| DarthRevan a întrebat:

Cum sa iti faci prieteni adevarati? ( nu amici cu care bei, prieteni buni ). Pareri happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci prieteni adevarati atunci cand esti tu, fara sa porti vreo masca.Tot ce obtii tu, atunci cand nu faci ce simti, nu esti cum simti, nu o sa iti apartina tie, ci imaginii false pe care o au altii despre tine.Cu cat o sa descopere mai mult cum esti,o sa plece de langa tine,pentru ca ei erau atrasi de imaginea falsa (acea imagine pe care ti-ai creat-o tu ca sa fi pe placul lor).
Deci,dupa cum am spus,nu are niciun sens sa vrei sa fi alta persoana.
Orice ai face,fi tu,cand cineva ii place de cum esti cu adevarat, o sa se apropie de tine in mod natural, fara sa faci tu nimic, fara sa depui efort, tu doar esti si iti traiesti viata asa cum te simti bine.
E sigur mod de a-ti face prieteni adevarati.Si daca faci asta, mai ai un prieten adevarat, pe tine, pentru ca nu te sabotezi.

"Remember to always be yourself. Unless you suck."
― Joss Whedon

Bafta, si o zi frumoasa!

| Moƒo a răspuns:

Bro.
E o zicala si nu am sa o uit. ''Nici o poveste alaturi prieteni incepe cu o salata de legume, ci doar cu o bere!'' Prieteni adevarati ii observi in timp. Cat vei trai vei da peste altii. Multi se vor muta, pleca sau cand se insoara, femeile lor fac legea, cum zicea Kevin Hart, ''pussy power''. Singurii prieteni adevarati sunt membrii familiei, viitoarea sotie, copii tai, parintii, verii, matusele, unchii. Restul sunt doar tovarasi, camarazi, amici, prieteni de pahar si paranghelie.

| DarthRevan explică (pentru Moƒo):

Aha, ce sa zic... iti inteleg opinia.