| RAY a întrebat:

De ce nu se indragostesc fetele de cei care le tine in
friendzone?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Femeile nu sunt dominate de instincte. Femeile pot gândi lucrurile mai la rece. Și femeile dezvoltă astfel de sentimente dar le pot controla mai mult căci nu sunt la intensitatea celor ale bărbaților. Din punct de vedere hormonal suntem diferiți.

19 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pentru ca din moment ce alegi ca un baiat sa iti fie prieten si atat, nu simti atractie fata de el. Poti simti cel mult un sentiment de apreciere, fraternitate, dar iubirea dintre doi parteneri sigur nu exista intre prieteni.

| T0T a răspuns:

Pentru că îi consideră doar prieteni. Tu știi ce înseamnă friendzone? Înseamnă zona de doar prieten, nimic mai mult. E cum ai avea tu un prieten băiat de exemplu, ai putea simți ceva mai mult de prietenie? Eh cam așa și la ele. Nu am dat exemplu de fată că mă aștept la orice de la tine.

| RAY explică (pentru T0T):

Eu nu simt atractie fata de baieti, dar ele simt atractie fata de baieti, deci de ce nu simt ceva pentru aia?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Bărbații tind să simtă mai multă atracție sexuală decât femeile. Oricum asta nu înseamnă că tu ca bărbat trebuie să te simți atras de orice femeie, chiar dacă ești bărbat, altfel ar fi dubios.

| RAY explică (pentru T0T):

Categoric nu, deci barbati simt doar atractie atat?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce fel de atracție, dacă te referi doar la din aia sexuală, nu, doar că instinctele de multe ori iau locul lucrurilor mai profunde ca să zic așa și pentru mulți ajung să conteze doar alea și pentru bărbați e un fapt foarte dezavantajos, femeile pot profita din plin de asta.

| RAY explică (pentru T0T):

Pai si cum de fetele nu dezvolta astfel de sentimente? fetele profita de ei

| T0T a răspuns (pentru T0T):

De aia se spune că bărbații au 2 capete, în viață va conta mult pe care îl vor folosi mai mult.

| RAY explică (pentru T0T):

De asta si se despart de cineva asa usor si fug la altul ai dreptate

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Femeile nu sunt dominate de instincte. Femeile pot gândi lucrurile mai la rece. Și femeile dezvoltă astfel de sentimente dar le pot controla mai mult căci nu sunt la intensitatea celor ale bărbaților. Din punct de vedere hormonal suntem diferiți.

| Florentina9210 a răspuns:

De fraiere ce sunt.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

O fi lipsa sexului? atractia fizica? ce anume produce iubire oare in mintea unei fete?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu, Ray. Am o durere de cap si nu prea gandesc la oras asta. Dar, iti spun ca, daca nu iubesti o persoana, sa ii spui. Nu sa il tii asa cu bombonica.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Corect, ce ai facut de te doare capul?

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Am luat curent...ma bag la patut. Noapte buna!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Nb,vise placute

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Danke!

| GreenVoid a răspuns:

Pentru ca femeile nu au sentimenteeeeelaughing

| EzeQuielz a răspuns:

Pentru că nu te consideră mai mult ca pe un prieten, oricât ai încerca să fi cu ea.