| TristulVirgin a întrebat:

De ce nu reusesc sa îmi fac și eu o iubita?
Am 20 de ani și nu am vorbit cu nici o fata pana acum, că ba răspundeau la 2 întrebări și plecau, ba venea unul și îmi spunea, "bă ce vrei, lasă fetele în pace" ( și nu făceam nimic decât sa pun 2 intrebari), cred ca fetele sunt un blestem pentru noi barbații.Nu merge niciodată când încerc sa abordez o fata,ba i-am cerut insta la una,mi l-a dat dar nu a răspuns,ba mă uitam la una și era luată,se saruta cu altul.
Și dacă te bagi în seama ele te considera a fi "disperat".
Nu cred că exista o fata și pentru mine în toată România asta...mi-am pierdut toată speranța și o sa încetez sa mai caut,mereu dau de ghinion, nu e de mine relația cu o fata, nu exista și nici nu va exista vreodată ca eu sa am o relație măcar de 2 ore...Nu voi fi fericit niciodată și dacă ma întrebi ceva despre o fete eu nu știu nimic.
Nici nu știu dacă trăiesc intr-o lume cu femeile,mereu ma evita deșii arat bine,poate o fi din cauza vibe-ului meu sau poate ca n-am nici un haz, cine știe... oricum e greu să și ieși cu o fata la un suc, nu mai zic mai mult de atat.

15 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din păcate pentru tine, răul de abia de acum începe.

După terminarea liceului, contează un loc de muncă bine plătit plus lipsa permisului de conducere care o să te afecteze masiv.

Eu unul am 30 de ani și sunt virgin, lucrez într-o fabrică pe un salariu de 1610 RON salariu lunar și nu am nici permis de conducere.

Situația mea este una foarte tristă și fără ieșire.

Încearcă să îți faci un grup de prieteni stabil cu care să ții legătura și astfel vei avea un motiv să trăiești în continuare.

| TristulVirgin explică (pentru LonelyLoner92):

Lasă frate ca avem timp sa recuperam...chiar sa avem mai multe relații decât au avut cei care ne-au luat-o înainte?
Pentru mine unul nu vrea sa rămână așa, să stau sa nu vorbesc cu fetele, chiar dacă îmi bubuie inima când o sa fac prima abordare cred ca o sa se merite, poate..Eu unul vreau sa am foarte multe relații cu fete diferite pana la căsătorie ca fetele sunt dulci și merita sa avem relații cu ele, dar au mintea scurta si din pacate noi barbatii trebuie sa facem efort intens sa le abordam dar ce sa faci cu ele, ele nu trebuie sa facă efort ca sunt fete, ***...Ele vor dominate

| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 20 de anisori, abia ai iesit din copilarie si tu crezi ca s-a terminat timpul alergariid upa o fata, cand in realitate abia a inceput!
Spala-te, imbraca-te frumos si iesi la agatat!
Nu-ti uita acasa vocabularul cel frumos si rescetuos, pe acre fetele il apreciaza!

| TristulVirgin explică (pentru Violleta2022):

S-a cam terminat.
Vad cupluri, fete dela 12 ani încep sa aibă relații și băieți de la 15-16, iar eu la 20 n-am sărutat o fată, nu știu ce timp spui tu ca începe de acum...dar e opinia ta, o respect.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TristulVirgin):

Cand pornesti de la premiza ca toate fetele si femeile sunt curve si vorbesti urat de ele, atunci ai toate sansele sa ajungi la batranete singur si virgin. Cu mentalitatea si vocabualrul pe care-l folosesti, nu vei avea sansa sa te placa vreodata vreo fata.

| TristulVirgin explică (pentru Violleta2022):

Nu o sa ajung la bătrânețe singur și virgin
O sa fac în asa fel sa am și 1000 de femei pana sa ajung la bătrânețe sa ma laud la nepoți.
O sa-mi trăiesc viata, chiar dacă e greu, no să rămână așa...

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru TristulVirgin):

Nu te mai lua dupa terminata asta dementa de violleta, ceea ce a spus masotii e cat se poate de adevarat, am vazut cand eram in liceul cu ochii mei numai situatii de genul, ba mai mult una statea cu unul care o rupea cu bataia si nu a rupt relatia dupa a continuat sa ii fie sclava lui, te-o fi blestemat careva sa n-ai parte de muieri, posibil si asta, nu e greu, e exagerat de greu, daca nu ai sex appeal in liceu sau facultate sa abordezi o fata si ea sa isi dea curs la avansuri vei avea problema mari, daca nu iti faci in scoala prietena dupa in 95% din cazuri ai sa mori singur, dating-ul online e DEZASTRU pentru baieti in general sunt 10 baieti pe o fata, pretentiile lor acolo sunt si mai mari fata de ce vezi in realitate etc

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru TristulVirgin):

Doar n-ai sa te duci dupa ce termini scolile de nebun prin parc sa abordezi fete, mai pleci si cu o mana sau un picior rupt de acolo, footi in scoala nu footi dupa iei poola in mana asa e in 90% din cazuri

| Violleta2022 a răspuns (pentru TristulVirgin):

Cu mentalitatea si vocabularul pe care le ai acum, ma indoiesc ca vei agata vreodata vreo fata!

| Mosotti a răspuns:

Daca arata-i bine, erau calare pe tine, deci rezulta ca nu atragi femeile chiar daca tu consideri ca arati bine.
Aia care arata bine, din liceu nu scapa sa n-aiba gagica, erau ele disperate dupa tine.

Ca dupa aia mai conta si vibe-ul, e alta, dar intai trebuie sa treci proba atractiei fizice.

Nu mai cauta, lasa chestiile sa curga de la sine, o veni, bine, nu o veni, iarasi bine, o sa te si insori si o sa faci si copii, iti zic eu.
Mai ai timp.

| TristulVirgin explică (pentru Mosotti):

Aia care arată bine din liceu nu scapă să n-aibă gagica?
Pai ce crezi că fetele sar pe băieți?
Fetele nu încep conversația niciodată cu un baiat orice ar fi, sau în cel mai bun caz un amarat de,, buna" foarte rar
Fetele dacă nu ar fi băgate în seama nu ar avea iubit, că ele nu am curaj da facă primul pas niciodată.
N-ai sa vezi fată care sa abordeze ea un băiat.

| Mosotti a răspuns (pentru TristulVirgin):

Ba da, cam sar fetele pe tipu bine din liceu.

Pe tipu` bine din liceu il stiu majoritatea fetelor de acolo, se stie asta de zeci de ani, nu e ceva nou. Sau pe tipii bine. Si nu stiu alea cum sa se bage mai repede pe el, doar doar o ia pe ea de iubita.

Nu-ti zice pe fata hai, dar iti zice 95 % de fapt, prin comportament, gaseste motiv sa intre in vorba cu tine, ca tu sa pricepi ca te place.
Apoi o inviti la o plimbare, la un suc, ea va accepta si gata treaba.

Esti invizibil, ca nu te place. Sau chiar daca nu intra in vorba ea, daca te place, raspunde cand intri tu in vorba! Abia asteapta sa zici ceva.
Daca nici asa, e clar ca nu te place.
E f simplu, nici eu nu stiam acum ani, dar am invatat apoi.

Ca si la o fata da? Daca nu e deloc atractiva, nu o baga nici dracu in seama, iar daca se baga ea, e respinsa fie pe fata, fie diplomat.
Dar una misto chiar si medie cum e? Simte ca e placuta chiar daca ala sau ea nu intra in vorba reciproc.
Se simt priviri, etc.
Iar tu nu simti priviri si nimic din pacate.
Asta este, ghinion.

Insa mai tarziu o sa gasesti si tu una cumva, ai sa ai nevasta, copii, ca toata lumea (sa nu uiti ce ti-am zis acum, ca asa o sa fie cam in 10 ani), mai ai rabdare.
Acuma la 20 ani e febra asta 101 de atractia fizica, mai in colo e si asta, dar se mai tine cont si de alte calitati pe care probabil le ai.

Acuma le e mintea la ala cel mai frumos, sa stea bagata in ala 25 de ore din 24 daca se poate, sa se pupe, sa aia sa aia si atat. Asa cum si la baieti la fel pentru fete.

Dupa aia cand se mai maturizeaza, vor pe cineva stabil, serios si pentru o familie, dar sigur ca si atunci fizicul conteaza, insa sansele cresc.
Oricum e asa cu cuplatul:
1 - Cuplare din liceu sau
2 - Cuplare din facultate sau
3 - Cuplare de la primul loc de munca

Daca nici 3 n-a fost, apoi sunt mari sanse sa se ramana fara.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai la ce te astepti daca te cheama Tristul Virgin? laughing laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, fetele din ziua de azi sunt cu totul duse cu capul, sunt lenoase si posedate de retelele sociale care nu le aduce niciun folos. Daca chiar asa de tare iti doresti o iubita, ti-as recomanda sa mergi la tara si acolo sunt destule fete cuminti. Nu atrage atentia la ce spune toti idiotii, daca spune sa lasi fata in pace, poate era a lui si nu voia sa o deranjezi dar mai bine sa stai departe de aesti oameni. Nu poti face din fetele de la oras bune gospodine caci ele vor fi lenoase si vor sta toata ziua in telefon. Unele fete de pe insta pot sa fie lesbiene caci ele vorbesc urat cu barbatii si ne urasc sau chiar in locul unei fete frumoase se poate ascunde un babat rau!
Iti doresc tot binele din lume si iti doresc sa faci fata oricarei situatii dificile din viata de zi cu zi. Un salut happy

| yhua a răspuns:

Mutate in brazilia