

Am 18 ani, n-am prietena, n-am timp de ea. Dar eu spuneam ca se umfla vena aia de de desubt si parca e umflata așa am vazut cam la toti. Nu ziceam de altceva.