| viki1212 a întrebat:

De ce nu o pot uita pe fosta prietena a iubitului meu? De ce tot timpul ii pun intrebari in legatura cu ea? Pe el deja a inceput sa il enerveze acest subiect el, a spus sa dau uitarii trecutul ce e fost a fost si gata. El mi-a marturisit ca a fost indragostit de ea chiar daca nu a facut dragoste cu ea si au stat impreuna cateva zile. Mi-a spus ca el acum ma iubeste pe mine, ea nu mai conteaza, a uitat-o de mult si intr-o relatie de trei ani a spus ca ma iubeste pe mine de 1000 de ori mai mult decat a iubit-o pe ea. Oare sa fiu asa geloasa din cauza ca eu nu am mai avut un alt prieten decat pe el? Si cum pot sa scap de obsesia asta si de intrebarile acestea? El cum a putut sa o uite daca a iubit-o, ea l-a inselat si iubitul meu mi-a spus ca trebuie sa faca ceva foarte grav, urat ca sa o uiti si sa nu o mai iubesti asa cum a facut el cu ea. Ajutati-ma va rog. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| lindsay a răspuns:

Avea dreptate cand a zis ca nu poate uita pe cineva pe care a iubit decat daca a facut ceva ce l-a ranit...gandeste-te putin.cum ar fi sa te insele el pe tine? te-ai simti bine? sau l-ai parasi si ai incerca sa-l uiti? asta a facut el. a uitat-o. tu de ce nu poti? intelege ca nu mai are nicio legatura cu ea, decat cu tine. Daca nu poti accepta lucrul asta si daca vei continua sa-i amintesti si sa-l sacai, veti ajunge la certuri si probabil va veti desparti ajungand la concluziaa ca "nu va potriviti". evita asta. poti daca vrei. Invata sa traiesti clipa fara sa te mai gandesti la trecut!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Il tot sacai cu fosta si nu e bine deloc, mai ales ca ti-a atras atentia deja sa o lasi in trecut unde ii este locul si te-a asigurat ca pe tine te iubeste acum...Nu mai racai in rahat ca o sa inceapa sa puta!

| Anca a răspuns:

Exact asa faceam si eu cu primul meu iubit laughing)
El a stat 3 ani cu ea si a fost prima dragoste. Dintre care 1 an au locuit impreuna.
Cand ne-am despartit i-am zis : In final cu mine ai stat 3 ani locuind impreuna. Deci ai depasit recordul laughing)

Mi-a zis atunci ca eu am fost si voi ramane femeia vietii lui.

Nu-i mai face capul calendar cu ea, pentru ca nu faci decat sa-i amintesti.
Fostul meu nici macar nu mai tinea legatura cu ea, dar eu eram obsedata laughing
In final nu ne-am despartit din motivul acesta ...ci din altele happy

Acum insa suntem f buni prieteni.

| byanka14 a răspuns:

Este cineva geloasa aici? Pai cam asa suna treaba, spune-i ca vrei sa fie numai al tau si iti este teama sa nu-l pierzi. Sper sa mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu-l lasi sa o uite, te va parasi. ii vine greu sa o uite fiindca a iubito.important este ca vrea. dar tu nu il lasi. ce treaba ai tu cu ea? dacal iubesti ajutal sa o uite iubindul nu amintindui de ea si de ce i-a facu.adica nu rasuci cutitul in rana. leaga rana si oblojestel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si nu mi-a fost bine. ii puneam intrebari legate de fosta tot timpul si crede-ma ca la un momendat s-a plictisit... daca iti spune ca te iubeste inseamna ca asa e ...las'o pe fost. daca nu vrei sa il pierzi nu ii mai pune intrebari legate de fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa dai uitari acum conteaza ca e cu tine

| esmeralda_1816 a răspuns:

Buna. Cea ce simti tu pentru fosta prietena a prietenului tau nu este gelozie, pur si simplu este un sentiment ce se naste in noi femeile doar atunci cand iubim cu adevarat, ne macina si ne gandim asa cum te gandesti tu acum. Sfatul meu este sa incerci sa uiti de acea femeie si sa te gandesti ca poate cu intrebarile tale nu faci decat sa-l indepartezi de langa tine si intr-o zi sa-l pierzi.Nu vreau sa te sperie acest lucru dar eu am trait aceasta poveste si acum imi pare rau ca nu l-am crezut atunci cand mi-a spus ca de fapt pe mine ma iubeste mai mult decat a iubit-o pe ea. Uita de ea si traieste clipele frumoase ce ti le ofera el...