| Dimitrov_Liviu_1999 a întrebat:

1.)Cand se intareste penisul are ceva umflata o vena dedesubt penisului, doar baietii-barbatii au cred ca stiti unde spre fren preput cam pe acolo, dar am vazut poze etc si toti au acea vena groasa pe dedesubt cand e tare.

2. ) Ața acea rosie de pe penis in jos cand se rupe la primul act? tot pe dedesubt este ce duce spre fren \preput una din ele.
Tin sa mi se raspundă la amandoua și la 1 și la 2. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

1. Toti baietii si barbatii au acel tondon de care verbesti tu.
2. Ata de care vorbesti nu se rupe la primul contact sexual. Ea ramana intacta toata viata la un barbat ce are penisul sanatos.

| LPCTSTR a răspuns:

2(presupun). Acea "ata" din cate stiu, rareori se 'rupe' si este nevoie de interventie chirurgicala pentru a obtine rezultatul ireversibil.
1. Acea 'vena', esti sigur ca o poti considera vena?
Eu cred ca vorbesti de uretra fiidca dedesubt exista doar uretra ce intra in componenta corpului spongios iar sus se afla corpii cavernosi, vase de sange si restul.

| Dani6421 a răspuns:

1. Da la majoritatea se observa acel 'tendon' este ceva normal.
2.Ata aceea nu se rupe la primul act poti face sex o viata si aceasta sa fie intacta, am avut multe contacte sexuale si nu am avut parte de ruperea acesteia, trebuie sa fi mai ceva ca un actor de filme porno sa se intample asta depinde de persoana insa daca se intampla asta, nu iti afecteaza nimic.