| mira84 a întrebat:

De ce nu il pot uita pe fostul meu iubit dupa aproape 1 an de la despartire? Si de ce de fiecare data cand il vad sau aud vorbindu-se despre el tresar ca la inceput cand eram indragostita nebuneste de el?

Răspuns Câştigător
| vere a răspuns:

... cand erati impreuna probabil erati indragostiti nebuneste. si momentu in care v-ati despartit probabil te-a afectat, deoarece tineai foarte mult la el, ceea ce simti tu pentru el e pura dragoste. poate si un pic de gelozie, stiind ca nu-l mai ai, l`ai dori sa fie doar al tau, eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa-i explici prin ce treci, ce simti pentru el, cand il privesti ce vezi in el, nu trebuie sa-ti ascunzi sentimentele fata de o persoana, ar trebui sa i le impartasesti, si poate dupa acea lunga despartire care a aparut intre voi. va fi un nou inceput, si daca zici ca de fiecare data cand il vezi, tresari, usor, cu siguranta t`e dor de serile pe care le-ati petrecut impreuna, de noptile. de primul sarut, de prima data cand ti-a spus cat de mult te-a iubit, de noptile cand dormeai cu el in gand. nu trebuie sa traiesti sentimente amare, tot ce trebuie spui e. mi`e dor.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Findca o dragoste adevarat nu se uita intr-un an (mie mi-au trebuit aproape 3).

| Malvina24 a răspuns:

Nu-l poti uita deoarece(probabil) nu v-ati despartit din vina ta! tu inca mai tii la el, inca mai esti interesata de el, si crede-ma sunt multi baieti care merita cu adevarat sentimentele tale! trebuie sa incerci sa-l uiti daca vezi ca nu se va mai putea face nimic! daca simti ca si el mai simte ceva pentru tine lupta pentru el! nu-l lasa! bafta!

| T30D0RA a răspuns:

Asa am fost si eu, numai ca la mine a durat un an jumate, apoi ne-am impacat. Dragostea adevarata nu prea se uita.

| bestia a răspuns:

Daca el a fost cel care a avut initiativa de a va desparti, raspunsul e mai mult decat clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa dai niste detalii mai intai: varsta fiecaruia, durata relatiei, poate si motivul despartirii.
E greu sa banuim toate aceste lucruri.
Un an de la despartire e foarte mult timp.
Chiar imi pare rau pentru tine.
Uneori dragostea e nedreapta.
Ea te urca pe cele mai inalte varfuri ale fericirii, dar ea te si poate cobora in cele mai intunecate prapastii.
Sfatul meu: consulta un psiholog (nu psihiatru) au specializare, experienta, dar mai presus de toate au o scoala in domeniu.
Succes in ceea ce iti doresti tu pe mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca inca mai ai sentimente pentru el.

| andreeadaniela_6674 a răspuns:

Pentru ca esti inca foarte indragostita de el. Sfatul meu este sa incerci sa-ti recapeti aceasta relatie cat mai repede, daca mai exista vreao sansa!