| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa uit pe cineva? Cum sa fac sa gandesc si sa simt la fel? Vreau s-o uit, nu vreau sa am nici o legatura cu ea, sunt constient de asta dar de ce inca simt "fluturasi in stomac" cand o vad? De ce imi place si imi lipseste enorm in ciuda faptului ca stiu ca nu ar merge o relatie intre noi. Cum pot sa fac sa nu mai simt nimic pentru ea? Ultima data cand am vorbit cu ea imi spunea ca ii e dor de mine si se gandeste la mine iar eu o evitam si schimbam subiectul. Acum nu am mai vorbit de vreo 2 luni si credaem ca o s-o uit, ca asta e ceea ce imi doresc dar nu e asa. Cum as putea sa "uit" tot ce simt pentru ea? Ce trebuie sa fac si nu am facut?

Răspuns Câştigător
| Psihedelic777 a răspuns:

Prietene...inima ta iti spune ceva, nu crezi? De ce sa nu mearga aceasta realtie? Daca tu simti ca o iubesti si tii la ea si nu faci nimic in privinta asta, o sa doara(si deja vad ca te doare).Asa ca lasa prostiile cu uitatul si du-te si vorbeste cu ea. Spune-i ce simti. Vorbeste-i sincer si din inima.Pur si simplu spune-i toata astea(dar nu exagera).Asa ar fi cel mai bine.Crede-ma.Daca nu faci asata mai mult o sa te chinui.Asa ca mai bine incearca sa vorbesti cu ea si vezi cum merge.Cat despre treaba cu ''uitatul'' doar timpul decide asta.Nu o poti uita decat daca apare altcineva sau pur si simplu trecand zilele.Dar este destul de greu asa ca mai bine incearca sa iti exprimi sentimentele.Baftahappy(si daca mai ai vreo intrebare sau ceva de adaugat imi spui)

| anonim_4396 explică (pentru Psihedelic777):

Dreptate ai dar...e cam greu. Tot ce pot sa spun este ca nu stiu ce vreau. O stiu de un an, ea a fost cea care se baga in seama cu mine la inceput, am vorbit cu ea foarte mult, a inceput sa-mi placa si evident i-am spus. Dupa asta a urmat un fel de "soarecele si pisica". Pe scurt cand vroia ea, nu voriam eu iar cand voiam eu, ma evita si tot asa. Acum nu mai sunt sigur, pur si simplu mi-e frica sa incep sa vorbesc din nou cu ea, chiar daca ea a fost cea care acum o luna imi spunea ca ii e dor de mine si vrea "sa facem sa mearga". Cred ca mi-ar trebui ore sa iti explic tot ce a fost, de aia cred ca e mai bine s-o uit. E clar ca nu pot pentru ca inca tin mult la ea doar ca...imi convine mai mult sa incerc s-o uit decat sa vorbesc din nou cu ea.

| Psihedelic777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene...nu iti complica situatia mai mult decat este.Din moment ce inca simti ceva pentru ea, nu o vei uita asa repede, plus ca poate vei regreta ca nu ai vorbit cu ea.Merita o incercare.De ce nu? Lasa frica deoparte ca nu-i buna si spune-i sa va intalniti.Chiar daca nu ai mai vorbit de ceva vreme cu ea.Vezi tu cum faci sa dai de ea sau sa va vedeti.Si pe viitor incerca sa lasi ''joculete'' astea.Gen soarece si pisica, sau ignora persoana respectiva ca sa te vrea mai mult, sau nu stiu ce cu gelozia.Astea-s prostii care doar ranesc oamenii din cate ti-ai dat si tu seama.Deci capul sus, zambetul pe buze si du-te de vorbeste cu fata asta.E cea mai buna solutie.Plus ca daca a zis ca ii e dor de tine si astea e bine.ok, deci tu vorbeste cu ea si gata.E tot ce trebuie sa faci.Treaba cu uitatul las-o pentru alta datalaughing. Oricum daca e ceva, ti-am mai spus imi poti da detalii sau ceva, daca vrei sa imi spui ore intregi, sa stii ca nu ma plicitseschappy Tu incearca acolo si sa vezi ca v-a fii binehappyMulta baftahappy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De asa ceva scapi (partial) numai in timp.

| Mussette a răspuns:

Fiindca o iubesti. Ocupati timpul cu altceva sau uita-te la alte fete.
De uitat n-o vei uita niciodata... poate n-o vei mai iubi.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Trebuie sa ti gasesti pe altcineva.