| Pissy a întrebat:

De ce nu`i putem uita pe cei care ne-au uitat deja?

Răspuns Câştigător
| greenabstract a răspuns:

Hei! am citit raspunsul care l-ai dat la intrebarea " Sall all As vrea sa aud si eu povestea voastra de dragoste". Si probabil de aceea ai pus intrebarea asta. Probabil ca tu ai pus mai mult suflet, te-ai atasat prea mult, iar cand v-ati despartit i-ai simtit foarte mult lipsa. Poate ca el nu te-a uitat dar daca asa e, incearca sa il uiti si tu. Daca te iubea era alaturi de tine si nu te parasea. Viata merge inainte si nu se opreste la el. Incearca sa te gandesti si la fericirea ta, chiar daca iti este greu :*

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Pentru ca nu ne propunem asta! Daca am vrea cu adevarat, i-am uita, dar mereu ne mintim singuri si ne lasam mintea s-o i-a razna, fara sa facem nimic! Concluzia: noi suntem vinovati cand nu-i uitam pe cei care deja ne-au uitat si continuam astfel sa ne facem singuri rau!

| addalecsandra a răspuns:

Pentru ca probabil ai tinut foarte mult la respectiva persoana si de aceea nu o poti uita, ar fi de preferat sa nu te mai gandesti sau sa iti gasesti o ocupatie. din moment ce te-a uitat nu a tinut suficient la tine si nici tu nu ar fi trebuit sa pui atata suflet, ma rog, inimii nu-i dictezi.dar tu incearca sa mergi undeva sa te relaxezi sa schimbi putin anturaju :* sa uiti persoana:*

| Denyuzzu a răspuns:

Pentru ca tinem la ei si nu ne vine sa credem ca ei au putut sa ne uite... sad :-

| optical a răspuns:

Hmm.buna intrebare.De ce? fiindca tu ai pus mai mult suflet decat el/ea si lui/ei nu i-a pasat deloc(sau f. putin).Nu se merita sa pui suflet!

| αłναıиıα a răspuns:

Poate pentru ca noi am pus mai mult suflet decat ei si am apreciat mai mult ce am avut in comparatie cu ei... happy

| andrei1114_9621 a răspuns:

Pentru ca il /o iubesti foarte mult.si eu am aceeasi problemabroken heartbroken heart