| TeckTonik997 a întrebat:

De ce nu prea am prieteni? Acum 2-3 ani aveam cativa prieteni buni si era totul ok. Am avut o relatie lunga cu o tipa, 2 ani care s-a terminat urat si ea era mai singuratica si m-a izolat si pe mine. A trecut un an de la despartire si inca nu mi-am facut prieteni adevarati, doar amici cu care ma salut pe strada si port niste discutii seci: "ce faci?" "bine, tu?". De o iubita, nu mai zic, din cauza ca aia a fost asa geloasa efectiv nu cunosc fete in afara de cele de la scoala... Au mai fost, asa prosteli de cateva zile cu fete pe care abia le stiam numele dar atat. Si ca sa fie totul complet, eu initial revenisem la acei buni prieteni vechi dar la scurt timp acestia si-au gasit iubite similare cu fosta mea... Ce sa fac? Sa ies singur nu pot, sa abordez oameni pe strada nu pot. De felul meu am momente cand sunt mai timid, mai ales pana ma obsinuiesc cu persoana respectiva. Fizic, zic eu ca arat bine, deci asta nu ar fi o problema.

6 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Incearca sa te inscri la niste cursuri de ceva sau sa partici la activitati, sigur iti vei gasi prieteni noi. sau nu stiu, fa un sport anume unde il pratica mai multi.

| ychigo a răspuns:

Ne o problema psihica, revino-ti in fire, si adu-ti aminte ca prima data când ai ieșit afară ai fost singur si asa ti-ai făcut prieteni, ia-o de la început si fa-ti prieteni, daca stai asa o stai prost, succes!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru ychigo):

Ai dreptate, nu are nici o problema psihica.totusi ar putea consulta un psiholog

| TeckTonik997 explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Cunosc personal 3 psihologi, la cat sunt de izolati, ciudati si efectiv prosti, mai bine pas.

| ychigo a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Mulțumesc!

| Allexandra112 a răspuns:

Nu are nici o legatura fosta cu asta, nici eu nu am prietene in adevaratul sens, dar ies cu ele sau cu colegele, incerca sa te incadrezi intr-un grup asa cunosti lume noua, nu daca stai izolat.