| Gaby212 a întrebat:

Efectiv sunt distrus, am ajuns o epava a omului care eram odata si ma lupt de un an de zile sa trec peste dar n-am nicio sansa...
Am tinut ENORM la fosta mea iubita.Eram indragostit nebuneste si inca mai sunt. Eram capabil de orice pentru ea,dragostea vietii mele. S-a indepartat de mine,a inceput sa fie rece, intr-un final a pus punct relatiei si a plecat. Am sunat-o, nu mi-a raspuns...O vara intreaga n-am stiut nimic de ea. Apoi am reluat cursurile la facultate si am inceput sa o vad iar aproape zilnic. Am inteles ca e in alta relatie cu un tip destul de bine cotat.Pare fericita si ma bucur pentru ea, dar o parte din sufletul meu ii duce dorul. De fiecare data cand o vad,as vrea sa o strang in brate si sa nu o mai las sa plece niciodata... Apoi imi amintesc de momentele cand eram impreuna, cat de bine ne simteam unul cu altul si imi vin lacrimile. Odata m-am trezit uitandu-ma la ea de la distanta, atat de aprofundat eram in ganduri si memorii incat nici n-am bagat de seama ca imi curgeau lacrimile de fata cu alte persoane.
Ce sa fac? O vreau inapoi.N-am mai iubit pe nimeni atat de mult...As da orice ca sa pot intoarce timpul. sad

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ImLost a răspuns:

Te inteleg perfect însă ascultă-mă cu atenție. Si eu am trecut printr-o despărțire, am locuit împreună etc. Dacă ea a ales să facă asta de ce să te opui? Vrei să se întoarcă la tine din milă? Doar pentru că tu vrei asta? Nu frate... las-o să facă ce vrea. Dacă tu ai fi fost ala care indiferent de motiv te-ai fi despărțit de ea si ea te-ar fi căutat ca o disperată ce ai fi făcut? Omul care te iubeste nu pleacă de lângă tine, din moment ce a ales sa plece e clar ca ceva s-a intamplat in viata ei. De obicei asa se întâmplă când i se aprind calcaiele după alt bărbat. Eu am trecut peste despărțire deși am suferit si eu mult si am plâns. Toate întâmplările astea te pregătesc pentru persoana aia specială care o să vină la momentul potrivit si care nu o să mai plece de lângă tine. Până atunci cunoastem persoane noi, învățam lecții noi. Probabil vei mai trece prin despărțiri, nu e capăt de lume, cunoastem oameni noi si vedem dacă există chimia aia. Eu am 25 de ani, si știu ce spun, după fiecare relatie spui ca nu mai găsești o fată ca ea, insă nu e asa deloc. Tu când iubești pe cineva faci tot posibilul sa o vezi fericită, sa ii fii alaturi, corect? Ea in schimb a plecat fără să ii pese cum o să te descurci tu fără ea. Merită să suferi după ea? Ia gândește-te happy

11 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Din ce ai povestit am înțeles ca ea nu își mai dorește sa fiți impreuna. Ea și-a văzut de viața ei si te sfătuiesc si pe tine sa faci asta. Toate se întâmpla cu un motiv, poate nu era fata potrivită pentru tine. Cu timpul o sa îți revii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubirea este făcută să ducă viața mai departe.
Iubire sex, copii, nepoți.
O iubire ca a dtale nu duce nicăieri.
O iubire care nu duce nicăieri, este o iubire moartă.
Hai să o îmgropăm.
Dimineața la prânz și seara, de 25 de ori.
(Numele ei complet, de botez și de familie) îmi este indiferentă.
Asta până trece, să zicem 3 luni și încă 3 luni după.
Iar sâmbătă seara, la discotecă, un shot sau un cola, sau o fanta și la agățat, femeia blondă, femeia brună, femeia vopsită.
Timpul trece cu o viteză fantastică.
Despre duduia aia, o să ai să povestești la nepoți, pușca și cureaua lată, ce pămpălău eram o dată.

| Drimmero a răspuns:

Ce sa faci? S-o uiti, ideea ca te-a lasat pentru altul mai bine cotat ar trebui sa-ti intareasca sentimentul pe dispret, de respingere a gandurilor spre ea,, orienteaza-te catre alte fete, pentru ca balta are peste si nu seaca niciodata.

Tu nu ai orgoliu masculin in tine sa zici o data gata si sa schimbi foaia? Viata ta e precum o carte, citesti de zeci de ori aceeasi pagina pentru ca ti-a placut actiunea de acolo, dar da-i la pagina urmatoare pentru ca ti se rezerva si alte scene in care o sa te faca s-o uiti pe precedenta!

| Andreeush a răspuns:

Dacă și-a găsit pe altul e clar că nu te-a iubit cu adevărat. Nu te iubește și nu o să se întoarcă la tine.
Trebuie să accepți asta și să treci mai departe.
Știu că îți este greu. O despărțire e întotdeauna dureroasă dar nu ai încotro. Trebuie să treci peste.
Cu timpul rănile se vor vindeca.
Încearcă să rupi orice legătură cu ea, nu o mai căuta de la distanță.
Nu te merită.
Trebuie să îți acorzi un timp să te pui pe picioare. Mai târziu vei întâlni pe cineva care să te facă fericit.

| Plato a răspuns:

Tot ce poti sa faci este sa treci peste, convins fiind ca ea nu te-a iubit vreodata. Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost iubire. Vei trece si tu peste faza asta, realizand atunci ca n-a fost iubire nici din partea ta. Bineinteles ca in momentul asta nu ma crezi, dar vei vedea ca asa va fi.
Vezi si tu, ea nu sufera pentru tine. N-o interesezi, n-o intereseaza daca ai trecut peste, ti-ai continuat viata sau te-ai sinucis. Poate nu sunt foarte diplomat, dar eufemismele nu-si au rostul, adevarul aici e mai dur, dar doar el te va face sa treci peste.
"Tu ai putere asupra mintii tale, nu evenimentle din exterior. Realizeaza asta si vei gasi puterea." - Marcus Aurelius

| Uvox a răspuns:

Suna deja a fixație. Pentru binele tau, depășește etapa asta neplacuta a vieții.

| SandraEve a răspuns:

Sa o uiti asta sa faci! Cum? Fa-ti si tu o relatie. Stii vorba: cui pe cui se scoate. Toti traim astfel de iubiri si dezamagiri. Cum ar fi sa procedam toti asa? Treci peste, e gata. Tu traiesti in trecut. Tot memorand momente nu faci nimic bun. Traieste prezentul si axeaza-te pe viitor. Invata, si asta iti poate distra atentia. Implica-te in cat mai multe proiecte.
Niciodata nu am crezut in drame din astea. Ok, e greu. Cum am spus cu totii am trecut sau vom trece prin astcel de dezamagiri. Dar doar de tine depinde. Daca vrei, poti!
Dar tu nu vrei. NU MAI TRAI IN TRECUT!

| DanyDav a răspuns:

Nu mai plange mai baiete, ca pamantul e plin de fete.
Te-ai gandit cumva si daca nu cumva ai facut ceva care a indepartat-o?
Chestii gen, gelozie, sufocarre cu prea multa afectiune.

| Swetlly122 a răspuns:

Offff,of m ai făcut să plâng

| Gaby212 explică (pentru Swetlly122):

Nu e prima data cand fac oamenii sa planga.Scuze happy

| ciordeala a răspuns:

Nu poti obliga sa se reintoarca la tine. Din pacate nu poti da timpul inapoi, si eu regret asta, m as reintoarce sa repar tot. Trebuie sa o lasi in pace si sa iti vezi in continuare de viata, nu este singura fata de pe pamant, trebuie doar sa o gasesti. Iti recomand sa iti vezi in continuare de facultate, nu a fost sa fie, ea isi traieste viata si tu stai sa suferi. Nu este usor sa uiti o persoana iubita, dar nu este imposibil. Stii si tu, dragoste cu sila...