| ticaela a întrebat:

De ce nu exista dragoste fara suferinta?thinkingstraight face

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Pai ar fi dragostea perfecta daca nu ar exista suferinta.si ar fi plictisitoroh go on.asa ai pentru cine sa lupti, pentru cine sa plangi, de cine sa-ti fie dorhappy

7 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Cum nu exista bine fara rau, asa si asta. Perfectiunea e imperfecta! Traim intr-o lume reala, in care trebuie sa invatam ceva. Daca ar fi totul perfect am fi doar niste roboti. Pana la urma asta e rostul nostru: sa incercam sa trecem cu capul sus peste greutati si sa invatam din fiecare greseala. Totusi parca ar fi si viata cam monotona daca nu am suferi delochee hee...mai simtim ca traim( fac si eu haz de necazoh go on big grinhee hee )

| DevilLife a răspuns:

Pentru ca nimeni nu e perfect.sau mai bine zis nimic, in cazul acesta. dragostea nu e fara suferinta pentru ca nici tu nu esti perfecta si nici partenerul tau e.cred ca e simplu.

| KisaTheCute a răspuns:

Buna!

Pentru ca ceea ce e frumos nu poate fii si perfect, nu poate fii ceva minunat fara sa lupti.

Pa, pa!

| cornelia_9446 a răspuns:

Pentru ca daca nu suferi.nu iubestibig grin

| unacutupeu a răspuns:

Pentru ca asa e viata asta...
e frumos sa iubesti si sa fii iubit. dar uneori unul din parteneri o strica cu fel si fel...(intelegi tu)...totusi la aceasta intrebare cateodata nu`ti gasesti raspunsul

| alexutza222 a răspuns:

Pentru ca dragostea ewste un intreg format din fericire si suferinta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea devine suferinta doar atunci cand numai unul dă şi celalalt cere.