| xVogue a întrebat:

Umblu cu un baiat de 4 luni de zile, e o relatie la distanta.Totul merge bine, cel putin de o parte. Acum cateva zile m-am intalnit din intamplare pe strada cu "prima mea dragoste" care, din pacate nu a mers deoarece el a profitat de mine si era indragostit pe-atunci de cea mai buna prietena a mea. In fine, ne-am vazut pe strada in trecere dar nu l-am salutat. Ultima data cand am vorbit ne-am certat foarte urat. Spre seara a facut rost de numarul meu de telefon si m-a sunat, am vorbit putin si am iesit a doua zi la o cafea. MARE GRESEALA! Dupa care am mers la un gratar cu niste amici, tot cu el. Am dat-o putin in vrajeli cu el si am ajuns sa ne sarutam. Am mai stat putin si am plecat, cu tot cu un sarut furat! Dupa amiaza iar m-a sunat si m-a chemat intr-un parc. Am stat cu el, am vorbit, dupa care ramasese treaba ca iesim si dimineata urmatoare, dar nu a mai fost asa. Nu m-a mai sunat. Am mai stat pe-acasa am vorbit cu prietenul meu dar ma simteam foarte distanta de el, asa ca m-am hotarat sa ma intalnesc cu baiatul asta inca o data ca sa ii spun in ce situatie ma aflu si ca sunt constienta ca nu e bine ce fac ( cu toate ca el stie ca sunt intr-o relatie ). Dar nu am mai apucat, a avut altele de facut. M-a sunat noaptea si a vorbit cu mine, ca si cum nu i-as fi zis ca vreau sa ne intalnim, ca trebuie sa vorbesc ceva cu el. Azi nu m-a sunat deloc, si simt ca mi s-au aprins din nou sentimentele pentru el, dar nu vreau sa mai am nimic cu el, niciodata. Cu cat il vad mai mult cu atat e mai rau pentru mine. Il cunosc si stiu ce fel de persoana este. V-am scris pe TPU deoarece nu stiu ce sa fac ca sa fie lucrurile ca inainte. Sa imi faca placere ca inainte sa vorbesc cu iubitul meu, nu sa ma gandesc ca imi doresc prima dragoste inapoi. sad

5 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Pai relatia ta cu fostul ....toxica. Nu e bine,rupe orice legatura cu el.O sa fie greu la inceput dar dupa ce te "trezesti"o sa vezi ca ti s-au aprins calcaiele pe moment. In fond,a fost un nesimtit, de aia ati incheiat-o urat. Si pe langa asta, si-a batut joc inca o data. De ce nu te suna? Ca nu e serios. Nu te mai gandi la el, vezi-ti de relatia ta, ca altfel ii pierzi pe amandoi happy.

| neutrino a răspuns:

Nu degeaba, unii baieti, spun despre unele fete, ca sunt gainuse. Tu esti exemplul viu.

| e7d7n7 a răspuns:

Ce iubit mă? Ce relaţie mă? Pă net?
Lasă prostiile!

| Apocaliptic a răspuns:

Intalnestete odata cu ala distantat!
Stii ca relatiile la distanta nu merg, nu?
Intalnestete cu ala si ai sa uti de "prima dragoste".

Daca nu mai vrei sa te gandesti ca vrei inapoi prima dragoste atunci nu mia iesi cu el, nu-l mai auzi, nu-l mai vedea.

| LaviniaLavinitutza a răspuns:

Pai, e o poveste complicata dar se poate rezolva. Insista sa il suni pe acel baiat care a incurcat situatia si explica-i ca acel sarut si acele iesiri au fost niste greseli si nu trebuia sa faci asta. Asa nu numai ca o sa clarifici situatia cu el, ci si o sa vezi ca el nu e baiatul potrivit pentru tine. Oricum, cred ca ar trebui sa-i povestesti intamplarile si actualului tau iubit ca sa nu se ingrijoreze ca nu ai mai vorbit cu el. El va intelege si sper ca te va ierta! Bafta!